Stránky: 1 190 379 567 659 660 661 662 663 664 665 756

Hledá se basák

15. 12. 2004
Obrázek: Hledá se basák

Ale jako fakt dobrý basák, který by nahrál nevydané skladby zesnulého Cliffa Burtona. Basák zahynul při turné Metalliky ve Švédsku v roce 1986. Krátce po Burtonově smrti věnovali jeho rodiče kolekci jeho demo nahrávek jeho nejlepšímu příteli Davemu Donatovi. Ten nyní pátrá po talentovaném hráči, který skladby opět nahraje: "Jsou to megahity Metallicy, které ještě nikdo neslyšel. Všechny ty zabijácký riffy… makal na nich až do smrti. Hrozně rád bych našel mladého basistu,… který by využil tenhle materiál k vlastnímu zlepšení, zároveň by tu hudbu ocenil a odevzdal se tomu, čemu se před ním odevzdal Cliff. Na těch páskách slyšíte všechno - jak skřípou struny, jak piští jeho zařízení… i jeho mámu, která tam přijde a říká: Cliffe, ztlum to!"

---

Mr. Bungle hlásí konec

15. 12. 2004
Obrázek: Mr. Bungle hlásí konec

Mike Patton nemá Faith No More a teď se po pětileté pauze definitivně rozpadl i jeho vedlejšák Mr. Bungle. Tato parta od poloviny osmdesátých let nahrála tři alba se rozpadla kvůli "žárlivosti a nestálostí" jednoho z členů. Patton o kapele, se kterou hrál i po rozpadu mateřské Faith No More, říká: "Asi jsme mohli vytlačit ještě několik desek, ale přestal nám jaksi fungovat kolektiv. Tahle skupina začala být otrávená žárlivostí a nestálostí jedné z osob, což vedlo k nepřirozenému skonu. Já jsem v klidu, protože jsem udělal vše, co jsem mohl. V současnosti jsem ve fázi, kdy hledám takové hudební prostředí, kde bude fungovat upřímná výměna nápadů bez závisti a kde budou lidi, kteří tam skutečně chtějí být. Bohužel Mr. Bungle takový nebyl." Patton i po rozpadu projektu zůstává velice zaneprázdněným člověkem - vede vlastní label Ipepac, hraje v dalších čtyřech skupinách a natáčí svůj herecký debut - hned dvojroli v dramatu Firecracker (viz. fotka).

---

FINALISTÉ NADĚJE BEATU

14. 12. 2004
Obrázek: FINALISTÉ NADĚJE BEATU

---

Kdo nelyžoval s náma

14. 12. 2004
Obrázek: Kdo nelyžoval s náma

... lyžoval proti nám. Tak to asi ne, ale kdo nebyl v neděli na Mísečkách, může si prohlédnout aspoň fotky. Co k tomu říct? Bylo to super, počasí nám přálo - slunce hřálo a příště se snad přidáte. Třeba na některé štaci Becherovka SKI show - první akce je 8. ledna 2005 na Šumavě (Železná Ruda). Kompetní rozpis a fotografice mluvící za vše najdete na přiloženém webu M-production.

---

Zdravý/nemocný James Brown

13. 12. 2004
Obrázek: Zdravý/nemocný James Brown

Tak to je fakt dobrý. V jedněch novinách čtu jak je James Brown vděčný svým indiánským kořenům za svůj zdravý životní styl. Jiný článek příjde se zprávou, že kmotr soulu, bojuje s těžkou chorobou. Byla u něj zjištěna rakovina prostaty. A pozítří jde na operaci. Přesto má 71letý Brown v plánu příští měsíc vydat svoji autobiografii a na rok příští si vytyčil turné po Asii a Austrálii. Vra?me se raději k těm jeho indiánským kořenům. Protože má James v sobě apačské předky nepije likéry a kouří velmi málo. Sám řekl: " A když, tak jedině to, co kouří Indiáni. A? už je to cokoliv!"

---

Shakin' Stevens v nemocnici

13. 12. 2004
Obrázek: Shakin' Stevens v nemocnici

Už taky není nejmladší. Letos oslavil 56tiny a teď se lékaři snaží, aby letošní svátky nemusel proležet na nemocničním lůžku. Stevensovi (který se narodil jako Michael Barratt) se první víkend v prosinci udělalo tak zle, že si ho hned vzali na pozorování na exkluzivní londýnskou kliniku Harley Street. Specialisté na srdce nyní vyšetřují organismus vášnivého kuřáka a zatím se dá říci, že příčinou jeho obtíží by mohl být například vysoký cholesterol a oběhové problémy.

---

BONO brigádničí V RÁDIU

13. 12. 2004
Obrázek: BONO brigádničí V RÁDIU

A to o Vánocích. Bono je jednou z pěti osobností, které budou mezi 27. - 31. prosincem editovat zprávy v programu stanice BBC RADIO 4. Kromě Voxe své schopnosti posluchačům představí například režisér Anthony Minghella (Návrat do Cold Mountain, Talentovaný pan Ripley, Anglický pacient) a nebo miliardář Richard Branson (který je mimo jiné vlastníkem letecké, železniční a nahrávací společnosti). Bono se nechal věřit, že si na tomto poli úplně nevěří, ale je to nová zkušenost.

---

let s basákem Nirvany za 7300 dolarů

9. 12. 2004
Obrázek: let s basákem Nirvany za 7300 dolarů

To je fakt. Tolik zaplatil jeden z fanoušků v aukci. Za své peníze pořídil soukromý let s Novoselicem. A pozor! Krist si vedle něj jen tak nesedne a nebudou plkat. Bývalý muzikant (teď spíše politik) - je vášnivý letec a majitel Cezeny 182 Skylane (na obrázku). A tu bude pilotoval. Š?astného výherce vezme z letiště na západním pobřeží na oběd do restaurace podle svého výběru. Výtěžek aukce půjde na konto účet charitativní organizace.

---

Nadílka od PEARL JAM

9. 12. 2004
Obrázek: Nadílka od PEARL JAM

Pearl Jam (stejně jako REM nebo tenkrát Beatles) přichystali pro členy svého fanklubu exkluzivní dárek. Jde o dva singly. Better Man - Eddie Vedder (den před Štědrým večerem oslaví čtyřicátiny) s jihoafrickým sborem Walmer High School choir of Port Elizabeth a verzi hitu skupiny Jackson 5 Someday at Christmas. Výtěžek z prodeje půjde na charitu. Nové řadové album pak Pearl Jam hodlají vydat příští rok.

---

Tyler hercem

9. 12. 2004
Obrázek: Tyler hercem

Zpěvák "velká huba" Steven Tyler si čas od času odskočí k hereckému řemeslu. Právě společně s Travoltou, Thurmanovou a DeVitem dotočil veselou kriminálku Buď v klidu (Be Cool). Jde o pokračování se komedie o poměrech ve filmovém průmyslu Chy?te ho!(Get Shorty, 1995). Stejně jako v případě prvního dílu se jedná o adaptaci románu Elmora Leoparda a pozornost hlavního hrdiny mafiána Chiliho Palmera (Travolta) se nasměruje na hudební průmysl, aby pomohl jedné sexy zpěvandě. A tady tedy dostal malou roli i Steven. Dva týdny se pečlivě na svůj "výstup" připravoval a když pak došlo na skutečnou akci, režisér se rozhodl scénu změnit. Což Tylera absolutně rozhodilo. Kamarád Travolta ho chtěl povzbudit a na otázku - jak dlouho mu trvalo, než se roli pro novou scénu naučil - John odpověděl, že se na to letmo mrknul ráno. Tyler ho pak nazval Bohem a "nějak" to zahrál. Jak? Na to se tady u nás podíváme koncem března 2005, kdy má Buď v klidu českou premiéru.

---
Stránky: 1 190 379 567 659 660 661 662 663 664 665 756