Stránky: 1 192 382 573 731 732 733 734 735 736 737 763

HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

18. 12. 2002
Obrázek: HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

Letadlo, na jehož palubě cestoval americký rocker JON BON JOVI, muselo nuceně přistát, když na cestě z Los Angeles do New Yorku explodoval jeden z jeho motorů. Cestující trnuli v hrůze, když uslyšeli hlasitou ránu a vzápětí uviděli z jednoho z motorů letadla QUANTAS vyšlehnout plamen. Mezi 191 cestujícími byl také zpěvák skupiny BON JOVI, který předtím přicestoval z australského Sydney, kde skupina odstartovala světové turné BOUNCE.

---

YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

17. 12. 2002
Obrázek: YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

YOKO ONO uvažuje o podání žaloby proti bývalému spoluhráči svého manžela Siru PAULOVI McCARTNEYMU, poté co nesprávně zmínil JOHNA LENNONA na své nové desce. Ono viděla rudě, když zjistila, že McCartney změnil autorství devatenácti beatlesovských písniček, které napsal spolu s Lennonem, vydaných na svém novém albu. Místo tradičního "Lennon - McCartney" se písničky na novém live CD BACK IN THE US objevují s autorstvím "Paul McCartney and John Lennon". Ono, kterou tato změna hluboce pobouřila, nyní uvažuje o žalobě proti šedesátiletému multimilionáři. Její právník PETER SHUKA k tomu říká: "Ta změna je nesmyslná, trapná a ubohá. Udělal to proti jejímu přání. Paul a John se před čtyřiceti lety dohodli na způsobu, jak budou své autorství uvádět. Je divné měnit to teď, když už se k tomu John nemůže vyjádřit." McCartney to údajně udělal proto, aby získal větší podíl slávy z hitů, které pro Beatles napsal, včetně YESTERDAY a HEY JUDE. Jeho mluvčí GEOFF BAKER však tvrdí: "Není to žádné rozdělení. Není to Lennon nebo McCartney. I kdyby Paul napsal 95 procent nebo více z těch písniček, nežádá, aby bylo Johnovo jméno odstraněno. Jen si nemyslí, že by mělo být na prvním místě."

---

MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

17. 12. 2002
Obrázek: MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

PAUL McCARTNEY porazil své odvěké rivaly ROLLING STONES se svým letos nejúspěšnějším turné po Americe. Podle listu POLLSTAR bývalý člen skupiny BEATLES se svým dvoudílným turné vydělal 103,3 milionu dolarů oproti devadesáti milionům Rolling Stones. Šéfredaktor časopisu Pollstar GARY BONGIOVANNI k tomu říká: "Letos je to poprvé, kdy Rolling Stones vyrazili na turné a nezískali první místo." McCartneymu se přesto nepodařilo překonat historické prvenství Stounů - jejich turné z roku 1994 vydělalo 121,2 milionu dolarů a bylo nejúspěšnějším v historii. Loňské (2001) turné skupiny U2 vydělalo 109,7 milionu dolarů.

---

R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

17. 12. 2002
Obrázek: R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

R.E.M. plánujÍ masivní světové turné na rok 2003. Po čtyřleté pauze skupina zahájí svoji letní šňůru vystoupením na festivalu v Glastonbury v červnu, a poté se vydá na turné po osmnácti evropských městech včetně Berlína, Vídně, Glasgowa, Manchesteru, Dublinu, Neapole a Varšavy. Na podzim se skupina vrátí na druhou stranu Atlantiku a zahájí americkou část svého turné. Na své oficiální webové stránce R.E.M. odhalují také své plány na samostatné koncerty po zbytku světa na rok 2004. Zpěvák MICHAEL STIPE o turné k dvacátému výročí svého prvního LP MURMUR říká: "Byli jsme zavřeni ve studiu a už jsme nedočkaví, až se zase dostaneme ven. Tak část příštího roku strávíme na turné s ostatními lidmi, kteří milují muziku."

---

GENESIS SE VRACEJÍ?

17. 12. 2002
Obrázek: GENESIS SE VRACEJÍ?

PHIL COLLINS naznačil, že by rád uspořádal comeback své domovské skupiny GENESIS. Kapela zářila především v sedmdesátých a osmdesátých letech. Collins o svých bývalých spoluhráčích PETERU GABRIELOVI, TONY BANKSOVI a MIKEOVI RUTHERFORDOVI říká: "Pokud určí datum zkoušky, přijdu."

---

MCCARTNEYHO VÁNOČNÍ DÁREK

17. 12. 2002
Obrázek: MCCARTNEYHO VÁNOČNÍ DÁREK

Nové speciální DVD s videozáznamem koncertu BACK IN THE US poskytne fanouškům PAULA McCARTNEYHO možnost přes internet si stáhnout dalších 30 minut koncertu. DVD tento týden překonalo v Americe prodejní rekordy, když se ho za první týden prodalo 61.000 kusů. McCartney k tomu říká: "Všechno se nám na DVD nemohlo vejít, takže možnost dát fanouškům šanci shlédnout si soukromě koncert a další záběry ze zákulisí, je prostě úžasná."

---

OZZY POVOLAL ROBINA WILLIAMSE, ABY ROZVESELIL JEHO ŽENU

17. 12. 2002
Obrázek: OZZY POVOLAL ROBINA WILLIAMSE, ABY ROZVESELIL JEHO ŽENU

OZZY OSBOURNE se rozhodl povzbudit svoji ženu SHARON zasaženou rakovinou tlustého střeva a povolal jí k posteli komika ROBINA WILLIAMSE. Ozzy měl pocit, že humor bude tou nejlepší medicínou pro Sharon, a rozhodl se zavolat jejího nejoblíbenějšího komika. Sharon vzpomíná: "Díval se na Robinův film DOKTOR FLASTR o doktorovi, který se převléká do veselých kostýmů jako klaun, aby povzbudil své pacienty. Můj manžel dostal nápad, že se mnou to bude fungovat také." Ozzy tedy povolal Robina Williamse na pomoc. Sharon pokračuje. "Robin byl hrozně milý. Přišel k nám domů. Byla jsem v posteli. Najednou někdo zaklepal na dveře, já říkám, 'Vstupte', a tam stál Robin Williams. Myslela jsem, že mám halucinace z prášků. Pak Robin skočil ke mně do postele, a to mi stačilo. Měla jsem v posteli Robina Williamse a začala jsem se hystericky smát."

---

DAVID LEE ROTH SE SOUDÍ SE ZBYTKEM VAN HALEN O PENÍZE

17. 12. 2002
Obrázek: DAVID LEE ROTH SE SOUDÍ SE ZBYTKEM VAN HALEN O PENÍZE

DAVID LEE ROTH se se svými bývalými kolegy ze skupiny VAN HALEN hodlá soudit o tantiémy. Roth a jeho společnost DIAMOND DAVE ENTERPRISES podali stížnost k soudu v Los Angeles, ve které zpěvák žádá náhradu za tantiémy, které mu skupina upřela. Původní zpěvák skupiny Van Halen tvrdí, že jeho bývalí spoluhráči podepsali v říjnu 1996 smlouvu se společností WARNER BROTHERS, kterou zvýšili výši tantiém z prodeje desek. Tvrdí ale, že dohoda byla uzavřena za jeho zády a že nikdy nedostal dodatečné platby odhadované ve výši přes 200.000 dolarů. V žalobě obviňuje spoluhráče ze zatajení peněz a podvodu, a žádá blíže nespecifikované odškodné, exemplární potrestání a uhrazení soudních výloh. Lee Rothův právník tvrdí: "Není to první a ani poslední kauza čachrování s penězi v showbyznysu."

---

AEROSMITH CHYSTAJÍ VLASTNÍ FESTIVAL

17. 12. 2002
Obrázek: AEROSMITH CHYSTAJÍ VLASTNÍ FESTIVAL

AEROSMITH hodlají vyrazit příští rok (2003) na turné se svým vlastním festivalem. Skupina dává dohromady svůj vlastní projekt po vzoru párty LOLLAPALOOZA, s kterým se chystají vyrazit v létě do světa. Bostonská skupina bude v příštím roce (2003) nahrávat nové album bluesových coververzí a poté se chystají, spolu s přáteli, vyrazit na turné. BRAD WHITFORD k tomu říká: "Chceme udělat něco trochu jiného. Chceme něco víc, než je OZZFEST, udělat z toho událost, něco jiného, než co už děláme léta. Snažíme se to dát dohromady a uvidíme, jak to dopadne." Přestože ještě nic není jistého, jedním z hostů by měl být i KID ROCK.

---

EAGLES SE PŘOU

17. 12. 2002
Obrázek: EAGLES SE PŘOU

Bývalá hvězda skupiny THE EAGLES - DON FELDER - tvrdí, že jeho bývalý spoluhráč DON HENLEY je pokrytec, když se zastává práv umělců. Henley je vůdcem Koalice nahrávacích umělců a je známý svým neustávajícím bojem s hudebními společnostmi - které se podle něj neustále snaží umělce ošidit o podíly ze zisku. Jeho bývalý kamarád Fleder však tvrdí, že Henley se chová úplně stejně. Bývalý kytarista skupiny Eagles se nyní chystá soudit s Henleym a GLENNEM FREYEM, kteří ho prý ošidili o podíly z prodeje alb a z koncertů. Právní bitva je vyvrcholením sporu, při kterém loni (2001) Henley a Frey vyhodili Feldera ze skupiny, ve které hrál od roku 1974. Felder obviňuje Henleyho a Freye, že ho donutili k podepsání jednostranně výhodných smluv. V rozhovoru pro list LOS ANGELES TIMES Felder (55) k tomu říká: "Je to ten nejvyšší stupeň pokrytectví, když ze sebe Henley dělá bojovníka za práva umělců."

---
Stránky: 1 192 382 573 731 732 733 734 735 736 737 763