Stránky: 1 192 382 573 744 745 746 747 748 749 750 763

DRUHÁ ŠANCE PRO STONE ROSES NEBUDE

21. 10. 2002
Obrázek: DRUHÁ ŠANCE PRO STONE ROSES NEBUDE

Bývalý zpěvák skupiny STONE ROSES - IAN BROWN - zmařil veškeré naděje, že by se alternativní kapela mohla dát znovu dohromady. Tato možnost se začínala rýsovat v uplynulých měsících, když bývalý kytarista JOHN SQUIRE, který z kapely odešel, v rozhovorech uváděl, že by se s Brownem rád smířil. Dvojice spolu od roku 1995 téměř nekomunikovala. Brown však v britském listu THE TIMES uvedl, že nevidí jako reálné, že by se on, Squire, GARY 'MANI' MOUNFIELD a ALAN 'RENI' WREN opět zreformovali. Všichni mají rodinu a jeden druhému se už příliš odcizili.

---

MARILYN MANSON VE FILMU O ŠÍLENCI S MOTOROVOU PILOU

18. 10. 2002
Obrázek: MARILYN MANSON VE FILMU O ŠÍLENCI S MOTOROVOU PILOU

MARILYNU MANSONOVI se splnil velký sen - bude se moci podílet na remaku kultovního hororového snímku THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE. Hvězda, která nesmírně ráda fanoušky šokuje, má k převyprávěnému klasickému filmu TOBA HOOPERA z roku 1974 složit hudbu. Snímek pojednává o šílenci s motorovou pilou a jeho venkovské rodině kanibalů. Chainsaw v nové podobě se začal točit v červenci pod vedením MARCUSE NISPELA, autora videoklipů zpěváka SHAGGYHO, C AND C MUSIC FACTORY či SPICE GIRLS. Producentem snímku je režisér filmu PEARL HARBOUR, MICHAEL BAY, a mezi těmi, kdo šílenci padnou za obě?, budou herci ERIC BALFOUR a JONATHAN TUCKER.

---

HUTCHENCE JE PRYČ, ALE INXS HRAJÍ DÁL

18. 10. 2002
Obrázek: HUTCHENCE JE PRYČ, ALE INXS HRAJÍ DÁL

Když v roce 1997 zemřel MICHAEL HUTCHENCE, mnozí se domnívali, že je to definitivní konec skupiny INXS. Zbývající členové ale vymysleli něco jiného. ANDREW FARRISE a KIRKA PENGILLYHO Hutchenceova záhadná smrt doslova zlomila, po pár letech si ale uvědomili, že poptávka po INXS s Hutchencem neodešla. Začali dostávat žádosti o to, aby koncertovali dál. Jako nový zpěvák kapely se nakonec objevil TERENCE TRENT D'ARBY a kapela je zpátky.

---

STROKES BROJÍ PROTI MONARCHII

18. 10. 2002
Obrázek: STROKES BROJÍ PROTI MONARCHII

Zpěvák skupiny THE STROKES - JULIAN CASABLANCAS - chová velký odpor k britské monarchii a svými komentáři na adresu britské královny vyvolává řadu rozporuplných reakcí. Rocker žertoval, že chtěl KRÁLOVNU ALŽBĚTU II. zabít během jejího Jubilee turné 2002 v Kanadě. Předpokládá se, že Casablancasovy anti-royalistické názory pramení z jeho zkušeností ve škole ve Švýcarsku, která je příčinou jeho pocitu vykořenění.

---

O ELVISOVU KYTARU NEBYL ZÁJEM

17. 10. 2002
Obrázek: O ELVISOVU KYTARU NEBYL ZÁJEM

První kytara rokenrolové legendy ELVISE PRESLEYHO se neprodala v aukci, přestože se původně předpokládalo, že za ni fanoušci budou ochotni zaplatit milióny. Otlučenou šesti strunnou kytaru koupila Elvisovi matka GLADYS, když mu bylo jedenáct let. Nástroj se pak stal součástí řady Elvisových memorabilií, která byla určena pro aukci v newyorském GUERNSEY'S AUCTION HOUSE. O kousek, který patří k těm nejneobvyklejším věcem z Elvisovy pozůstalosti na světě, však nikdo neprojevil zájem. Možná je to znamení, že šílení po Elvisovi začíná pomalu upadat.

---

TOWNSHEND PLÁNUJE NOVÉ ALBUM THE WHO

17. 10. 2002
Obrázek: TOWNSHEND PLÁNUJE NOVÉ ALBUM THE WHO

Zbývající členové skupiny THE WHO - PETE TOWNSHEND a ROGER DALTREY - chtějí po více než dvaceti letech nahrát první studiové album na počest JOHNU ENTWISTLEOVI. Původně to kapela měla v plánu po letním turné (2002), ale smrt baskytaristy Entwistlea v červnu (2002) v předvečer koncertů, jejich plány dočasně zmařila. Townshend k tomu uvedl, že chtějí s Rogerem zjistit, zda dovedou společně říci to, co by každý zvláš? sdělit nedokázali.

---

ZZ TOP PROVÁZÍ STÁLE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY

17. 10. 2002
Obrázek: ZZ TOP PROVÁZÍ STÁLE ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY

Obavy ohledně zdraví skupiny ZZ TOP pokračují i na jejím turné po Evropě - bubeník FRANK BEARD musel v Paříži podstoupit operaci slepého střeva. Skupina byla nucena odložit své evropské turné 2001, když lékaři u baskytaristy DUSTYHO HILLA konstatovali žloutenku typu C. Beard musel po pondělní (14. 10. 2002) operaci rovněž několik koncertů zrušit.

---

JAGGER PŘIZNÁVÁ, ŽE PRVNÍ PÍSNIČKY ROLLING STONES ZA NIC NESTÁLY

16. 10. 2002
Obrázek: JAGGER PŘIZNÁVÁ, ŽE PRVNÍ PÍSNIČKY ROLLING STONES ZA NIC NESTÁLY

MICK JAGGER je stále ohromen, že skupina ROLLING STONES vůbec prorazila - protože první písničky, které napsali, byly "sračky". Prvních pět hitů skupiny byly coververze písniček LENNONA a McCARTNEYHO, CHUCKA BERRYHO a BUDDY HOLLYHO. Vlastní kousky zdaleka nebyly tak dobré. Jagger se s kytaristou KEITHEM RICHARDSEM přiměl k vlastní produkci teprve poté, co jejich manažer ANDREW LOOG OLDHAM začal mít obavy, že pokud nebudou mít vlastní písničky, ztratí svoji pozici. Jagger přiznává, že jejich první pokusy dopadly hrozně. Jagger říká: "Nemohli jsme napsat rockovou písničku, pořád nám vycházely takové balady. Byl to popík a ani jsme to nenahráli, protože to byly sračky. Pak jsme měli jednu baladu, AS TEARS GO BY, o které dnes můžu říct, že to byla krásná melodie, ale tenkrát jsme ji zahodili. Nakonec jsme se naučili skládat rockové písničky, ale nějakou dobu to trvalo."

---

KONCERT CREED V ALCATRAZU NAKONEC PROBĚHL

16. 10. 2002
Obrázek: KONCERT CREED V ALCATRAZU NAKONEC PROBĚHL

Kvůli hlasové indispozici frontmana skupiny CREED - SCOTTA STAPPA - to vypadalo, že se jeho koncert ve věznici ALCATRAZ neuskuteční podle plánu. Stapp a jeho kapela byli nuceni kvůli Stappovým trvajícím zdravotním problémům odložit data konání sedmi koncertů na konec letošního roku (2002). K nim mělo patřit také čtvrteční (10. 10. 2002) vystoupení v Alcatrazu. Koncert se ale nakonec uskutečnil, když lékař zpěvákovi vystoupení na poslední chvíli povolil. Stapp má potíže s hlasem kvůli častému koncertování. Navíc byl zraněn při autonehodě, což si vynutilo odklad některých vystoupení.

---

ROLLING STONES PÍŠÍ SVŮJ ŽIVOTOPIS

15. 10. 2002
Obrázek: ROLLING STONES PÍŠÍ SVŮJ ŽIVOTOPIS

ROLLING STONES plánují sepsat autobiografickou knihu shrnující 40 let skupiny. Rockeři MICK JAGGER, KEITH RICHARDS, RONNIE WOOD a CHARLIE WATTS utvořili historickou komisi, která pravdivě shrne jejich příběh. Jagger nikdy nevydal vlastní životopis - údajně proto, že si téměř nic nepamatuje z jejich vrcholu v šedesátých letech, která byla jedním velkým večírkem. Komisi bude předsedat Watts, který je nejzodpovědnějším členem kapely a má nejlepší pamě?. Vydavatelství WEIDENFELD AND NICOLSON si již zajistilo celosvětová práva na vydání knihy. Vydavatel LORD WEIDENFELD k tomu říká: "Bude to úplný a pravdivý životopis. Chtějí knihu shrnující jejich osobní životy i život kapely. Mají toho tolik co říct. Kniha bude plná fotografií a dalšího materiálu dokumentujícího jejich zážitky, jejich dojmy, jejich vzájemné vztahy. Bude to důležitá práce, protože si svůj příběh sepíší sami. Nebude tam žádný najatý spisovatel. Jagger je velký talent, velice kultivovaný člověk, který hodně čte. Jednou jsem byl u něj v jednom z jeho domů v Karibiku a viděl jeho knihovnu. Je to obrovská knihovna plná náročné literatury různých zemí. On je velký myslitel." Bývalý člen skupiny BILL WYMAN se na knize, jejíž cena na trhu je již stanovena na 45 dolarů za kus, podílet nebude.

---
Stránky: 1 192 382 573 744 745 746 747 748 749 750 763