Stránky: 1 187 372 558 736 737 738 739 740 741 742 743

LENNONOVA SCÉNA S PISTOLÍ V PERNÉM DNU NEOBSTÁLA

11. 9. 2002

Scéna, v níž si legenda skupiny BEATLES - JOHN LENNON - představuje, jak postřílí londýnské společenské ctižádostivce, byla z kultovního snímku PERNÝ DEN z roku 1964 vystřižena. Výkonným zástupcům UNITED ARTISTS se kontroverzní scéna, v níž zesnulá hvězda postřílí podnikatele jedoucí svými auty do práce, zdála příliš drsná pro image slavné čtveřice. Do výsledné podoby filmu neprošla ani scéna, kde SIR PAUL MCCARTNEY radí nadějné herečce, jak po "liverpoolsku" zahrát svou roli.

---

NOVÁ RADOST PRO ERICA CLAPTONA

11. 9. 2002

ERIC CLAPTON září radostí - to vše díky své nové rodině. Stárnoucí rocker, který se v lednu (2002) oženil s bývalou prodavačkou MELIÍ McENERYOVOU, krátce poté, co porodila jejich dceru JULII ROSE, byl spatřen na pláži na Sardinii, kde strávil den volna se svou novou rodinou. Podle jednoho z náhodných pozorovatelů se choval jako dokonale obětavý otec a dítě mu očividně dodávalo energii. Holčička právě začala chodit a oba rodiče kolem ní vytrvale pobíhali.

---

MILIARDÁŘ CHCE ZAPLATIT STOUNŮM ZA VYSTOUPENÍ NA VEČÍRKU

11. 9. 2002

Kapele ROLLING STONES bylo nabídnuto 6,75 miliónu dolarů za jednorázové vystoupení na oslavě narozenin jednoho miliardářského podnikatele. Stouny, kteří jsou momentálně na turné v Americe, oslovil ředitel irských aerolinií RYANAIR, DAVID BONDERMAN, s prosbou, zda by nevystoupili na jeho narozeninovém večírku v Las Vegas. V minulosti, když oslavoval uzavření smlouvy, tento někdejší 'hipík' podobně zaplatil skupině B 52. Ani jedna strana zatím nepotvrdila, zda se koncert uskuteční.

---

DURST CHCE PRODÁVAT ČEPICE

11. 9. 2002
Obrázek: DURST CHCE PRODÁVAT ČEPICE

FRED DURST ze skupiny LIMP BIZKIT se chce dát na módní dráhu - s vlastní řadou baseballových čepic. Kolekce bude k mání koncem roku a ponese název FLAWLESS CAP COLLECTION. Čepice budou k dostání v barvách všech velkých baseballových týmů a na své si přijdou i méně odvážné nátury.

---

RATM PROTI EXTREMISMU

11. 9. 2002

Členové kapely RAGE AGAINST THE MACHINE, TOM MORELLO a SARJ TANKIAN společně vytvořily neziskovou politickou organizaci THE AXIS OF JUSTICE, která má podporovat společenské uvědomění. Rockové fanoušky by měla vzdělávat v otázkách rasismu a varovat je před nebezpečnou politikou. Muzikanti organizaci založili poté, co si u svého publika všimli agresivního a rasistického chování. Morello si údajně na loňském OZZFESTU povšiml lidí z Klanu a s tetováním "bílé moci." "Řekl jsem si, že tohle je moje hudba a žádné projevy podobného smýšlení v ní nemají místo," uvedl.

---

JAGGER MÁ U HALLOVÉ STÁLE ŠANCI

11. 9. 2002

Bývalá modelka JERRY HALLOVÁ naznačila, že usmíření mezi ní a jejím výstředním bývalým manželem MICKEM JAGGEREM z Rolling Stones není tak docela nemožné. Jejich bouřlivý vztah ztroskotal, když vyšlo najevo, že je Jagger otcem malého LUCASE brazilské modelky LUCIANY MORADOVÉ. Nicméně k sobě mají oba bývalí manželé stále blízko a žijí dokonce vedle sebe. "Stále ho miluji z těch důvodů, pro které jsem se do něj zamilovala. Jenom s ním prostě nemohu žít. Není to dobrý manžel a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla," uvedla Hallová. Ačkoli sama chodí několik měsíců s bankéřem TIMEM ATTIASEM, zprávy o chystaném sňatku Texasanka odmítá. Stále tráví hodně času s Jaggerem a jejich čtyřmi dětmi. Zda je rozchod trvalý, však říci nedokáže. "Žiji pro dnešek. Věci se prostě stanou tak, jak se stát mají. Mick by se musel hodně změnit," dodává.

---

BOWIE: BYL JSEM KOSTLIVEC

10. 9. 2002

DAVID BOWIE byl v sedmdesátých letech tak hubený, že nechápe, jak to mohl přežít. Bowie, jehož divoký životní styl během této doby je dokonale zdokumentovaný, nad starými fotkami nechápe. David k tomu říká: "Mám různé fotky z té doby, na kterých vypadám jako kostra. Připomíná mi to, jak špatně jsem se v sedmdesátých letech choval. Jsou mezi nimi i snímky z polaroidu; ty vypadají obzvláš? hrůzně, protože jsou navíc špatně nasvícené. Příležitostně se na ně dívám a říkám si, 'Jak jsem se mohl dostat do takového stavu? Jak to, že jsem to přežil? Člověk může vážně vypadat jako kostlivec.'"

---

HARRISONOVI VYCHÁZÍ POSMRTNĚ ALBUM

10. 9. 2002

Výročí smrti GEORGE HARRISONA oslaví jeho přátelé vydáním jeho nedokončeného alba BRAINWASHED. Album je prvním Harrisonovým studiovým projektem od jeho multiplatinového alba CLOUD NINE z roku 1987. George loni v listopadu (29. 11. 2001) prohrál svoji bitvu s rakovinou. Album Brainwashed bude obsahovat 11 písniček, na kterých George pracoval ještě dva měsíce před svojí smrtí. Harrisonův syn DHANI a přítel JEFF LYNNE v současné době dokončují poslední práce na desce, která má vyjít letos v listopadu. Jeff je nadšený: "George chodil za mnou domů a vždycky přinesl nový nápad na písničku. Vždycky mi ji zahrál na kytaru nebo na ukulele. Ty písničky mě vždycky dostaly. George neustále mluvil o tom, jak chce, aby to album vyznělo. Do svých textů a hudby vždy vkládal spoustu duchovní energie." Mluvčí společnosti EMI k tomu dodává: "George Harrison byl naprosto legendární umělec. Tohle je výjimečná deska a jedinečná zpověď jeho génia. Jsme hrdí, že můžeme světu nabídnout toto album."

---

NOVOSELIC: NOVÉ PÍSNIČKY NIRVANY NEZACHRÁNÍ SVĚT

10. 9. 2002

Bývalý baskytarista kapely NIRVANA, KRIST NOVOSELIC, varoval fanoušky legendární Nirvany, aby nečekali nic světoborného od jejich nově vydaného materiálu. Muzikant, který v současné době vede spor s vdovou po KURTU COBAINOVI, COURTNEY LOVE, o autorská práva ke skladbám Nirvany, tvrdí, že nahrávky jsou sice dobré, ale nepřinášejí v hudbě nic nového. Novoselic tak reaguje na tvrzení Courtney Love, která nahrávky přeceňuje, zvláště pak písničku YOU KNOW YOU'RE RIGHT. Říká k tomu: "Je mi z toho všeho špatně. Prostě tu muziku vydejte a nechte lidi, a? si udělají vlastní názor. Courtney tvrdí, že tahle písnička je tak skvělá, že zachrání lidstvo. Žijeme v tak zasrané kultuře, že si lidi vážně myslí, že je nějaká písnička zachrání! Jako nový Mesiáš! Jsem na ty písničky pyšný, ale tohle je moc."

---

BOWIE SNĚDL VEJCE VAŘENÉ V KOŇSKÉ MOČI

10. 9. 2002

DAVID BOWIE kdysi snědl vejce vařené v koňské moči - když ho JOHN LENNON napálil. Bowie byl s bývalým členem skupiny BEATLES na nočním tahu na Dálném Východě. Bowie vzpomíná: "Šel ven, pak přiběhl, a říká, 'Otevři pusu'. Dal mi to do pusy. Bylo to hnusné. On říká, 'Tohle je tisíc dnů staré vejce vařené v koňské moči.' Já říkám, 'Ty bastarde'. Bylo to hrozné!"

---
Stránky: 1 187 372 558 736 737 738 739 740 741 742 743