Stránky: 1 185 370 554 694 695 696 697 698 699 700 738

OZZY A SHARON NA SEZNAMU BOHÁČŮ

26. 2. 2003
Obrázek: OZZY A SHARON NA SEZNAMU BOHÁČŮ

OZZY a SHARON OSBOURNEOVI se umístili na třetím místě v žebříčku letošních (2003) nejbohatších britských hudebních hvězd. Jejich reality show THE OSBOURNES, která proslavila i jejich děti KELLY a JACKA, dvojici vynesla díky vydělaným 60 miliónům dolarů jen za loňský rok. První dvě místa žebříčku obsadili SIR PAUL MCCARTNEY a skupina ROLLING STONES. McCartney si za uplynulý rok přišel na 180 miliónů dolarů, hlavně díky fenomenálnímu turné po Americe. Kromě toho vydělal na vydavatelských právech k UNCHAINED MELODY - obrovského hitu favorita britské soutěže POP IDOL, GARETHA GATESE. Stouni, kteří jsou momentálně na turné 40 LICKS, si přišli loni na 112 miliónů dolarů. Celkový seznam boháčů podle časopisu THE HEAT následuje (loňské pozice jsou uvedeny v závorce):
1: (-) SIR PAUL MCCARTNEY - $180 milionů
2: (7) ROLLING STONES - $112 milionů
3: (-) SHARON & OZZY OSBOURNE - $60 milionů
4: (3) SIR ELTON JOHN - $57 milionů
5: (-) THE WHO - $33 miliony
6: (1) THE BEATLES LTD - $25,5 milionu
7: (13) ROBBIE WILLIAMS - $18 milionů
8: (-) TOM JONES - $13,5 milionu
9: (-) ROD STEWART - $9 milionů
10: (-) COLDPLAY - $8,25 milionu.

---

Poslali jste nám ...

26. 2. 2003

*Prodám auto s nerezavějící, aerodynamickou karoserií, nepodléhající módním vlivům, s dvojtaktním motorem pracujícím na principu náhodných výbuchů.
Zn.: Wartburg 323 Sedan

*Ztratila se mi žena. Kdo mi ji najde a přivede, tomu rozkopu držku.

*Sympatický notorik hledá sponzora.

*Doopatřím starší lidi. Zn: V rekordně krátkém čase.

*Prodám ruskou moderní kalkulačku na propan-butan.

*Hledáme analfabeta na práci s přísně tajnymi dokumenty.

*Prodám psa. Sežral mi tchýni. Zn.: Kupujte, dokud má chu?!

*Vyměním muže s dobrým postavením za muže s dobře
postaveným.

*Hledám ženu na domácí práce do bytu 6953,2 km2. Zn.: Bezdomovec

*Prodám štěňata kočky domácí. Zn. Chlipná domácnost.

*Vyměním 40 letou ženu za dvě 20 leté.

*Čtyři bezdomovci hledají domovníka.

*66 letý, tlustý, smradlavý, neúspěšný, nevychovaný muž hledá ženu opačných vlastností.

*Prodám bílý pracovní oděv, bez jednoho rukávu. Zn. Cirkulárka

*Vyměním vysavač za demižon vína. Zn. Přestal jsem vysávat, začal jsem nasávat.

*Kdo opraví klavír vypadlý z dvanáctého poschodí?

*Hledám telepaty. Ozvěte se. Zn: Vy už víte kde.

---

FILM O POSLEDNÍCH DNECH JIMIHO HENDRIXE

25. 2. 2003
Obrázek: FILM O POSLEDNÍCH DNECH JIMIHO HENDRIXE

Snímek ukazující poslední dny rockové hvězdy JIMIHO HENDRIXE se chystá natočit kontroverzní britský filmový tvůrce PAUL GREENGRASS. Greengrass je autorem loňského filmu BLOODY SUNDAY (2002), který poukázal na spojitost s britskou armádou při přestřelce během protestního pochodu v severoirském Derry, při němž zahynulo 13 lidí. Jeho nejnovější projekt má finančně zajistit THE FILM COUNCIL. Snímek je dosud beze jména. Soustředí se na posledních několik dní Hendrixova života. Rocker zemřel v roce 1970 v Londýně.

---

NAHRÁVKA JAGGERA A LENNONA VYŠLA LEVNĚ

25. 2. 2003
Obrázek: NAHRÁVKA JAGGERA A LENNONA VYŠLA LEVNĚ

Nahrávka, kterou vytvořili JOHN LENNON, SIR MICK JAGGER a RINGO STARR, se prodala v aukci za 2.100 dolarů. Záznam, na němž hvězdy 60. let nahrály v roce 1974 cover verzi bluesové skladby TOO MANY COOKS, se ztratil. Nakonec se znovu vynořil na dně krabice s deskami, které koupil majitel hudebního obchodu TOM FISHER. Nahrávku prodal do internetové aukce ROCK AUCTIONS. TED OWEN, spoluzakladatel aukční společnosti COOPER OWEN, uvedl, že šlo o velmi levnou koupi za tak mimořádný hudební kousek. Mohl se podle něj prodat až za 15.000 dolarů

---

DYLANA HRAJE ŽENSKÁ

25. 2. 2003
Obrázek: DYLANA HRAJE ŽENSKÁ

BOB DYLAN naprosto podporuje režiséra, který o něm točí biografický film, a to i přesto, že se v roli Dylana představí žena. Režisér TODD HAYNES se rozhodl vzít pro roli mladého Dylana herečku, protože nejlépe vystihuje rockerův vzhled z tohoto období. Snímek bude kromě jiného obsahovat také záznam z Dylanova turné po Británii v roce 1966. Dylan dílo naprosto schvaluje.

---

POCTA BONOVI OD BILLA CLINTONA

24. 2. 2003

Bývalý americký prezident BILL CLINTON označil frontmana skupiny U2 - BONA - za člověka, kterého bychom měli všichni v novém tisíciletí následovat. Clinton promluvil na nedávné recepci, kde byl zpěvák oceněn za svou charitativní činnost - především pokud jde o upozorňování na epidemii Aids a hladomor v Africe. Obzvláš? zdůraznil Bonovu snahu přimět americký kongres ke schválení zákona o ulehčení dluhu v Africe. "Udělal něco, co bych já nedokázal," uvedl Clinton. "Přesvědčil pro věc JESSE HELMSE (bývalý republikánský senátor ze Severní Karolíny). Mám tohoto člověka rád, protože má rozum, ale i srdce." Bono se při přijímání ceny zaměřil na možnou vojenskou akci v Iráku. "Nemusíme dělat ze SADDÁMA HUSAJNA mučedníka. Není to jen válku ano či ne. Jde o komplexní problém a pro něj potřebujeme komplexní řešení," uvedl.

---

CHRIS MARTIN: LIAM GALLAGHER JE JAKO BEETHOVEN

21. 2. 2003
Obrázek: CHRIS MARTIN: LIAM GALLAGHER JE JAKO BEETHOVEN

Zpěvák skupiny COLDPLAY - CHRIS MARTIN - přirovnal zpěváka skupiny OASIS, LIAMA GALLAGHERA, k hudebnímu géniovi BEETHOVENOVI. Martina chytil za srdce poslední singl Oasis SONGBIRD - ke kterému se Liam nechal inspirovat svojí snoubenkou NICOLE APPLETONOVOU - a má pocit, že Liam je skladatelem srovnatelným s Beethovenem. Říká k tomu: "Myslím, že je to ta nejkrásnější písnička na světě. Dojala mě k pláči - je to tak nádherná chytlavá píseň. Liam občas napíše taky něco nepovedeného, ale je to s ním jako v tom filmu o Beethovenovi, kdy jeho přítelkyně říká, jak bych ho mohla nemilovat, když skládá tak krásnou hudbu. Když někdo složí takovou písničku jako je Songbird, musím ho milovat."

---

SHARON ZAKÁZALA KELLY JET NA NME AWARDS

21. 2. 2003

Rocková divoženka KELLY OSBOURNEOVÁ měla zákaz zúčastnit se letošního udílení cen NEW MUSICAL EXPRESS AWARDS - její matka SHARON má o ni strach. Osbourneová měla při ceremonii, na které získaly hudební ceny skupiny COLDPLAY a OASIS, zahrát svůj nový singl SHUT UP. Zpěvačka měla na slavnost letět z Los Angeles do Londýna, ale nemohla se protivit přání své matky, která se bojí, že každou chvíli vypukne válka s Irákem. Říká k tomu: "Je mi to hrozně líto. Strašně jsem se těšila. Měla tam být spousta mých přátel, které jsem neviděla celé věky, a hrozně jsem se na ně těšila. Moje matka mi volala, když už jsem byla na cestě a brečela do telefonu, a říkala, 'nikam nepojedeš'. Nechtěla, abych byla na druhém konci světa, až vypukne válka. Chápala jsem to, ale byla jsem naštvaná. Byla jsem šíleně naštvaná a strávila jsem celý večer sama doma."

---

CENY BRIT AWARDS

21. 2. 2003

Na včerejším udílení cen BRIT AWARDS slavili svůj triumf především COLDPLAY, EMINEM a MS DYNAMITE. Každý z nich si odnesl celkem dvě ocenění. Coldplay zvítězili se svým LP A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD v kategorii Nejlepší britská skupina a Nejlepší britské album. Eminem byl jmenován Nejlepším zahraničním sólovým interpretem a za album THE EMINEM SHOW převzal ocenění v kategorii Nejlepší zahraniční album. Ms Dynamite má za sebou velmi úspěšný debutní rok - z Brit awards odešla jako Nejlepší britská sólová interpretka a s cenou za Nejlepší britské vystoupení. V londýnském EARL'S COURTU se nezapomnělo ani na ROBBIEHO WILLIAMSE. Domů si odnesl ocenění v kategorii Nejlepší britský sólový interpret. Zde je seznam vítězů:
Nejlepší britský sólový interpret - ROBBIE WILLIAMS
Nejlepší britská sólová interpretka - MS DYNAMITE
Nejlepší britské album - COLDPLAY, A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD
Nejlepší britská skupina - COLDPLAY
Nejlepší britský singl - LIBERTY X, JUST A LITTLE
Nejlepší britské vystoupení (urban) - MS DYNAMITE
Nejlepší britské vystoupení (taneční hudba) - SUGABABES
Největší průlomový interpret - WILL YOUNG
Nejlepší vystoupení (pop) - BLUE
Nejlepší zahraniční sólový interpret - EMINEM
Nejlepší zahraniční sólová interpretka - PINK
Nejlepší zahraniční album - EMINEM, THE EMINEM SHOW
Nejlepší zahraniční skupina - RED HOT CHILI PEPPERS
Největší zahraniční průlomový interpret - NORAH JONESOVÁ
Cena za mimořádný přínos hudbě - TOM JONES.

---

SIMON A GARFUNKEL OPĚT SPOLU

21. 2. 2003
Obrázek: SIMON A GARFUNKEL OPĚT SPOLU

Pěvecká dvojice SIMON & GARFUNKEL společně vystoupí na letošním udílení cen GRAMMY (2003) a hned poté plánují vyrazit na světové turné. V neděli (23. 2. 2003) dvojice uskuteční speciální koncert v New Yorku u příležitosti slavnostního převzetí ceny za celoživotní úspěch a zdá se, že je dvojice ochotna zapomenout na staré spory a přichystat pro diváky zvláštní turné. Poté, co umělci v 60. letech vytvořili několik nezapomenutelných hitů, vydali se po osobních neshodách každý svou cestou. K tomu došlo před 33 lety. Jediným problémem teď zůstává, jak rozdělit zisk z plánovaného světového turné. Podle britského listu THE EVENING STANDARD PAUL usiluje o to, aby mu připadl větší podíl, nebo? všechny písně složil on. ART se chce ale dělit rovným dílem, protože dvojici Simon & Garfunkel tvoří prostě oba. Jiné zdroje tvrdí, že mezi oběma panuje stále napětí, uvědomují si ale, jak by jejich sjednocení bylo pro diváky lákavé.

---
Stránky: 1 185 370 554 694 695 696 697 698 699 700 738