Stránky: 1 193 386 578 758 759 760 761 762 763 764 770

HENDRIXOVA KYTARA PRODÁNA ZA NIŽŠÍ CENU, NEŽ SE ČEKALO

26. 9. 2002
Obrázek: HENDRIXOVA KYTARA PRODÁNA ZA NIŽŠÍ CENU, NEŽ SE ČEKALO

Kytara, kterou kdysi podpálil JIMI HENDRIX na jevišti, nedosáhla během úterní (24. 9. 2002) aukce v Londýně očekávané prodejní ceny. Kytaru FENDER STRATOCASTER SUNBURST, kterou Hendrix daroval FRANKU ZAPPOVI, měla podle očekávání vynést alespoň 510.000 dolarů. Nejvyšší učiněná nabídka však byla "pouhých" 450.000 dolarů, což vyvolalo u Zappova syna DWEEZILA pochyby, zda sumu přijmout či ne. Hendrix hudební nástroj podpálil v londýnské ASTORII v roce 1967 a znovu pak následujícího roku na festivalu v Miami. Zappa starší, který byl tehdy na festivalu také, si kytaru pak nechal opravit a hrál na ni na svém albu ZOOT ALLURES z roku 1976. Nakonec ji přenechal svému synovi. Zappa ml. považuje nástroj za velmi inspirativní a s jedinečnou historií - nástroj, jaký už podle něj nikdo víc nevytvoří.

---

MÁLO ZNÁMÉ NAHRÁVKY NIRVANY VYJDOU PŘED VÁNOCI

25. 9. 2002
Obrázek: MÁLO ZNÁMÉ NAHRÁVKY NIRVANY VYJDOU PŘED VÁNOCI

COURTNEY LOVE se o letošních Vánocích (2002) chystá vydat sbírku málo známých písní kapely NIRVANA. Vdova po KURTU COBAINOVI tvrdí, že uzavřela spor o "spoustu peněz" se zbývajícími členy Nirvany, s nimiž se kvůli vlastnictví Cobeinova hudebního materiálu soudila. Někdejší baskytarista skupiny KRIST NOVOSELIC však už stačil fanoušky varovat, že nemají čekat nic závratného, zvláště pak od skladby YOU KNOW YOU'RE RIGHT, kterou Love vychvaluje nejvíce. Novoselicovi je z celé té reklamy trochu nevolno. "Jen tu desku vydejte a nechte lidi, a? si udělají vlastní názor," uvedl. Courtneyino tvrzení, že píseň je tak dobrá, že může posluchače spasit, je podle něj naprostý nesmysl.

---

NEJSTARŠÍ LENNONŮV SYN VYMĚNIL HUDBU ZA JÍDLO

25. 9. 2002

Nejstarší LENNONŮV syn JULIAN (39) je tak rozčarovaný z hudebního showbyznysu v Británii, že odtud raději odešel, aby pracoval jako kuchař na španělském ostrově Mallorka. Syn z Lennonova prvního manželství s manželkou CYNTHIÍ, si na jednom z Baleárských ostrovů zařídil s přítelkyní LUCY domov. Julian, který údajně inspiroval BEATLES hit HEY JUDE, byl natolik frustrován současným stavem britských hitparád, že se rozhodl emigrovat. "Dnes už to není otázka talentu, ale reklamního triku a marketingu. Rozhodují dívčí a chlapecké skupiny, nikoli nadání," postěžoval si. Teď, když tento podivný kolotoč opustil, cítí se prý mnohem šťastnější.

---

STING PRODÁVÁ HUDBU DO REKLAMY

25. 9. 2002
Obrázek: STING PRODÁVÁ HUDBU DO REKLAMY

STING se chopil příležitosti nechat svou hudbu zaznít v reklamě, nebo? to jeho skladbám přináší větší šanci umístit se v hitparádě. Zpěvák, jehož nové album TESTIFY by mělo vyjít v listopadu (2002), přiznává, že v pozici 51-letého muzikanta hraje mezi mladšími mainstreamovými umělci v rozhlase a televizi druhé housle. Vděčně proto přijal nedávnou nabídku automobilového výrobce TOYOTA, který chce použít jeho singl z právě vycházejícího CD - a to i přes to, že se Sting aktivně účastní ekologických kampaní. "Toyota mě požádala, zda by mohla použít CAN'T STOP LOVING YOU a já řekl 'Jistě.' V mém věku a v době, kdy mě MTV už vůbec nehraje, by bylo bláhové odmítnout," uvedl Sting.

---

KEITH RICHARDS CHCE MÍT KLID OD TURISTŮ

25. 9. 2002
Obrázek: KEITH RICHARDS CHCE MÍT KLID OD TURISTŮ

KEITH RICHARDS ze skupiny ROLLING STONES chce mít na stáří klid a zažádal proto úřady o přesunutí veřejné stezky, která vede kolem jeho domu. Požádal místní zastupitelstvo, aby cestu od jeho domu REDLANDS HOUSE v západním Sussexu, kde žije od roku 1966, vedla jinudy. Kytarista je momentálně s Rolling Stones na turné v Severní Americe, ještě než odjel, pokusil se dát věci do pohybu. Stezka je veřejná, přestože kříží jeho pozemek a vede asi jen 10 metrů od jeho domu. Místní projektanti však tvrdí, že cesta musí zůstat tam, kde je. Radní se nyní rozhodují, zda budou Richardsovu žádost příští měsíc (10/2002) na schůzi projednávat. O Redland House se ovšem zdaleka nemluví poprvé - v roce 1967 zde byli MICK JAGGER a šest jeho dalších hostů zatčeni kvůli podezření z držení drog. MARIANNE FAITHFULLOVÁ odtud údajně jednou odcházela z večírku pouze kožešinovém přehozu na postel.

---

ELVIS 25 LET PO SMRTI ZNOVU NA ŠPICI

25. 9. 2002
Obrázek: ELVIS 25 LET PO SMRTI ZNOVU NA ŠPICI

ELVIS PRESLEY je 25 let po své smrti znovu na cestě ke špici britské hitparády. Pouhý den po vydání alba ELVIS: 30 Nr.1 HITS se zdá, že své rivaly nechá daleko za sebou, nebo? po jeho kompletní kolekci třiceti amerických a britských hitů je v obchodech obrovská poptávka. Elvis naposledy stanul na vrcholu britské hitparády s albem 40 GREATEST HITS, které vyšlo v roce 1977 jako připomínka jeho smrti. Z Elvisova úspěchu těží také GARTH BROOKS, který je tipován na první příčku v hitparádě singlů se svou verzí Elvisova hitu SUSPICIOUS MINDS z roku 1969.

---

JAGGER PŘIZNAL SVOU LÁSKU K PENĚZŮM

24. 9. 2002
Obrázek: JAGGER PŘIZNAL SVOU LÁSKU K PENĚZŮM

MICK JAGGER z ROLLING STONES přiznal, že má rád peníze - a je to prý dokonce on, kdo určuje cenu vstupenek na koncerty skupiny. Stárnoucí legenda, která se údajně snažila tvrdit, že její deset let trvající manželství s modelkou JERRY HALLOVOU bylo nelegální, aby jí po rozvodu nemusel nic platit, tvrdí, že peníze jsou jedním z aspektů jeho života, který má pevně pod kontrolou. Navzdory Jaggerovu nechvalně známému skrblictví přesto existuje jedna žena, která je mu vděčná. Je to LUCIANA MORADOVÁ, manželka Jaggerova syna LUCASE, která tvrdí: "Jsem šťastná, že je o mého syna finančně postaráno. Micku Jaggerovi za to budu pro vždycky vděčná."

---

STING PRACUJE NA MUZIKÁLU TARZAN

24. 9. 2002

STING začal nadšeně pracovat na chystané divadelní adaptaci DISNEYOVA TARZANA. Doufá, že muzikálová produkce přinese úspěch, jakého se dostalo i předchozím muzikálům KRÁSKA A ZVÍŘE či LVÍ KRÁL. Sting začal zapáleně skládat nové písně a práce ho prý velmi baví. "Jsem rád, že chtějí použít mojí hudbu," uvedl.

---

SVATBA NA KONCERTĚ AEROSMITH

23. 9. 2002

Herečka PAMELA ANDERSONOVÁ prozradila místo, kde se provdá za svého přítele KIDA ROCKA - bude to na pódiu při jednom z Kidových vystoupení. Bývalá představitelka seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA, která se za rockera skupiny MOTLEY CRUE, TOMMYHO LEE, vdávala v roce 1995 bosa na mexické pláži, chce tentokrát zvolit ještě netradičnější místo. Přípravy směřují k zahajovacímu vystoupení pro kapelu AEROSMITH v MGM GRAND v Las Vegas, které se uskuteční 9. 11. 2002. Podle amerického plátku THE STAR se ceremonie uskuteční v přestávce, a zúčastní se jí i Pamelini synové BRANDON (6) a DYLAN (4). Pamela a Kid tak vyřešili problém s Kidovými pracovními závazky, které uskutečnění sňatku bránily.

---

KELLY OSBOURNEOVÁ MÁLEM ZABILA VLASTNÍHO BRATRA

23. 9. 2002
Obrázek: KELLY OSBOURNEOVÁ MÁLEM ZABILA VLASTNÍHO BRATRA

Bitky KELLY OSBOURNEOVÉ (17), dcery rockera OZZYHO, s mladším bratrem JACKEM bývaly prý tak drsné, že jej Kelly jednou málem zabila. Kelly, která se nedávno proslavila v reality show stanice MTV THE OSBOURNES, sama přiznává, že se jí rvačky s o rok mladším bratrem občas vymknou z ruky. "Jack mě jednou trefil kamenem do zad. Tak jsem ho po něm hodila taky a způsobila mu otevřenou ránu na hlavě. To bylo přede dvěma lety," vzpomíná Kelly. I dnes se sourozenci údajně perou denně a každý má převahu v něčem jiném. Zatímco Jack je fyzicky silnější, Kelly vítězí na celé čáře ve své prostořekosti. I přes to ale mají k sobě oba sourozenci velmi blízko a Kelly se k bratrovi dokonce chová ochranitelsky. Jack je totiž podle Kelly nejistý a ještě 'se hledá.'

---
Stránky: 1 193 386 578 758 759 760 761 762 763 764 770