Stránky: 1 193 386 578 753 754 755 756 757 758 759 770

LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

10. 10. 2002
Obrázek: LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

FRED DURST ze skupiny LIMP BIZKIT ukončil neúspěšné hledání nového kytaristy. Kapela loni začala hledat po celé zemi náhradu za odcházejícího WESE BORLANDA, nikoho vhodného však nenalezla, a tak se Durst rozhodl nastoupit na místo kytaristy sám. "Nikoho jsme nenašli, tak jsem vzal kytaru a sám se zbytkem kapely napsal nové album. Máme několik kytaristů, kteří si na albu zahrají - PAGE z HELMET a HEAD z KORN i někteří další," uvedl. Nové album prý ponese název LESS IS MORE.

---

LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

10. 10. 2002
Obrázek: LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

Vrah JOHNA LENNONA nebude z vězení propuštěn ani po druhém pokusu o své osvobození. MARK CHAPMAN (47), který Lennona zastřelil 8. 12. 1980 před jeho domem na Manhattanu, si v newyorském vězení ATTICA STATE PRISON odpykal 22 let. Včera (9. 10. 2002) porota rozhodla, že si Chapman za mřížemi pobude nejméně další dva roky a odmítla jeho propuštění v době, kdy by Lennon oslavil své 62. narozeniny. Vrah argumentoval tím, že už pro společnost není nebezpečný a že překonal psychické problémy, které jej k hrůznému činu v roce 1980 vedly. Porota se však přiklonila na stranu vdovy po Lennonovi, YOKO ONO, a k peticím podepsaným tisíci Lennonových fanoušků. Ono v roce 2000 uvedla, že by se po Chapmanově propuštění necítila bezpečně.

---

ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

10. 10. 2002
Obrázek: ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

BONO VOX, TOM PETTY další hvězdy společně vystoupí v televizním pořadu na počest ELVISE PRESLEYHO. V hodinové show u příležitosti vydání Elvisova alba ELVIS 30+1 HITS se k nim připojí NO DOUBT, STEVEN TYLER z AEROSMITH, DAVE MATTHEWS a další. Show se bude vysílat v prosinci (2002). Elvisova alba se v uplynulém týdnu prodalo 336.000 kopií, což připravilo o šance na první pozici v hitparádě skupinu ROLLING STONES s jejich 40 LICKS. Jejich alba se v prvním týdnu prodalo 309.000 kopií.

---

POCTA LENNONOVI

9. 10. 2002
Obrázek: POCTA LENNONOVI

Vesnice Durness při pobřeží ve skotských Highlands se rozhodla vzdát hold legendárnímu JOHNU LENNONONOVI - hvězda tu totiž v dětství trávila prázdniny. Místní autority tu nechaly vztyčit tři velké kameny s vybranými verši z Lennonovy písně IN MY LIFE. Zvláštním hostem při slavnostním odhalení, k němuž došlo minulý měsíc, se stal Lennonův bratranec STAN PARKES, který sem s hvězdou na prázdniny jezdil. Ne všechny Lennonovy vzpomínky na Durness však byly veselé - během svého posledního výletu do Highlands v roce 1969 s YOKO ONO byl zraněn při automobilové nehodě v nedalekém Golspie a na památku si z toho odnesl 17 stehů v obličeji.

---

PINK FLOYD ŽÁDNÝ NÁVRAT NEPLÁNUJÍ

9. 10. 2002

DAVID GILMOUR zkazí veškeré naděje tisícovkám fanoušků skupiny PINK FLOYD - tvrdí totiž, že se členové legendární skupiny nikdy znovu nespojí. Britská kapela přestala vystupovat před osmi lety (1994) a Gilmour (56), který připravuje na příští rok (2003) sólovou desku, nemá na návrat Pink Floyd momentálně ani pomyšlení. "Prostě se absolutně sobecky soustředím na to, co teď dělám a baví mě to," uvedl. Ukončení dlouhotrvajícího napětí, které panuje mezi ním a baskytaristou Pink Floyd ROGEREM WATERSEM však nevyloučil. Uznal, že jejich chování je v podstatě dětinské.

---

KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

9. 10. 2002
Obrázek: KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

Inspirace, která stojí za názvem skupiny MANIC STREET PREACHERS, byla odhalena. Kapelu v podstatě pojmenoval jeden britský bezdomovec. Frontman skupiny JAMES DEAN BRADFIELD konečně osvětlil to, nad čím si fanoušci lámou hlavy už více než jedno desetiletí. "V Cardiffu byl takový průchod, kde jsem si dřív vydělával zpěvem," vzpomíná Bradfield. "Povalovalo se tam vždycky spousta bezdomovců a občas jsem je probudil. Jednou ráno mi jeden z nich řekl, 'Á, už je tu zas ten šílený pouliční kazatel (Manic Street Preacher), přišel nás vzbudit svým hnusným kvílením.'"

---

GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

9. 10. 2002
Obrázek: GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

Členové legendární rockové skupiny GRATEFUL DEAD vyrážejí po sedmileté přestávce v Americe na turné. Skupina si však nyní - z úcty k zesnulému frontmanovi JERRYMU GARCIOVI - říká THE OTHER. Během turné, které startuje 14. 11. 2002 v Roanoke ve Virginii, odehraje skupina 17 koncertů. První vystoupení po sedmi letech uskutečnila kapela během dvoudenních oslav Dead v srpnu (2002) ve Wisconsinu, což také znovu podnítilo její sjednocení.

---

ROLLING STONES NATÁČEJÍ FILM

8. 10. 2002
Obrázek: ROLLING STONES NATÁČEJÍ FILM

ROLLING STONES připravuje filmový záznam ze svého posledního koncertního turné a režisérem není nikdo menší, než režisér filmu ČERVENÝ DRAK, BRETT RATNER. Potvrzují se tak spekulace o tom, že by to mohlo být jejich poslední živé turné. MICK JAGGER bude producentem filmu a snaží se přesvědčit scénáristu WESE ANDERSONA, tvůrce filmu TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA, aby k němu napsal scénář. Jagger se o podobný projekt pokoušel již před deseti lety, tenkrát chtěl obsadit BRADA PITTA a BENA STILLERA do rolí fanoušků, kteří se snaží dostat na koncert bez lístků. Ratner k tomu říká: "Bude to něco na způsob filmů ROBERTA ALTMANA, bude to o šesti lidech na turné." Samotní Stouni ve filmu budou hrát sami sebe, ale zda se ve filmu objeví i Pitt a Stiller není jisté.

---

BON SCOTT Z AC/DC V NOVÉM FILMU MELA GIBSONA

8. 10. 2002
Obrázek: BON SCOTT Z AC/DC V NOVÉM FILMU MELA GIBSONA

BON SCOTT ze skupiny AC/DC dostane svůj pomník v nové australské černé komedii, kterou koprodukuje MEL GIBSON. Ve filmu THUNDERSTRUCK - nazvaném podle hitu AC/DC - se pětice přátel rozhodne, že ten z nich, kdo zemře první, bude pochován na místě vedle hrobu jejich idolu Scotta, který zemřel na zadušení v roce 1980. Film začíná retrospektivou do roku 1991, kdy se přátelé zapřísáhnou a poté se vrátí do současnosti, kdy jeden z nich pomalu umírá. Film Thunderstruck je prvním filmem Gibsonovy produkční společnosti ICON AUSTRALIA.

---

KELLY OSBOURNEOVÁ VYHLAŠUJE VÁLKU AGUILEŘE

8. 10. 2002
Obrázek: KELLY OSBOURNEOVÁ VYHLAŠUJE VÁLKU AGUILEŘE

Hudební hvězdičky si zadělaly na další bitvu poté, co KELLY OSBOURNEOVÁ řekla na rovinu, co si myslí o CHRISTINĚ AGUILEŘE. Kelly se nijak netají tím, že o Aguileře v jejích neskutečných kostýmech si nemyslí nic dobrého. Říká k tomu: "Christina Aguilera je tou nejnechutnější bytostí na světě. Má úžasný hlas, ale to nic nemění na tom, že je ta největší p*ča na světě. Vypadá jako nějaká transka." Přestože je plná zlosti proti Christině, Kelly tvrdí, že o spory nestojí. Vysvětluje to: "Nerada se hádám. Budu ji ignorovat. Jestli mi ale něco řekne, nebudu váhat a řeknu jí přesně, co si o ní myslím." Kelly je prostě celý tatínek.

---
Stránky: 1 193 386 578 753 754 755 756 757 758 759 770