Stránky: 1 190 379 567 728 729 730 731 732 733 734 756

ROD SE SVÝMI BÝVALÝMI MLUVÍ DENNĚ

3. 12. 2002
Obrázek: ROD SE SVÝMI BÝVALÝMI MLUVÍ DENNĚ

ROD STEWART (57) má skvělý způsob, jak být zadobře se všemi svými bývalými milenkami - jeho děti jsou pro něj vždy na prvním místě. Stárnoucí rocker má pět dětí se třemi různými partnerkami. Rod se všemi udržuje dobré vztahy a jedna z nich dokonce pro něj pracuje. Zpěvák k tomu říká: "Abych řekl pravdu, se všemi matkami mých dětí, z nichž dvě jsem si vzal za ženy, jsme se nikdy nepohádali tak, abychom spolu nemluvili déle než týden. S RACHEL (HUNTEROVOU) mluvím denně kvůli dětem. KELLY (EMBERGOVÁ) pracuje v mém domě - je mou bytovou architektkou - věřili byste tomu? A ALANA (HAMILTONOVÁ) žije kousek ode mne, takže se všemi jsem v kontaktu. Nevím, co to vypovídá o mně, ale říká to hodně o nás. Máme spolu děti, takže si vždy budeme mít co říct. Nemůžeme se spolu hádat a válčit, protože máme ohled na děti."

---

GALLAGHER OBVINĚN Z UBLÍŽENÍ NA TĚLE

3. 12. 2002
Obrázek: GALLAGHER OBVINĚN Z UBLÍŽENÍ NA TĚLE

Zpěvák skupiny OASIS - LIAM GALLAGHER - byl policií v Německu obviněn z vážného ublížení na těle po rvačce v hotelu v Mnichově v sobotu (30. 11. 2002). Rockový rebel, který při rvačce přišel o dva zuby, údajně kopal do policisty a bránil se zatčení v baru hotelu BAYERISCHER HOF a noc strávil ve vazební cele, než byl v neděli ráno propuštěn na kauci. Pět dalších členů doprovodu Oasis, včetně bubeníka ALANA WHITEA, bylo také zatčeno po rvačce se skupinou Italů. Po zrušení nedělního koncertu v Mnichově byl zrušen i pondělní (2. 12. 2002) koncert Oasis v Hamburku.

---

BONO KRITIZUJE LIDSTVO

3. 12. 2002
Obrázek: BONO KRITIZUJE LIDSTVO

BONO kritizuje lidstvo ve svém výročním projevu o AIDS a tvrdí, že celá současná generace se do dějin zapíše jako ta, která nechala Afriku "shořet v plamenech". Zpěvák skupiny U2 v televizním rozhovoru LARRY KING SHOW prohlásil: "Náš věk se zapsal do historie třemi věcmi: válkou proti terorismu, internetem a tím, jak jsme nechali celý kontinent Afriky shořet v plamenech, a postávali kolem s konvemi s vodou. To je nepřijatelné. Nejde nechat lidi umírat proto, že nemůžou dostat léky, které vy i já bereme jako samozřejmost. Musíme se sami sebe ptát, jestli děláme dost. Myslím, že spousta lidí už Afriku odepsala. Pokud opravdu věříme v rovnost, měli bychom pomoci svým bratrům a sestrám v Africe. Dva a půl milionu Afričanů zemře jen v příštím roce."

---

LEMMY ODMÍTÁ ŽÍT ZDRAVĚ

2. 12. 2002
Obrázek: LEMMY ODMÍTÁ ŽÍT ZDRAVĚ

LEMMY (56) ze skupiny MOTORHEAD se nechal slyšet, že se nikdy nezřekne životního stylu rockového umělce. Jeho zlozvyky ho totiž ve skutečnosti vlastně udržují v chodu. Jeho krédem je nikdy nic nevzdat. Metalový hudebník, který nedávno vydal autobiografii WHITE LINE FEVER, byl hlavně v 70. a 80. letech známý svou nespoutanou konzumací drog a alkoholu. Nevidí důvod, proč by měl přestávat právě teď. "Nechci se dožít sto šesti a být k smrti unuděný. Svůj životní styl však nedoporučuji, protože by to hodně lidí určitě zabilo," tvrdí Lemmy.

---

LIAM GALLAGHER BEZ ZUBŮ

2. 12. 2002
Obrázek: LIAM GALLAGHER BEZ ZUBŮ

LIAM GALLAGHER a ALAN WHITE ze skupiny OASIS museli být v německém Mnichově hospitalizováni poté, co se v sobotu (30. 11. 2002) stali obě?mi nevyprovokovaného útoku ze strany gangu německých mladíků. Liam skončil se zraněním obličeje a několika vylámanými zuby. Oasis museli kvůli potyčce zrušit včerejší koncert (1. 12. 2002) v Mnichově. Liam musel podstoupit okamžité ošetření u zubního lékaře. Lékařskému vyšetření se museli podrobit také dva z členů ochranky skupiny. Jeden z nich byl dokonce dopraven do nemocnice v bezvědomí. Útočníci však opustili scénu ještě před příjezdem policie. Členové skupiny byli předvedeni k výslechu. Všichni zadržení byli posléze bez obvinění propuštěni.

---

RADIOHEAD - LÉK PROTI DEPRESI

2. 12. 2002
Obrázek: RADIOHEAD - LÉK PROTI DEPRESI

Britská rocková skupina RADIOHEAD podporuje novou poradenskou službu britské charitativní organizace THE SAMARITANS. Cílem je povzbudit dospívající, zejména mladíky, aby využili anonymní e-mailovou službu v případě, že mají nějaké osobní problémy. Bubeník PHIL SELWAY je u organizace dlouholetým dobrovolníkem. "Podle SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE má být do roku 2020 největším zabijákem deprese," uvádí Selway. Služba je otevřena všem, kteří nechtějí o svých problémech hovořit po telefonu. Radiohead věnovali také pro internetovou stránku WWW.SAMARITANS.ORG.UK živou nahrávku a videoklip.

---

GEORGE HARRISON ODKÁZAL 154 MILIÓNŮ

2. 12. 2002
Obrázek: GEORGE HARRISON ODKÁZAL 154 MILIÓNŮ

GEORGE HARRISON odkázal ve své vůli 154 miliónů dolarů. Částka je jednou z největších, jakou po sobě kdy který Brit zanechal. Většina peněz připadne samozřejmě jeho ženě OLIVII (54), synovi DHANIMU (25) a dalším příbuzným a charitám, které měl Harrison v oblibě. George zemřel minulý rok (29. 11. 2001) ve věku 58 let na rakovinu plic. Společně s JOHNEM LENNONEM, PAULEM MCCARTNEYM a RINGO STARREM pomohl Harrison tomu, že se z kapely Beatles stal největší stroj na peníze v hudební historii. George se dostal do čela hitparády i jako sólový umělec s písní MY SWEET LORD, hlavním zdrojem příjmů však byli Beatles. Výše jeho pozůstalosti vyšla najevo minulý čtvrtek (28. 11. 2002) u vrchního soudu v Londýně. Zanechal po sobě 154,109.112 dolarů. George, zastánce víry Hare Krishna, vlastnil také dům za 22,5 miliónu dolarů v anglickém Oxfordshiru, kde byl v roce 1999 pobodán psychicky narušeným útočníkem. V pátek v londýnské ROYAL ALBERT HALL na Harrisonovu počest vystoupili ERIC CLAPTON, Sir Paul a Ringo a mnozí další muzikanti. Výtěžek z koncertu připadne nadaci THE MATERIAL WORLD CHARITABLE FOUNDATION, kterou Harrison v roce 1973 založil.

---

X-terra na radiu Beat 95, 3 Fm

2. 12. 2002

V úterý 3.12 ve 12.30 a 18.30 si poslechněte na radiu Beat první část krátkého rozhovoru s mistrem světa v seniorské kategorii v terénním triatlonu X-terra na Hawaii - Jirkou Kokešem. Druhou část odvysíláme v sobotu 7.12. v 9+13+17 hod.

---

Skialpinismus na radiu Beat 95,3 Fm

1. 12. 2002

Od neděle 24.11. až do Vánoc se každou neděli v 9+13+17 hod. scházíme s horolezcem Pepou Šimůnkem a povídáme si o lyžařském odvětví, které po carvingu v posledních letech zaznamenalo nejvyšší nárůst nových zájemců. Pepa nám radí, jakou výbavu si na túry v neobydlených oblastech vzít, nebo třeba jaká lyže je pro extrémní sjezd nejvhodnější. Pokud také zauvažujete o koupi skialpinistické výbavy, běžte do jediného specializovaného krámu v Praze. www.namche.cz

---

BIZKIT BUDE PLATIT ZA ZPŮSOBENÉ ZRANĚNÍ

29. 11. 2002
Obrázek: BIZKIT BUDE PLATIT ZA ZPŮSOBENÉ ZRANĚNÍ

FRED DURST ze skupiny LIMP BIZKIT uzavřel hrozící soudní spor mimosoudní dohodou. Rockera zažaloval osvětlovač CONNIE PAULSON, na kterého měl Durst po koncertě v Birminghamu ve státě Alabama během svého turné 2000 ANGER MANAGEMENT hodit mikrofon. Paulsonovi přitom vyrazil zub, rozbil nos a způsobil modřiny pod očima. Navíc bude Paulson potřebovat operaci, aby zamaskoval jizvy v obličeji. V původní žalobě žádal hudebníka o náhradu škody ve výši 5 miliónů dolarů. Durstův zástupce uvedl, že rocker o technikově přítomnosti ve chvíli, kdy mikrofon hodil, nevěděl. Paulsona pak dokonce navštívil v nemocnici.

---
Stránky: 1 190 379 567 728 729 730 731 732 733 734 756