Stránky: 1 185 370 554 686 687 688 689 690 691 692 738

RINGO ZAHRADNIČÍ

1. 4. 2003
Obrázek: RINGO ZAHRADNIČÍ

RINGO STARR na počest svého bývalého spoluhráče z BEATLES - GEORGE HARRISONA - kultivuje zahradu. Bubeník přiznává, že ho jeho starý kamarád inspiroval k zahradničení, které se teď stalo jeho koníčkem. Starr k tomu říká: "Snažím se dát kusu země tvar, a to je díky Georgeovi, který mě naučil dívat se na krajinu a na stromy. Pak mi začal jako dárky kupovat sazenice stromů. Začalo mě to zajímat a líbí se mi na tom, že my něco začneme a děti našich vnoučat to uvidí. Snažím se mu to vrátit."

---

MCCARTNEY NENECHÁ PAPEŽE SPÁT

1. 4. 2003
Obrázek: MCCARTNEY NENECHÁ PAPEŽE SPÁT

SIR PAUL McCARTNEY možná bude muset ubrat hlasitosti při svém koncertě v Římě - aby nevzbudil Papeže JANA PAVLA II. Pořadatelé uvažují o vyřazení některých nejhlučnějších skladeb jako BACK IN THE USSR a LIVE AND LET DIE z obav, aby nerušily Svatého otce v jeho posteli. McCartney má v květnu (2003) vystoupit na tříhodinovém koncertě v římském Koloseu, kde se očekává přes 300.000 diváků. Promotér turné BARRIE MARSHALL k tomu říká: "Naši italští partneři nás požádali, abychom v noci nerušili Svatého otce, protože Koloseum je velmi blízko Vatikánu." Sir Paul si však nehodlá sahat na svůj program a hodlá koncert uspořádat stejně jako všude jinde. Jeho mluvčí k tomu říká: "Nechceme ubrat na síle - možná, že Papež má dokonce rád rokenrol. Ale nechceme problémy se sousedy."

---

GLASTONBURY SE VYPRODALO V REKORDNÍM ČASE

1. 4. 2003

Letošní britský hudební festival GLASTONBURY je aspoň podle prodeje vstupenek dosud nejúspěšnější - když se téměř všechny lístky prodaly hned v první den předprodeje (31. 3. 2003). Předprodej byl zahájen v pondělí v devět hodin ráno a již kolem poledne museli prodejci odmítat zákazníky. Třídenní festival se bude konat od 27. do 29. června 2003. Většina ze 112.000 vstupenek se prodala během prvních šedesáti minut předprodeje. Mluvčí festivalu však říká: "Byl obrovský zájem, ale nic, co bychom nečekali. Moje jediná rada lidem, kteří ještě chtějí lístky, je zkoušet si je zamluvit na naší webové stránce. Stále zbylo několik lístků k prodeji." Mezi hosty festivalu se objeví skupiny RADIOHEAD i countryová legenda DOLLY PARTONOVÁ.

---

KNOPFLER KVŮLI ZRANĚNÍM RUŠÍ TURNÉ

1. 4. 2003
Obrázek: KNOPFLER KVŮLI ZRANĚNÍM RUŠÍ TURNÉ

MARK KNOPFLER byl nucen zrušit svá plánovaná turné po Evropě a Americe kvůli těžkým zraněním, která utrpěl při své nedávné (17. 3. 2003) nehodě na motocyklu. Čekalo se, že zpěvák skupiny DIRE STRAITS bude fit do zahájení evropského turné v dubnu (2003) a amerického turné, které odstartuje 26. června 2003 v Portsmouthu. Jeho zranění, mezi jinými šest zlomených žeber a klíční kost, jsou však vážnější, než se původně zdálo. Knopfler se na motocyklu srazil s autem, poblíž svého domu v londýnské čtvrti Belgravia. Jeho mluvčí k tomu říká: "Mark je hořce zklamán a rád by poděkoval svým fanouškům, kteří mu poslali přání brzkého uzdravení." Zpěvák měl na turné propagovat své třetí sólové album THE RAGPICKER'S DREAM.

---

NOEL ODMÍTÁ PLATIT ŠKOLNÉ ZA DCERU

1. 4. 2003
Obrázek: NOEL ODMÍTÁ PLATIT ŠKOLNÉ ZA DCERU

Milionář NOEL GALLAGHER údajně odmítá své bývalé ženě MEG MATTHEWSOVÉ platit na jejich dcerku ANAIS. Podle britského listu SUNDAY PEOPLE Meg tvrdí, že Anais přišla o místo v exkluzivní londýnské soukromé škole, protože rocker nezaplatil včas zálohu. Tvrdí také, že jí také odmítl pomoci hledat jinou školu pro jejich dcerku. Jeden z přátel herečky k tomu říká: "Zuří, že Noel neposlal pro Anais ani penny. Přišli o možnost zapsat ji do školy, která se Meg líbila. Možná budou muset Anais nakonec dát na normální základku."

---

KRAVITZ NATOČIL PROTIVÁLEČNOU PÍSNIČKU S IRÁCKÝM ZPĚVÁKEM

1. 4. 2003

LENNY KRAVITZ natočil protiválečný song společně s blízkovýchodními muzikanty. Kravitz přidal své písničce WE WANT PEACE na důrazu, když ji natočil spolu s iráckým zpěvákem KADIMEM AL SAHIREM, palestinským kytaristou SIMONEM SHAHEENEM a libanonským bubeníkem JAMEY HADDEDEM. Melodie, která se podobá Kravitzově nedávnému singlu DIG IN, nese text se slovy "Mír nebude, pokud se o to nepokusíme", a je volně ke stažení na webové stránce ROCK THE VOTE. Lenny k tomu říká: "Tahle písnička je pro mne o něčem víc než o Iráku. Je o našem údělu lidí na tomhle světě, a o tom, že bychom měli o svobodu a o mír pečovat."

---

BROUK SE VRACÍ DOMŮ

31. 3. 2003
Obrázek: BROUK SE VRACÍ DOMŮ

PAUL McCARTNEY, bývalý člen skupiny BEATLES, se navrací ke svým kořenům okázalým koncertem ve svém anglickém rodišti - Liverpoolu. Poslední koncert Paulova světového turné se bude konat 1. června 2003 na břehu řeky MERSEY před 70.000 fanoušky. Sir McCartney už trhnul americký rekord, když na svém turné po Severní Americe vydělal 100 milionů dolarů. Evropská část velkolepého představení se prý, co se týče finančního zisku, nenechá zahanbit. McCartney říká, že se velice těší na poslední koncert v Liverpoolu: "Nemůžu dělat světové turné, aniž bych se nakonec nevrátil domů."

---

BÝVALÍ GUNS’N’ROSES HLEDALI ZPĚVÁKA POMOCÍ REALITY SHOW

31. 3. 2003

SLASH, hvězda skupiny GUNS 'N' ROSES, se kvůli hledání nového zpěváka obrátil na televizní show, která hledá nové hudební talenty. Celá soutěž se ale nakonec zvrhla ve frašku. V show zbyli jen tři zpěváci a jeden z nich dokonce odmítl zpívat na kameru. Slash a jeho bývalí spoluhráči z G'N'R - MATT SORUM a DUFF McKAGAN - se rozhodli najít nového zpěváka díky televizní show nazvané THE PROJECT, kterou vysílá hudební stanice VH1. Celá akce ale nakonec skončila neúspěchem, na druhou stranu ale velkou zábavou. Slash řekl, že je s celou akcí spokojený, ale není si už tak jistý, jestli ještě kdy chce být součástí jakékoliv reality show: "Dokument a reality show jsou dvě naprosto rozdílné věci a už ten název reality show je úplně hloupý. To celé je od základu hloupost - sledování něčích pokusů a starostí, a těch nejhloupějších každodenních zvyků je opravdu až na hranici stupidity. Na VH1 jsme se pokusili prostě jen zdokumentovat, jak daleko se až dá zajít kvůli hledání zpěváka. Nikdo s námi nešel domů ani na večeři, ani s námi nebral benzín, prostě nic takového. Myslím, že bychom celý ten nápad raději měli dát k ledu."

---

Jagger a jeho parta přerušili turné

29. 3. 2003

Rolling Stones měli tento víkend odehrát dva koncerty v Hongkongu, ale vzhledem k tomu, že se město připravuje na karanténu (záhadný virus má po celém světě na svědomí více než 50 mrtvých z toho 34 právě v Číně), show se nekonala. Pořadatelé už oznámili, že ruší i další dva koncerty v Číně -1. a 4. dubna. Mick se k situaci vyjádřil, že je mu to strašně líto. Prý až to bude možné - Rolling Stones svůj kolotoč mezi komunisty určitě dovezou. Světové turné Licks by mělo pokračovat 4. dubna v Indii. Pokud máte lístek do Bangkoku, tak koncert je přeložen o dva dny na 10. 4. /foto: z Tokya - 15.3.2003/

---

<b>Copak je to za fešáka?</b>

29. 3. 2003

Ani Gagarin, ani Václav Havel v paruce, Ritchie Blackmore, Brian May, George Harrison, ale chválím, že jste poznali, že jde o kytaristu :o) Není to nikdo míň než Eric Clapton (*1945). A ten má zítra 30. března narozeniny. V předposlední březnový den přišli na svět i Vincent van Gogh (*1853), Tracy Chapman (*1964) a třeba i fotbalisti Karel Poborský (*1972) a Jan Koller (*1973). Gratuluju a Vám děkuji za milou sobotní společnost. katka@radiobeat.cz

---
Stránky: 1 185 370 554 686 687 688 689 690 691 692 738