Stránky: 1 185 370 554 691 692 693 694 695 696 697 738

LENNONOVA ČEPICE V DRAŽBĚ

7. 3. 2003
Obrázek: LENNONOVA ČEPICE V DRAŽBĚ

JOHN LENNON, někdejší hvězda skupiny BEATLES, je zase jednou součástí rokenrolové aukce, tedy alespoň jeho čepice z roku 1968. Za vyvolávací cenu 2.500 liber mohou fanoušci získat černou pletenou vlněnou čapku, získanou od bývalého Lennovova poslíčka. Na popisku k draženému předmětu se lze dočíst: "Čepice je doplněna dopisem NIGELA OLIVERA, bývalého zaměstnance APPLE (nahrávací společnost), kde píše, že býval Lennonovým pochůzkářem. Jednou řekl Lennonovi, že čepice, kterou nosí, je skvělá a John mu ji bez váhání dal."

---

OSBOURNEOVI V REKLAMĚ NA BRAMBŮRKY

7. 3. 2003
Obrázek: OSBOURNEOVI V REKLAMĚ NA BRAMBŮRKY

Televizní a hudební hvězda KELLY OSBOURNEOVÁ směřuje svůj zájem novým směrem - objeví se ve dvou reklamách na smažené brambůrky DORITOS. V první reklamě uvidíme zpěvačku Kelly, dceru rockové legendy OZZYHO OSBOURNEA, zpívající svůj nový singl COME DIG ME OUT a žvýkající oblíbenou značku brambůrek. Mezitím dva členové její kapely - FINLAY a CHRIS - poslouchají Kellyin současný singl SHUT UP. Reklamy by se na obrazovkách měly objevit na konci tohoto měsíce (03/2003).

---

OZZY SE PŘIPRAVUJE NA STŘÍZLIVĚNÍ

7. 3. 2003
Obrázek: OZZY SE PŘIPRAVUJE NA STŘÍZLIVĚNÍ

OZZY OSBOURNE si musí předtím, než vyrazí na turné, zajistit lékařskou pomoc. Bývalý člen skupiny BLACK SABBATH tvrdí, že za celou svou kariéru byl pouze desetkrát na pódiu opilý, přestože je jeho působení v hudebním světě poznamenáno jeho dlouhodobými problémy s alkoholem a častými odvykacími kůrami. Nyní mu má lékařská věda pomoci, aby na turné odolal tvrdému alkoholu: "Na turné se začíná pít až po koncertě. Já si dávám jen pár piv a zkouším odolat kořalce." Ozzyho manželka a manažerka v jedné osobě SHARON, která s Osbournem zažila vzestupy i pády, přiznává, že už dobře zná Ozzyho alkoholické výstřelky: "Vím, co můžu čekat. Vím, že v určitém bodě ho něco osvítí, a on si řekne: Dost! a pak je rok klid."

---

RADIOHEAD SE VRACEJÍ DO KLUBŮ

7. 3. 2003
Obrázek: RADIOHEAD SE VRACEJÍ DO KLUBŮ

RADIOHEAD pojmou svůj návrat do hudebního světa jako turné po malých britských klubech. Muzikanti z Oxfordu se objeví na mnoha festivalech během celého roku, ale opravdovou lahůdkou pro fanoušky mají být jejich klubová vystoupení v rodné zemi. Jejich mluvčí řekl: "Budou mít velmi speciální koncerty po celé Británii. Budou koncertovat hlavně v malých britských klubech."

---

NIRVANA VYDÁ NOVÉ CD

6. 3. 2003
Obrázek: NIRVANA VYDÁ NOVÉ CD

Producent grungeové skupiny NIRVANA - BUTCH VIG - rozvířil vlnu vzrušení mezi fanoušky této skupiny zveřejněním zprávy, že hodlá vydat zatím nevydané nahrávky této skupiny. Bubeník skupiny GARBAGE sice nepracoval na nedávno vydaném kousku Nirvany nazvaném YOU KNOW YOU'RE RIGHT, ale pomáhal s její dlouho očekávanou kompilací. Zpěvák Nirvany CURT KOBAIN 5. dubna 1994 spáchal sebevraždu. Vig říká: "Je ještě několik nehotových věcí, o kterých vím, že stojí za to. Ale myslím si, že to nejlepší už vyšlo na You Know You're Right. Na nové kompilaci je několik vážně super věcí, taky hodně divočiny, nějaké jamíky a pár akustických demáčů - a to všechno, jak doufám, se brzo dostane k lidem."

---

BONO VYZÝVÁ LIDI, ABY VYŠLI DO ULIC

6. 3. 2003
Obrázek: BONO VYZÝVÁ LIDI, ABY VYŠLI DO ULIC

BONO získal další ocenění za svou mírovou činnost a nyní se obrátil na celosvětový problém boje s AIDS. V úterý (4. 3. 2003) v irském Dublinu zpěvák dostal speciální cenu za svou humanitární činnost - METEOR AWARDS - a spolu se svou skupinou si odnesli ještě cenu za nejlepší skupinu. Moderátor večera herec COLIN FARRELL, který si na večer odskočil z Hollywoodu, Bonovi cenu předal. Zpěvák, zajímající se o politiku, využil předávání cen k tomu, aby se obrátila pozornost na to, proč miliony lidí neprotestují na ulicích kvůli stále se zvyšujícímu počtu lidí umírajících v Africe na AIDS. Cenu dostal Bono po oznámení jeho nominace na NOBELOVU CENU MÍRU. Ve své řeči po obdržení ocenění se Bono také vyjádřil k současné situaci v Iráku: "Jediná věc, o které chci mluvit, je úplně jiná válka. Je to trochu zapomenutá válka proti AIDS. Chci tak inspirovat lidi, aby vyšli do ulic. Příští rok totiž na onemocnění způsobená AIDS zemře v Africe 2,5 milionu lidí - a rok poté také, a to jen proto, že oni prostě nemají peníze na dostatečnou lékařskou péči, nemají léky, nemají nic. Nechápu, proč už teď nejsou lidé na ulicích a neprotestují proti přístupu takzvaně vyspělých zemí k tomuto problému." Dalšími vítězi cen byli RED HOT CHILI PEPPERS, kteří si odnesli ocenění za nejlepší mezinárodní album a SIR BOB GELDOF, který při děkování za ocenění za jeho celoživotní dílo řekl, že je šťastný, protože to je poprvé, kdy dostal nějakou cenu ve svém rodném Irsku.

---

HARRISONOVA VDOVA NECHCE ZE SVÉHO DOMU UDĚLAT POUTNÍ MÍSTO

6. 3. 2003
Obrázek: HARRISONOVA VDOVA NECHCE ZE SVÉHO DOMU UDĚLAT POUTNÍ MÍSTO

Vdova po hvězdě skupiny BEATLES - GEORGI HARRISONOVI - vyhrála bitvu, ve které požadovala zákaz postavení Harrisonova pomníku v těsné blízkosti jejich domu v Oxfordshiru. OLIVIA HARRISONOVÁ se obávala, že by se z místa, a tak i z jejího domu, stala mekka fanoušků rockové legendy. Harrisonová se nicméně vložila do příprav designu jiného pomníku, který bude ale stát jinde. Původní umístění pomníku mělo být přímo naproti jejího domu ve Friar Parku. Radní města JONATHAN BARKER říká: "Dostali jsme dopis od Olivie Harrisonové, kde se zmiňuje o svých obavách kolem pomníku ve Friar Parku. Sympatizuji s jejím názorem, že by se z místa brzo stalo poutní místo. Olivii jde o to, že nechce, aby jí tak stále někdo bolestně připomínal Georgeovu nepřítomnost. Nechceme, aby Georgeův pomník byl něco jako krematorium. Ani on sám by si jistě něco takového nepřál." Harrison, který prohrál svou bitvu s rakovinou 29. listopadu 2001 ve věku 58 let, bojoval s nemocí už od roku 1999. Olivia a jejich syn DHANI (25) stále žijí v tomtéž domě, kde společně s Harrisonem žili posledních třicet let.

---

SHARON OSBOURNE VYHRÁVÁ SVOU BITVU S RAKOVINOU

6. 3. 2003
Obrázek: SHARON OSBOURNE VYHRÁVÁ SVOU BITVU S RAKOVINOU

Rocková matka SHARON OSBOURNEOVÁ vyhrává svou soukromou bitvu s rakovinou. Po intenzivní chemoterapii, která měla zničit nádor v tlustém střevě, a jenž skončila letos v únoru, úterní (4. 3. 2003) noc strávila v nemocnici, kde čekala na výsledky konečných testů. Sharon řekla americkému moderátorovi LARRY KINGOVI, že doufá, že teď už bude vše v pořádku: "Teď se cítím skvěle. Cítila jsem se ale docela bezmocná, poprvé v životě jsem to nebyla já. Teď vím, co to je, cítím obrovskou bolest a vím, čím miliony lidí na světě procházejí." Statečnost své ženy ocenil i její manžel OZZY OSBOURNE: "Bolest a utrpení, kterým si prošla v poslední době, byly neuvěřitelné. Ona je ohromná. Stále tě nepřestávám obdivovat, Sharon!"

---

BRUCE SPRINGSTEEN VYPRODAL SEDM KONCERTŮ BĚHEM JEDINÉHO DNE

5. 3. 2003
Obrázek: BRUCE SPRINGSTEEN VYPRODAL SEDM KONCERTŮ BĚHEM JEDINÉHO DNE

BRUCE SPRINGSTEEN dokázal, že je opravdu THE BOSS - když se mu podařilo za jediný den vyprodat sedm show v jeho rodném městě. Fanoušci rockera skoupili lístky na červencová (2003) vystoupení na stadionu GIANTS v New Jersey - poprvé v historii distribuční společnosti TicketMaster se stalo, že se v jediný den prodaly všechny vstupenky na sedm stadiónových koncertů jednoho interpreta. Poptávka po třech ohlášených koncertech 15., 17. a 18. července byla tak vysoká, že musela být přidána další dvě data 21. a 24. července. Když ani to poptávku neuspokojilo, byla přidána další dvě vystoupení 26. a 27. července. Na turné vyrazí Springsteen se svojí skupinou E STREET BAND.

---

ANTHONY KIEDIS: PO DROGÁCH SE MI STÝSKÁ

5. 3. 2003

Zpěvák skupiny RED HOT CHILI PEPPERS - ANTHONY KIEDIS (40) - přiznává, že se mu stýská po drogách - 15 let poté, co skoncoval se svojí závislostí na heroinu. Zpěvák, který se s drogami rozešel poté, co původní kytarista kapely HILLEL SLOVAK zemřel na předávkování heroinem v červnu 1988 - říká, že pokušení je silné obzvláš?, když je sám. Anthony k tomu říká: "Drogy přinášejí uspokojení, rychlé uspokojení, ale cena, kterou za ně platíte, je mnohem vyšší. Ale jo, drogy mi chybí, obzvláš? když mi chybí láska. Drogy ničím nenahradíte. Neexistuje žádná zázračná žvýkačka, po které by vás na ně přešla chu?."

---
Stránky: 1 185 370 554 691 692 693 694 695 696 697 738