Stránky: 1 185 370 554 662 663 664 665 666 667 668 738

Lízni si Ozzyho

20. 5. 2004
Obrázek: Lízni si Ozzyho

Je libo Smrt od Sharon, Ozzyho masožravý mrkvový koláč nebo tuřín? V první dvou případech jde o jména pro nové příchutě zmrzlin. Jedna mlékárna v americkém New Jersey tak vzdává holt manželům Osbourneovým (já za tím sice cítím reklamní tah, ale budiž). A jak něco takového chutná? V případě Ozzyho zmrzliny jde o směs chutí skořice, mrkvového koláče a oříškového likéru, u Sharon jde o zmrzlinu z tmavé čokolády s čokoládovou polevou a kousky čokoládových sušenek namočených v čokoládovém likéru. Výrobce nechal dobroty okoštovat i Ozzyho rodině. Poslal jim asi 20 litrů obou zmrzlin. A co tuřín? To jsem přece řešili ve středu ráno. Hledala jsem český název pro kvaku (to je slovensky). Díky moc za pomoc a pro ty co stále neví, přikládám foto.

---

The Who mají nový song

19. 5. 2004
Obrázek: The Who mají nový song

Dnes má narozeniny Dusty Hill z ZZ Top, Phill Rudd z AC/DC nebo třeba Pete Townshend. Netřeba snad představovat kytaristu a duši kapely The Who, který proslul ničením svých kytar při koncertech. Po rozpadu skupiny na počátku 80. let vydal několik sólových alb, málem se předávkoval heroinem, byl obviněn z dětské pornografie a třeba taky uveden do Síně slávy rokenrolu. Spolupracoval například s Davidem Bowiem, Davidem Gilmourem či Eltonem Johnem, samozřejmě nechyběl ani u četných znovuzrození The Who. Což bylo něco, co se hodně nepovedlo. Den před plánovaným prvním koncertem The Who, zemřel (27. června 2002) na infarkt během spánku (prý související s předávkováním kokainem) sedmapadesátiletý basák John "The Ox" Entwistle. Právě pro něj teď Pete napsal novou písničku Old Red Wine - Entwistle byl známý svou láskou ke kvalitnímu červenému vínu. Co se novinek z kuchyně The Who týče, tak parta chystá pát letních vystoupení - tři koncerty v Sydney a tři v Melbourne. Pak zaletí potěšít fanoušky do Japonska a absolvují šňůru po západním pobřeží Spojených států.

---

Dnes nové desky Kravitze a Morrissette

18. 5. 2004
Obrázek: Dnes nové desky Kravitze a Morrissette

Dáma má přednost a tak začnu novikou Alanis Morissette: její třetí studiové album se jmenuje So-Called Chaos a nových 10 skladeb potěší ty, kreré už si tato kanaďanka získala - žádnou velkou změnu nečekejme. Dva roky po desce Under Rug Swept nás bude Alanis opět přesvědčovat o své rockerské upřímnosti a zároveň písničkářské něze. První singl Everything už oběhl světové hitparády a málem došlo na zákaz hraní v radiích. Amerických, jak jinak. Nelíbilo se jim v textu slovo "kretén". Z kreténa je teď "noční můra". (dost by mě zajímalo, jak by se amíci tvářili na Ambrožovu Pal vocuď, hajzle! nebo Prdel vody od Kabátů :o) Do obchodů se dnes dostala i nová deska Kravitze Baptism. Tu nám Lenny představí 29. června osobně ve Vysočanech.

---

Simon s Garfunkelem zahrají spolu v Londýně

17. 5. 2004
Obrázek: Simon s Garfunkelem zahrají spolu v Londýně

Paul s Artem se dohodli na zopakování superúspěšného koncertu z roku 1981. Hráli pro návštěvníky newyorského Central Parku a přišlo se na ně podívat 400 000 fanoušků. Podobnou akci teď přesunou do Londýna. Hyde Park si zamluvili na 17. červenec. Tak kdyby vaše dovolená byla náhodou v ten den v Londýně.

---

Ringův syn, novým bubeníkem Oasis?

17. 5. 2004
Obrázek: Ringův syn, novým bubeníkem Oasis?

O tom, jak Liam Gallagher zakládá novou kapelu se synem Harrisona Dhanim, už jsme tady psali. Členové Oasis mají potomky Beatles nějak v lásce. Na post nového bubeníka, po odchodu Alana Whitea, si vybrali Zaka Starkeyho - syna Ringo Starra. Ten zatím skupinu doprovodí na letním festivalu v Glastonbury (pořadatelé očekávají až 150 000 lidí). Jen tak pro doplnění, Gallagherovi jsou Beatles posedlí, Liamův syn se jmenuje Lennon. Na Beatu máme taky "Brouky" rádi a proto oznamujeme radostnou novinu: Paul odehraje 20. července v Petrohradě rekordní třítisící koncert. Letošní McCartneyho turné Back in the USSR nese další rekord, McCartney vystoupí před svým osmi miliontým návštěvníkem od začátku sólové kariéry.

---

set list Metallica

15. 5. 2004

"Blackened"
"Fuel"
"The Four Horsemen" (nebo "Harvester Of Sorrow", nebo "Ride The Lightning")
"Fade to Black"
"Frantic"
"Holier Than Thou"
"The Thing That Should Not Be" (nebo "For Whom The Bell Tolls")
"I Disappear"
"St. Anger"
"Sad But True"
"Creeping Death"
"Battery"

Přídavky 1:
"Wherever I May Roam"
"Nothing Else Matters"
"Master of Puppets"

Přídavky 2:
"One"
"Enter Sandman"

Na hezké sny:
"Four Leaf Clover" (nebo "Jump In The Fire")
"Seek & Destroy"

---

Sting marodí a Ozzy chce vlastní kliniku

14. 5. 2004
Obrázek: Sting marodí a Ozzy chce vlastní kliniku

Po úspěšné první části amerického turné se Sting přesunul na starý kontinent. Koncem dubna a počátkem května potěšil své fanoušky ve Skandinávii a tento týden přijel do rodné Anglie. Tady ho však čekalo nemilé překvapení. Zradilo ho to nejcennější. Ne jeho žena, ale hlasivky. Kvůli vleklé krční infekci už musel zrušit 3 koncerty ve Velké Británii. Dnes se rozhodne jestli večer vystoupí na prvním z šesti chystaných a beznadějně vyprodaných show v Royal Albert Hall. Už odvolal všechny doprovodné akce - včetně sobotní autogramiády. Raději bude v klidu (koupat se s kačenkama). Osbournovi zase mají děti (Jacka a Kelly) na klinice specializující se na odvykací léčbu drogově závislých. Sharon s Ozzym proto vážně (i po svých zkušenostech) uvažují, že založí své vlastní protidrogové centrum. Mr. Madman na toto téma i zavtipkoval: "Měli bychom to otevřít hned vedle nás, aby naše děti, když něco provedou, mohly hned nastoupit."

---

Morrison i po smrti rebelem

14. 5. 2004
Obrázek: Morrison i po smrti rebelem

Vedení pařížského hřbitova Pere Lachais chtějí "vystěhovat" Jima Morrisona. Prý se truchlícím u jiných náhrobků nelíbí, že fanoušci frontmana Doors ruší klid tohoto místa. Pořád si Morrisonův náhrobek někdo fotí a nechávají tam nevhodné vzkazy (někdy velice neslušné a někdy dost originální - jako zbytky jointů marihuany). Pere Lachais je posledním místem odpočinku i Oscara Wildea, Frederica Chopina nebo Edith Piaf. Tento měsíc slaví dvousté výročí založení.

---

Kyperská rallye na BEATU

13. 5. 2004

Světová rallye se posouvá blíže k Evropě. Posádky se teď snaží na kamenitém pátém podniku šampionátu na Kypru. Na startu sice ještě chybí tým Škoda a české posádky, ale rádio Beat má své lidi všude. Roman Beránek ze serveru MotorHome.cz nám bude do vysílání telefonovat bezprostředně po každé rychlostní zkoušce.

---

Dnešní výročí

13. 5. 2004
Obrázek: Dnešní výročí

Dnes ráno jsem se zmiňovala o výročí (13. 5. 1918) vytištění první známky pro leteckou poštu. Na internetu se mi podařilo najít stránky s touto tématikou. Pokud neumíte anglicky, můžete si známku/y aspoň prohlédnout. Další odkaz se věnuje Ing. Janu Kašparovi, který přesně před 93. lety vykonal svůj historický a nejslavnější let z Pardubic do Prahy, čímž u nás odstartoval historii letectví. Na obrázku si pak můžete prohlédnout dobovou fotografii fotbalové Sparty (poznáváte brankáře Vlastu Buriana?) - před 87. lety se hrál premiérový zápas na novém fotbalovém hřišti na Letné. Athletic club Sparta se potrápil s Viktorií Plzeň a nakonec vyhrál těsně 3:2.

---
Stránky: 1 185 370 554 662 663 664 665 666 667 668 738