Stránky: 1 193 386 578 749 750 751 752 753 754 755 770

NEJBOHATŠÍ LIDÉ BRITSKÉHO HUDEBNÍHO SVĚTA

1. 11. 2002
Obrázek: NEJBOHATŠÍ LIDÉ BRITSKÉHO HUDEBNÍHO SVĚTA

Zpěvačka MADONNA opravdu nezapře, že je MATERIAL GIRL - v hudebním průmyslu totiž vydělává nejvíce v celé Británii. V každoročním seznamu nejbohatších lidí země, sestaveným britským listem THE SUNDAY TIMES, porazila Madonna dokonce SIRA PAULA MCCARTNEYHO a MICKA JAGGERA. Hvězda pocházející z Michiganu vydělala ke 30. 9. 2002 více než 56 miliónů dolarů. Na seznamu místních boháčů se objevuje od té doby, co se přestěhovala do Velké Británie. Téměř polovina jejích výdělků - asi 24 miliónů dolarů - pochází ze smlouvy, kterou podepsala s MICROSOFT CORP. Ta použila její hit RAY OF LIGHT v nové verzi WINDOWS XP. Tato jediná žena v první desítce hudebních boháčů se v celkovém žebříčku řadí na 15. místo - tedy o 4 místa níže, než před rokem. Na druhém místě hudebního žebříčku bohatých hvězd skončil Sir Paul McCartney s 51 milióny dolarů. Za ním MICK JAGGER s 36 milióny dolarů. První desítku pak uzavřeli KEITH RICHARDS, STING, ERIC CLAPTON, ROD STEWART, CHARLIE WATTS a PETE TOWNSEND. ROBBIE WILLIAMS skončil s 15 milióny dolarů na devátém místě. To však nebyla započítána jeho nedávno uzavřená smlouva s EMI na 120 miliónů dolarů. Díky ní může příští rok směle konkurovat Madonně.

---

PEARL JAM CHYSTAJÍ FANOUŠKŮM DALŠÍ ALBUM

31. 10. 2002
Obrázek: PEARL JAM CHYSTAJÍ FANOUŠKŮM DALŠÍ ALBUM

Skupinu PEARL JAM příjemně překvapila nebývalá odezva, které se dostalo jejím nezávislým albům z živých koncertů, a chystá se proto vydat další CD z plánovaných vystoupení v Americe. Skupina vydala už 72 alb dokumentujících její světové turné v roce 2000 a všem se dostalo vřelého přijetí od fanoušků, kteří toužili odnést si z koncertu suvenýr. Kromě toho měla alba bojkotovat prodej přepálených CD, jejichž prodavači si při takových příležitostech účtují nehorázné ceny za mizernou kvalitu. Tentokrát chtějí Pearl Jam nabídku ještě rozšířit a umožnit fanouškům, aby si CD objednali a dostali jej dva, tři dny po koncertě - jak uvedl kytarista STONE GOSSARD. Nová CD budou obsahovat písně z alba RIOT ACT, které vychází 12. 11. 2002.

---

OZZYHO BIOGRAFICKÝ SNÍMEK

31. 10. 2002
Obrázek: OZZYHO BIOGRAFICKÝ SNÍMEK

OZZY OSBOURNE se má dočkat vlastního biografického snímku - a horkým favoritem pro tuto roli je JOHNNY DEPP. Frontman skupiny BLACK SABBATH má k podepsání smlouvy na film o svém divokém životě už jenom krůček. Jeho manželka SHARON si už v hlavní roli hollywoodského snímku maluje právě Deppa. Je to podle ní skvělý herec.

---

MILLSOVÁ: MANŽELSTVÍ S MCCARTNEYM JE PEKLO

30. 10. 2002
Obrázek: MILLSOVÁ: MANŽELSTVÍ S MCCARTNEYM JE PEKLO

Manželka SIRA PAULA MCCARTNEYHO - HEATHER - si už čtyři měsíce po svatbě stěžuje na to, jaké má doma peklo. Bývalá modelka popisuje manželství s hudební legendou jako nejhorší rok svého života - dokonce horší než byl rok 1993, kdy přišla při automobilové nehodě o nohu. "Provdala jsem se za nejslavnějšího muže světa - a to je moje neštěstí. Nic bych si nepřála tolik, jako žít normální život v anonymitě," postěžovala si. "24 hodin denně, sedm dní v týdnu, se někomu musíme ospravedlňovat." Heather dokonce uvažuje o tom, že se stane ženou v domácnosti, aby našla před novináři trochu klidu. Její přiznání údajně McCartneyho šokovalo. Tvrzení, že má za sebou nejhorší rok, je pro Paula dost frustrující. Nechce totiž nic víc, než aby byla šťastná.

---

WYMAN SLAVIL NAROZENINY V L.A.

30. 10. 2002
Obrázek: WYMAN SLAVIL NAROZENINY V L.A.

BILL WYMAN oslavil ve čtvrtek (24. 10. 2002) v Los Angeles s přáteli své 66. narozeniny. Bývalý člen skupiny ROLLING STONES byl v Americe naposledy před třinácti lety, kdy kapelu opustil. Teď se sem vydal, aby mohl oslavovat s přáteli jako jsou ERIC IDLE, JEFF LYNNE, JACKIE COLLINSOVÁ či herečka ROSANNA ARQUETTEOVÁ. Večírek se uskutečnil v BARU MARMONT a stal se součástí Wymanova výletu do USA, kam přijel propagovat svou novou knihu ROLLING WITH THE STONES. Wymana na cestě doprovázely manželka SUZANNE ACCOSTAOVÁ a dcery KATIE, JESSICA a MATILDA. K narozeninám dostal dort ve tvaru své nové knihy. V tomtéž týdnu oslavoval baskytarista také v Londýně současně s vydáním knihy Rolling With The Stones v Británii.

---

HENDRIXOVA RODINA SE DOHADUJE KVŮLI POZŮSTALOSTI

30. 10. 2002
Obrázek: HENDRIXOVA RODINA SE DOHADUJE KVŮLI POZŮSTALOSTI

Bratr JIMIHO HENDRIXE - LEON - se soudí se svou nevlastní sestrou JANIE HENDRIXOVOU kvůli nároku na majetek hudební legendy. Sourozenci se už několik let dohadují o tom, jak nejlépe zachovat image zesnulé kytarové legendy a jak si rozdělit její pozůstalost. Doplácejí na to i fanoušci, kteří se zatím místo Hendrixovy muziky dočkali od Janie takových novinek jako jsou Hendrixovy trenýrky.

---

SANTANA CHCE VYSTOUPIT V IRÁKU

30. 10. 2002
Obrázek: SANTANA CHCE VYSTOUPIT V IRÁKU

Kytarový virtuóz CARLOS SANTANA chce uskutečnit koncert v Iráku, nebo? věří, že hudba může uklidnit stávající spory. Santana doufá, že by hudba mohla mít na utlačovanou populaci v Iráku pozitivní účinek. "Měli bychom tam koncertovat a dokázat, že jsme schopni koexistence. Na téhle planetě se děje dost nechutných věcí, zvláš? když na sebe lidé bezdůvodně střílejí," uvedl. Momentálně Santana čeká na pozvání ze strany Iráku. Muzikanti by podle něj neměli mít s politikou nic společného a měli by přinášet harmonii. Hudba má posluchačům na celém světě připomenout, že problémy na naší planetě lze řešit i jinak než jen dalším násilím.

---

HARRISON PŘED SMRTÍ SLOŽIL HOLD OLIVII

29. 10. 2002
Obrázek: HARRISON PŘED SMRTÍ SLOŽIL HOLD OLIVII

Zesnulý legendární kytarista skupiny BEATLES natočil dojemnou poctu své ženě OLIVII (54) v době, kdy umíral na rakovinu. Písnička STUCK INSIDE A CLOUD je jednou z jedenácti skladeb, které zpěvák nahrál těsně před svou smrtí loni v listopadu (29. 11. 2001) ve věku 58 let. Text písně odhaluje bolest, jakou Harrison před smrtí zažíval, ale také vyjadřuje jeho city k Olivii, která mu byla po boku po třicet let a zachránila mu život, když do jejich domu vtrhl pomatený ozbrojený vetřelec v prosinci 1999. V textu písničky stojí: Jediné na čem mi záleží/je dotýkat se tvých lotosových chodidel/jen tak si mluvím sám se sebou/pláču, když se loučíme/Vím, že když mě opustíš, ztratím své srdce." V písni se Harrison svěřuje se svým strachem, že se nenajde lék na jeho rakovinu. Posmrtné album BRAINWASHED vyjde u jeho společnosti DARK HORSE 18. listopadu 2002. Georgeův syn DHANI (24) o písničce říká: "Je to moje nejoblíbenější - miluji ji. Nejoblíbenějším číslem mého otce byla sedmička. Hodně věcí dělal podle čísel a tahle písnička je na albu sedmá."

---

ALANIS PLÁNUJE RODINU

29. 10. 2002
Obrázek: ALANIS PLÁNUJE RODINU

ALANIS MORISSETTEOVÁ hodlá načas opustit hudební svět a pořídit si děti. Zpěvačka přiznává, že v současné době je na lovu toho pravého partnera, který by se mohl stát otcem jejích dětí - a až ho najde, hodlá hned založit rodinu. Říká k tomu: "Jsem nyní v bláznivé fázi svého života, během pěti let chci založit vlastní rodinu. Snažím se ujasnit si, kde vlastně budu chtít děti vychovávat. Nejsem si jistá, že jako Kanaďanka toho budu schopná v Los Angeles. Jsem nyní také mnohem otevřenější myšlence, že bych mohla mít životního partnera."

---

PHIL COLLINS ZTRÁCÍ SLUCH

29. 10. 2002
Obrázek: PHIL COLLINS ZTRÁCÍ SLUCH

PHIL COLLINS (51) končí s dlouhými turné - protože již napůl ohluchl na jedno ucho. Bývalý bubeník a zpěvák skupiny GENESIS má problémy se sluchem již dva roky a říká, že již zvládne pouze "jeden koncert za čas". Collins, kterému se loni (2001) narodilo již čtvrté dítě, k tomu říká: "Můžu zpívat a psát. Ale a? je tam nahoře kdokoliv, chce mi tím dát zřejmě najevo, 'Nemůžeš se hnát po světě donekonečna a tahat s sebou svoji rodinu.'" Collins, který nyní žije ve Švýcarsku se svojí třetí ženou ORIANNE, vydává v listopadu své první sólové album po šesti letech, s názvem TESTIFY. Říká k tomu: "Nevím, jak to dopadne. Už jsem z rockového světa pryč hodně dlouho."

---
Stránky: 1 193 386 578 749 750 751 752 753 754 755 770