Stránky: 1 190 379 567 712 713 714 715 716 717 718 756

CENY BRIT AWARDS

21. 2. 2003

Na včerejším udílení cen BRIT AWARDS slavili svůj triumf především COLDPLAY, EMINEM a MS DYNAMITE. Každý z nich si odnesl celkem dvě ocenění. Coldplay zvítězili se svým LP A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD v kategorii Nejlepší britská skupina a Nejlepší britské album. Eminem byl jmenován Nejlepším zahraničním sólovým interpretem a za album THE EMINEM SHOW převzal ocenění v kategorii Nejlepší zahraniční album. Ms Dynamite má za sebou velmi úspěšný debutní rok - z Brit awards odešla jako Nejlepší britská sólová interpretka a s cenou za Nejlepší britské vystoupení. V londýnském EARL'S COURTU se nezapomnělo ani na ROBBIEHO WILLIAMSE. Domů si odnesl ocenění v kategorii Nejlepší britský sólový interpret. Zde je seznam vítězů:
Nejlepší britský sólový interpret - ROBBIE WILLIAMS
Nejlepší britská sólová interpretka - MS DYNAMITE
Nejlepší britské album - COLDPLAY, A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD
Nejlepší britská skupina - COLDPLAY
Nejlepší britský singl - LIBERTY X, JUST A LITTLE
Nejlepší britské vystoupení (urban) - MS DYNAMITE
Nejlepší britské vystoupení (taneční hudba) - SUGABABES
Největší průlomový interpret - WILL YOUNG
Nejlepší vystoupení (pop) - BLUE
Nejlepší zahraniční sólový interpret - EMINEM
Nejlepší zahraniční sólová interpretka - PINK
Nejlepší zahraniční album - EMINEM, THE EMINEM SHOW
Nejlepší zahraniční skupina - RED HOT CHILI PEPPERS
Největší zahraniční průlomový interpret - NORAH JONESOVÁ
Cena za mimořádný přínos hudbě - TOM JONES.

---

SIMON A GARFUNKEL OPĚT SPOLU

21. 2. 2003
Obrázek: SIMON A GARFUNKEL OPĚT SPOLU

Pěvecká dvojice SIMON & GARFUNKEL společně vystoupí na letošním udílení cen GRAMMY (2003) a hned poté plánují vyrazit na světové turné. V neděli (23. 2. 2003) dvojice uskuteční speciální koncert v New Yorku u příležitosti slavnostního převzetí ceny za celoživotní úspěch a zdá se, že je dvojice ochotna zapomenout na staré spory a přichystat pro diváky zvláštní turné. Poté, co umělci v 60. letech vytvořili několik nezapomenutelných hitů, vydali se po osobních neshodách každý svou cestou. K tomu došlo před 33 lety. Jediným problémem teď zůstává, jak rozdělit zisk z plánovaného světového turné. Podle britského listu THE EVENING STANDARD PAUL usiluje o to, aby mu připadl větší podíl, nebo? všechny písně složil on. ART se chce ale dělit rovným dílem, protože dvojici Simon & Garfunkel tvoří prostě oba. Jiné zdroje tvrdí, že mezi oběma panuje stále napětí, uvědomují si ale, jak by jejich sjednocení bylo pro diváky lákavé.

---

BONO NAVRŽEN NA NOBELOVU CENU ZA MÍR

20. 2. 2003
Obrázek: BONO NAVRŽEN NA NOBELOVU CENU ZA MÍR

O BONOVI z U2 se překvapivě uvažuje při rozhodování o tom, komu udělit NOBELOVU CENU ZA MÍR. Irský zpěvák je na prestižní ocenění navržen společně s hlavou katolické církve PAPEŽEM JANEM PAVLEM II. V minulosti cenu převzal například mezinárodně známý pacifista DALAJLÁMA. GEIR LUNDESTAD, šéf Nobelova institutu v Norsku, uvedl, že zatím mají 150 nominovaných, a z toho je 21 organizací. Bono, který je uznáván hlavně za bezmezné úsilí o obrácení pozornosti k epidemii Aids v Africe, bude mít ale velké soupeře. Zvláš? pokud se inspektorovi Spojených národů HANSI BLIXOVI podaří zabránit válce mezi Amerikou a Irákem. Pak by se zřejmě stal zcela zaslouženě favoritem.

---

OZZFEST PŘIVÁDÍ OZZYHO DO BRITÁNIE

19. 2. 2003
Obrázek: OZZFEST PŘIVÁDÍ OZZYHO DO BRITÁNIE

OZZY OSBOURNE zamíří v létě (2003) do rodné Británie, aby vystoupil na hudebním festivalu OZZFEST, pojmenovaném podle něj. Ozzy žijící v Los Angeles dává společně s manželkou SHARON a synem JACKEM dohromady program, a po loňském zklamání usilují společně o to, aby na letošní akci fanoušci jen tak nezapomněli. Turné by mělo slavné televizní rodině vydělat solidních 30 miliónů dolarů. Loni v květnu (2002) se Ozzy ukázal na festivalu v DONNINGTON PARK, většinu času na pódiu ale vypadal bídně a neustále si stěžoval na špatné počasí. Když se pak dozvěděl, že má jeho žena rakovinu, vytratil se úplně. Legendární pojídač netopýrů ale míří zpátky na Ozzfest (7/2003). Z metalových hrdinů kromě něj vystoupí také KORN a MARILYN MANSON.

---

JONA BON JOVIHO ŽALUJE UKLIZEČKA

19. 2. 2003
Obrázek: JONA BON JOVIHO ŽALUJE UKLIZEČKA

Frontmana skupiny BON JOVI - JONA BON JOVIHO - žaluje o 450 dolarů jeho uklizečka. MARIA SLIWINSKA (55) tvrdí, že jí rocker dluží peníze za cestovní výlohy, které jí vznikly, nebo? musela dojíždět z Kearny v New Jersey do jeho luxusního domu v Monmouth County. Odpovědi se nedočkala ani po několika telefonátech a písemných žádostech, a tak vznesla stížnost u soudu. Podle internetové stránky THE SMOKING GUN.COM Sliwinskou najal Bon Jovi a jeho žena DOROTHEA loni v březnu (2002). Pro manžele pracovala dva měsíce, než jí bez udání důvodu a bez upozornění propustili. Sliwinska se popisuje jako velmi zodpovědná a pracovitá žena, která odvedla v domě Bon Joviho - který připomíná francouzský zámek - dobrou práci. Důvod svého propuštění podruhé popisuje jako směšný, ale odmítá jej sdělit.

---

THE DOORS PŘIBRALI NOVÉHO BUBENÍKA

19. 2. 2003

THE DOORS rozčílili zakládajícího člena JOHNA DENSMOREA, když mezi sebe přibrali dalšího bubeníka. Densmore kapelu, která teď používá jméno THE DOORS 21ST CENTURY, zažaloval za to, že pokračuje ve svém koncertování bez něj. Za bicími jej loni (2002) na dvou koncertech nahradil STEWART COPELAND ze skupiny THE POLICE a teď kapela přibrala dalšího bubeníka TY DENNISE. Dennis je z Los Angeles a v minulosti hrál například s NO TOLERANCE nebo INSULATED. S The Doors 21st Century vystoupí v televizi. Premiéru s nimi bude mít ve čtvrtek (20. 2. 2003) v americké televizní show CARSONA DALYHO.

---

YOKO SLAVILA SEDMDESÁTINY

19. 2. 2003

Vdova po JOHNU LENNONOVI - YOKO ONO - včera (18. 2. 2003) oslavila své 70. narozeniny při poslední písni svého zesnulého muže. Spojila se s britskou dvojicí PET SHOP BOYS a společně zremixovali Lennonovu skladbu WALKING ON THIN ICE. Na této písni Yoko s Lennonem pracovala právě tu noc, kdy byl zpěvák před svým domem v New Yorku zavražděn šíleným MARKEM CHAPMANEM - tedy 8. 12. 1980. "Hrajeme v newyorském klubu THE ARC v šest hodin ráno amerického času," uvedla Yoko ještě před začátkem akce.

---

COLDPLAY BOJUJÍ ZA GLASTONBURY

18. 2. 2003

Zpěvák skupiny COLDPLAY - CHRIS MARTIN - se rozhodl zachránit britský festival GLASTONBURY. Každoročnímu festivalu letos hrozí, že nezíská licenci, poté co se radní v Somersetu obávají bezpečnostních rizik a ohrožení přírody. Martin, který loni na festivalu také vystoupil, napsal radním osobní dopis, ve kterém je prosí, aby pořadateli MICHAELU EVISOVI licenci prodloužili. Zdroj k tomu říká: "Rodina Eavisova a skupina Coldplay si jsou velmi blízké, a Chris cítí, že festival by měl letos pokračovat." Naděje pořadatelů ohrozila série grafitti nápisů, které se objevily na zdech domů odpůrců festivalu - což je podle Eavise špinavý trik ve snaze zdiskreditovat jeho festival. Zdroj k tomu říká: "Michael Eavis popírá, že by měl cokoli společného s vandalismem a dokonce si myslí, že jde o špinavý trik jeho odpůrců." Pokud bude licence festivalu udělena, uskuteční se festival 27. až 29. června (03) a hlavním hostem bude skupina R.E.M.

---

JOE COCKER ZAVÍRÁ KRÁM

18. 2. 2003

JOE COCKER byl donucen zavřít svoji americkou restauraci - kvůli současné ekonomické situaci. Zpěvák provozoval restauraci THE MAD DOG RANCH FOUNTAIN CAFE v Crawfordu ve státě Colorado, ale podnikání mu zmařil úpadek turistického ruchu v oblasti. Všechny zisky restaurace a přilehlého obchodu se suvenýry šly na konto Cockerovy nadace KIDS' FOUNDATION, ale rocker se rozhodl příští sezónu neotevřít a do dalšího roku se chce rozhodnout, co bude dál. Jeho mluvčí PIK WATSON vysvětluje: "Bylo to skvělé místo a přilákalo spoustu turistů, kteří by jinak nepřijeli. V posledních sezónách jsme ale zaznamenali úpadek počtu návštěvníků."

---

RED HOT CHILI HEROIN

18. 2. 2003

Kytarista skupiny RED HOT CHILI PEPPERS - JOHN FRUSCIANTE - přiznává, že užíval celou řadu narkotik ve snaze zbavit se závislosti na heroinu. Rocker bral heroin několik let - a jeho závislost jej přivedla až na pokraj smrti. Říká k tomu: "Snažil jsem se to nahradit kouřením trávy a pitím. Snažil jsem se brát speed a další věci, kouřit crack a heroin brát jen příležitostně. Zkoušel jsem brát kokain. Věděl jsem, že umřu. V lednu jsem věděl, že když nepřestanu, budu už v březnu mrtvý. Tak jsem to zkusil úplně bez drog. Řekl jsem si, 'Uvidíme, co bude za rok. Když budu mít pořád pocit, že celý svět je proti mně, a lidi o mne nestojí, vrátím se k drogám a umřu."

---
Stránky: 1 190 379 567 712 713 714 715 716 717 718 756