Stránky: 1 191 380 570 662 663 664 665 666 667 668 759

Nalezena další zajímavá nahrávka

21. 12. 2004
Obrázek: Nalezena další zajímavá nahrávka

Ztracené demo album skupiny Velvet Underground z konce šedesátých let bylo nalezeno na newyorském bleším trhu. Nahrávka obsahuje remixy ranných hitů. Šéfové nahrávací společnosti Universal v současnosti jednají se šťastným fanouškem, který nahrávku objevil a koupil ji za neuvěřitelných 75 centů. Universal má zájem unikátní demo vydat na CD.

---

Co všechno si lidi nekoupí!?

21. 12. 2004
Obrázek: Co všechno si lidi nekoupí!?

A nejde jen o předvánoční nápor. Zatímco Eric Clapton prodal svou legendární kytaru, aby měl peníze na provoz svého léčebného a terapeutického centra pro pacienty, kteří jsou závislí na alkoholu a na drogách, tak Bryan Adams vydražil své nevyprané fusky. Opravdu, jeho luxusní černé ponožky od Armaniho, které oblékl minulý měsíc před svým vystoupením na charitativní akci v anglickém Wrexhamu, si "někdo" koupil za neuvěřitelných 1.064 dolarů. Za celou internetovou dražbou nestojí sám kanadský dřevorubec, ale taxikářská firma. V jejich limuzíně totiž Bryan ponožky nechal - když se tam převlékal. Konec dobrý, všechno dobré: taxikáři získané peníze poslali na účet hospicu Nightingale.

---

Cream zase spolu

21. 12. 2004
Obrázek: Cream zase spolu

Sice jen dočasně, ale aspoň tak. Eric Clapton pustil do světa, že poprvé trio Cream po 37 letech sejde ke čtyřem koncertům. Bezprostředním impulzem bylo letošní uvedení Cream do newyorské rokenrolové síně slávy. Poslední koncert Claptona, Gingera Bakera a Jacka Brucea na jednom pódiu se konal koncem listopadu 1968. Asi nemusím ani psát, že Cream tady v našich zeměpisných šířkách neuvidíme. Ty slibované čtyři vystoupení jsou naplánovány na květen do londýnské Royal Albert Hall. Dobrou zprávou je, že na místě bude potřebná technika a máme se prý těšit jak na zvukový tak i obrazový záznam.

---

Queen mají nového zpěváka

16. 12. 2004
Obrázek: Queen mají nového zpěváka

Svět už to bude muset přijmou. Na Freddieho místo se na pódiu během turné příští rok postaví Paul Rodgers - bývalý zpěvák Bad Company nebo Free. Šnůra koncertů povede po Velké Británii a Brian May uvažuje se i o evropském a světovém turné. Ten o spojení s Rodgersem říká: "Dohodli jsme se s Paulem na koncertu k padesátému výročí kytar Fender. Oba jsme byli uchváceni, jak nám to spolu šlapalo při hitu All Right Now, a bylo nám jasné, že spolu musíme něco podniknout." Zatímco bubeník Roger Taylor, člen památné queenovské sestavy, se prý do projektu zapojí, názor baskytaristy Johna Deacona není ještě známý.

---

Ringo a jeho verze Love me do

16. 12. 2004
Obrázek: Ringo a jeho verze Love me do

Bubeník Beatles ve svých 64ti letech konečně nahrál vlastní verzi hitu Love Me Do. Původní verze je více než 40 let stará. Starr zuřil, když mu producent Beatles George Martin v roce 1962 zabránil, aby hrál na bicí při nahrávání písničky, protože byl u skupiny nový. Prý ještě nevěřil jeho talentu. Starr nyní vydává nové album, na kterém bude i cover verze tohoto hitu. A Ringo písničku nejen odbubnoval, ale taky odzpíval místo Paula MCCartneyho. Harmonikové sólo Johna Lennona v nové verzi nahrál zpěvák Aerosmith Steven Tyler.

---

Kdy vyjde nová deska Rolling Stones

16. 12. 2004
Obrázek: Kdy vyjde nová deska Rolling Stones

Mělo by se tak stát v létě příštího roku. Materiál už pánové natočili v Paříži a to pod dohledem producentem Donem Wasem, který naznačil, že Stones přijdou s moderním zvukem, jenž je zakořeněný v muzice šedesátých let. Don taky pro týdeník Billboard prozradil, že se motor RS - dvojice Jagger Richrds při nahrávání pustila do střídání nástrojů. Dokonce Mick na nové desce i kousek zabubnuje. "Bušil na bubny jako lev," prohlásil prý bubeník Charlie Watts, který se léčí z rakoviny hrtanu a na nahrávání Stones se přijel podívat. K bubnům si však sedl pouze na chvíli. Rolling Stones plánují novou desku podpořit koncertní šňůrou v roce 2006. A co nového u kytaristy Ronnieho Wooda. Nahrávání OK a zatím to vypadá, že zvládá i svůj boj proti chlastu. Aby se ubránil pokušení, raději nechodí na večírky. A to dokázal běžně pařívat do čtyř do rána - ale s minerálkou by to šlo asi blbě.

---

Obnovení Van der Graaf Generator

15. 12. 2004

Je to tak, loni v únoru se britská parta znovu sešla na sólo výstupu Petera Hammilla v Queen Elizabeth Hall. Zahráli spolu sice jen jeden kus, ale šlo to tak dobře, že se rovnou domluvili na další spolupráci. Na tu došlo letos v létě. Hammill společně s Hughem Bantonem, Guyem Evansem a Davidem Jacksonem se zavřeli do studia a dali dohromady materiál pro dvojalbum, které by mělo vyjít v první polovině roku 2005. Na pódium se pak společně postaví 6. května a to rovnou v londýnské Royal Festival Hall. Slibují, že přehrají starou klasiku i zcela nový materiál. Jen připomínám, že se skupina Van der Graaf Generator rozešla v roce 1978. Nikoliv však ve zlém, Hammill točil sólové desky a k pomoci si zval i bývalé spoluhráče.

---

Nováčci v ROKENROLOVé SÍNi SLÁVY

15. 12. 2004

V roce 2005 do ní budou přizváni U2, Pretenders, Percy Sledge O'Jays společně s bluesovou legendou Buddy Gyuem. U2 a Pretenders tak budou oceněni přesně 25 let od vydání jejich první nahrávky. Dalšími vstupujícími, tentokrát v kategorii ne-muzikantů, jsou agent Frank Barsalona a Seymour Stein, spoluzakladatel Sire Records, který podepsal nahrávací smlouvy například s Ramones a Talking Heads. Ceremoniál proběhne 14. března 2005 v newyorském hotelu Waldorf Astoria.

---

Hledá se basák

15. 12. 2004
Obrázek: Hledá se basák

Ale jako fakt dobrý basák, který by nahrál nevydané skladby zesnulého Cliffa Burtona. Basák zahynul při turné Metalliky ve Švédsku v roce 1986. Krátce po Burtonově smrti věnovali jeho rodiče kolekci jeho demo nahrávek jeho nejlepšímu příteli Davemu Donatovi. Ten nyní pátrá po talentovaném hráči, který skladby opět nahraje: "Jsou to megahity Metallicy, které ještě nikdo neslyšel. Všechny ty zabijácký riffy… makal na nich až do smrti. Hrozně rád bych našel mladého basistu,… který by využil tenhle materiál k vlastnímu zlepšení, zároveň by tu hudbu ocenil a odevzdal se tomu, čemu se před ním odevzdal Cliff. Na těch páskách slyšíte všechno - jak skřípou struny, jak piští jeho zařízení… i jeho mámu, která tam přijde a říká: Cliffe, ztlum to!"

---

Mr. Bungle hlásí konec

15. 12. 2004
Obrázek: Mr. Bungle hlásí konec

Mike Patton nemá Faith No More a teď se po pětileté pauze definitivně rozpadl i jeho vedlejšák Mr. Bungle. Tato parta od poloviny osmdesátých let nahrála tři alba se rozpadla kvůli "žárlivosti a nestálostí" jednoho z členů. Patton o kapele, se kterou hrál i po rozpadu mateřské Faith No More, říká: "Asi jsme mohli vytlačit ještě několik desek, ale přestal nám jaksi fungovat kolektiv. Tahle skupina začala být otrávená žárlivostí a nestálostí jedné z osob, což vedlo k nepřirozenému skonu. Já jsem v klidu, protože jsem udělal vše, co jsem mohl. V současnosti jsem ve fázi, kdy hledám takové hudební prostředí, kde bude fungovat upřímná výměna nápadů bez závisti a kde budou lidi, kteří tam skutečně chtějí být. Bohužel Mr. Bungle takový nebyl." Patton i po rozpadu projektu zůstává velice zaneprázdněným člověkem - vede vlastní label Ipepac, hraje v dalších čtyřech skupinách a natáčí svůj herecký debut - hned dvojroli v dramatu Firecracker (viz. fotka).

---
Stránky: 1 191 380 570 662 663 664 665 666 667 668 759