Stránky: 1 186 372 557 722 723 724 725 726 727 728 742

ALANIS PLÁNUJE RODINU

29. 10. 2002
Obrázek: ALANIS PLÁNUJE RODINU

ALANIS MORISSETTEOVÁ hodlá načas opustit hudební svět a pořídit si děti. Zpěvačka přiznává, že v současné době je na lovu toho pravého partnera, který by se mohl stát otcem jejích dětí - a až ho najde, hodlá hned založit rodinu. Říká k tomu: "Jsem nyní v bláznivé fázi svého života, během pěti let chci založit vlastní rodinu. Snažím se ujasnit si, kde vlastně budu chtít děti vychovávat. Nejsem si jistá, že jako Kanaďanka toho budu schopná v Los Angeles. Jsem nyní také mnohem otevřenější myšlence, že bych mohla mít životního partnera."

---

PHIL COLLINS ZTRÁCÍ SLUCH

29. 10. 2002
Obrázek: PHIL COLLINS ZTRÁCÍ SLUCH

PHIL COLLINS (51) končí s dlouhými turné - protože již napůl ohluchl na jedno ucho. Bývalý bubeník a zpěvák skupiny GENESIS má problémy se sluchem již dva roky a říká, že již zvládne pouze "jeden koncert za čas". Collins, kterému se loni (2001) narodilo již čtvrté dítě, k tomu říká: "Můžu zpívat a psát. Ale a? je tam nahoře kdokoliv, chce mi tím dát zřejmě najevo, 'Nemůžeš se hnát po světě donekonečna a tahat s sebou svoji rodinu.'" Collins, který nyní žije ve Švýcarsku se svojí třetí ženou ORIANNE, vydává v listopadu své první sólové album po šesti letech, s názvem TESTIFY. Říká k tomu: "Nevím, jak to dopadne. Už jsem z rockového světa pryč hodně dlouho."

---

FANYNKY SI NA MCCARTNEYHO KONCERTĚ PŘIŠLY NA SVÉ

24. 10. 2002
Obrázek: FANYNKY SI NA MCCARTNEYHO KONCERTĚ PŘIŠLY NA SVÉ

Nové DVD z amerického turné SIRA PAULA MCCARTNEYHO bude muset být pořádně prostříháno, aby na něm nezůstaly fanynky, které se během koncertu samy uspokojovaly. Při sestavování konečného záznamu si tvůrci všimli, že některé záběry z publika přinášejí pohled na velké množství fanynek, které McCartneyovu hudbu neoceňují pouze sluchem. Na pondělním (21. 10. 2002) koncertě v Sacramentu si například jedna žena vyhrnula tričko, aby mohla britská hvězda zhodnotit, jak ji příroda obdařila.

---

R.E.M. ZLATÝM HŘEBEM V GLASTONBURY

24. 10. 2002
Obrázek: R.E.M. ZLATÝM HŘEBEM V GLASTONBURY

Americká rocková skupina R.E.M. se má stát podle organizátora MICHAELA EAVISE zlatým hřebem legendárního FESTIVALU V GLASTONBURY příští rok (2003). V minulých letech se organizátoři potýkali s návštěvníky, kteří přelézali zdi a dostávali se na koncerty bez placení. Nicméně po roční pauze začal Glastonbury loni (2001) opět fungovat - doplněn o ochranné ploty, aby se zabránilo nadměrné kumulaci lidí. Jejich vybudování vyšlo podle Eavise na 1 milión dolarů, ale vyplatilo se. Přelézt plot se pokusil pouze jeden člověk a ani jemu se to nepodařilo.

---

PEPPERS ZRUŠILI KONCERT NA BALI

23. 10. 2002
Obrázek: PEPPERS ZRUŠILI KONCERT NA BALI

RED HOT CHILI PEPPERS byli nuceni zrušit svůj koncert na Bali, poté, co tu minulý týden (13. 10. 2002) vybuchla teroristy nastražená bomba. Kapela měla na rajském ostrově vystoupit tento měsíc (10/2002), americké ministerstvo ji ale od úmyslu odradilo. Nejhorší bombový útok v dějinách Indonésie si vyžádal na 200 mrtvých a 300 zraněných.

---

JAGGER A RICHARDS JEDNOU PROVŽDY

23. 10. 2002
Obrázek: JAGGER A RICHARDS JEDNOU PROVŽDY

Vztah mezi MICKEM JAGGEREM a KEITHEM RICHARDSEM ze skupiny ROLLING STONES je silnější než svazek manželský - tvrdí to kytarista. Richards však přesně neví, proč jejich vztah, který se během padesát let trvajících styků několikrát ocitl před zhroucením, vydržel tak dlouho. A? je důvod, jaký chce, vydrží to spolu až do konce. "Známe se od čtyř let. Jsme v mnoha ohledech úplně odlišní. Je to zvláštní. Můžete se možná zbavit nějaké staré dámy, ale Micka se nezbavím a on se nezbaví mě," tvrdí Richards.

---

OASIS ZRUŠILI KONCERT Z OBAVY Z TERORISMU

22. 10. 2002
Obrázek: OASIS ZRUŠILI KONCERT Z OBAVY Z TERORISMU

OASIS zrušili svůj jediný koncert na Filipínách kvůli obavám z teroristického útoku. Kapela měla zahrát v Manile ve středu (23. 10. 2002), ale kvůli strachu z opakování nedávných bombových útoků v sousední Indonésii koncert vzdala. V prohlášení skupiny se píše: "Kvůli nedávným teroristickým útokům na Bali a na Filipínách, se skupina Oasis s politováním rozhodla zrušit svůj koncert v Manile na Filipínách 23. října. Neradi by hráli za extrémních bezpečnostních opatření, která by musela být přijata k zajištění bezpečnosti skupiny i diváků." V Manile a ve městě Zamboanga došlo v minulých týdnech k několika bombovým útokům. Tři lidé byli zabiti při útoku v autobusu v Manile v pátek (18. 10. 2002), a nejméně 12 lidí, včetně příslušníka amerických ozbrojených sil, bylo zabito v sérii bombových útoků v Zamboanga City. Zatím není prokázáno, že útoky na Filipínách a útok na Bali (12. října 2002), při kterém bylo zabito přes 180 lidí, mají něco společného. Oasis mají v sobotu 26. října 2002 zahrát v Sungapuru a poté se vracejí do Evropy.

---

RADIOHEAD PORAZILI OASIS V CENÁCH Q AWARDS

22. 10. 2002
Obrázek: RADIOHEAD PORAZILI OASIS V CENÁCH Q AWARDS

Britské rockové skupiny RADIOHEAD a COLDPLAY porazily skupinu OASIS při udílení cen Q AWARDS v pondělí (21. 10. 2002) v Londýně. Přestože byli nominovaní hned ve třech kategoriích, odešli bratři Gallagherovi z ceremoniálu s prázdnýma rukama. Radiohead si odnesli cenu "Nejlepší současná skupina na světě", zatímco Coldplay porazili RED HOT CHILI PEPPERS a THE DOVES o titul "Nejlepší album" za desku A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD. Velšský tygr TOM JONES obdržel za svoji "výdrž, styl a charisma" cenu "Q Merit Award". Dvě z cen, které tradičně patří rockovým skupinám, získaly popové hvězdy: trio SUGABABES získalo Cenu za nejlepší singl za svůj hit FREAK LIKE ME, a americká zpěvačka PINK získala Cenu za nejlepší videoklip. Vítězi letošních cen Q Awards jsou:
ELECTRIC SOFT PARADE - Nejlepší nová skupina
TOM JONES - The Q Merit Award
SUGABABES s FREAK LIKE ME - Nejlepší singl
PINK s GET THE PART STARTED - Nejlepší videoklip
MOBY - Nejlepší producent
DEPECHE MODE - The Q Innovation Award
THE HIVES - Nejlepší živé vystoupení
COLDPLAY s A RUSH OF BLOOD TO THE HEAD - Nejlepší album
ECHO AND THE BUNNYMEN - Q Inspiration Award
JIMMY CLIFF - Q Classic Songwriter Award
RADIOHEAD - Nejlepší současná skupina na světě.

---

ASISTENT KIDA ROCKA OBVINĚN Z DRŽENÍ DROG

22. 10. 2002
Obrázek: ASISTENT KIDA ROCKA OBVINĚN Z DRŽENÍ DROG

Osobní asistent KIDA ROCKA byl obviněn z držení drog poté, co byla v rockerově cestovním autobusu nalezena marihuana a kokain. Rockův autobus byl zastaven policejní hlídkou a prohledán cestou na koncert skupiny AEROSMITH na Floridě (19. 10. 2002), kde Rock vystupoval jako předskokan. Policie objevila malé množství kokainu, několik jointů marihuany a 3.717 dolarů v hotovosti v kovovém kufříku. Rock nebyl v autobusu přítomen a jeho osobní asistent KEVIN J. McMAHON (36) byl obviněn z držení drog. Floridská dálniční policie provedla prohlídku z podnětu jednoho pozorného motoristy, který si všiml, že na palubě autobusu se děje cosi nekalého.

---

ASHCROFTOVO RODINNÉ ALBUM

22. 10. 2002
Obrázek: ASHCROFTOVO RODINNÉ ALBUM

RICHARD ASHCROFT se při natáčení svého nového alba rozhodl, že půjde o výhradně rodinnou záležitost. Nová deska bývalého zpěváka skupiny VERVE s názvem HUMAN CONDITION do britských obchodů přišla v pondělí (21. 10. 2002). Ashcroft tvrdí, že právě na tuto desku je výjimečně hrdý - protože na ni spolupracovali ti, kteří mu jsou nejbližší. Zpěvák vysvětluje: "Moje žena KATE hraje na klávesy a můj malý syn SONNY byl s námi ve studiu, když jsme nahrávali. Až bude chodit do školy, chci, aby to bylo blízko mého studia."

---
Stránky: 1 186 372 557 722 723 724 725 726 727 728 742