Stránky: 1 193 386 578 764 765 766 767 768 769 770

HARRISONOVI VYCHÁZÍ POSMRTNĚ ALBUM

10. 9. 2002

Výročí smrti GEORGE HARRISONA oslaví jeho přátelé vydáním jeho nedokončeného alba BRAINWASHED. Album je prvním Harrisonovým studiovým projektem od jeho multiplatinového alba CLOUD NINE z roku 1987. George loni v listopadu (29. 11. 2001) prohrál svoji bitvu s rakovinou. Album Brainwashed bude obsahovat 11 písniček, na kterých George pracoval ještě dva měsíce před svojí smrtí. Harrisonův syn DHANI a přítel JEFF LYNNE v současné době dokončují poslední práce na desce, která má vyjít letos v listopadu. Jeff je nadšený: "George chodil za mnou domů a vždycky přinesl nový nápad na písničku. Vždycky mi ji zahrál na kytaru nebo na ukulele. Ty písničky mě vždycky dostaly. George neustále mluvil o tom, jak chce, aby to album vyznělo. Do svých textů a hudby vždy vkládal spoustu duchovní energie." Mluvčí společnosti EMI k tomu dodává: "George Harrison byl naprosto legendární umělec. Tohle je výjimečná deska a jedinečná zpověď jeho génia. Jsme hrdí, že můžeme světu nabídnout toto album."

---

NOVOSELIC: NOVÉ PÍSNIČKY NIRVANY NEZACHRÁNÍ SVĚT

10. 9. 2002

Bývalý baskytarista kapely NIRVANA, KRIST NOVOSELIC, varoval fanoušky legendární Nirvany, aby nečekali nic světoborného od jejich nově vydaného materiálu. Muzikant, který v současné době vede spor s vdovou po KURTU COBAINOVI, COURTNEY LOVE, o autorská práva ke skladbám Nirvany, tvrdí, že nahrávky jsou sice dobré, ale nepřinášejí v hudbě nic nového. Novoselic tak reaguje na tvrzení Courtney Love, která nahrávky přeceňuje, zvláště pak písničku YOU KNOW YOU'RE RIGHT. Říká k tomu: "Je mi z toho všeho špatně. Prostě tu muziku vydejte a nechte lidi, a? si udělají vlastní názor. Courtney tvrdí, že tahle písnička je tak skvělá, že zachrání lidstvo. Žijeme v tak zasrané kultuře, že si lidi vážně myslí, že je nějaká písnička zachrání! Jako nový Mesiáš! Jsem na ty písničky pyšný, ale tohle je moc."

---

BOWIE SNĚDL VEJCE VAŘENÉ V KOŇSKÉ MOČI

10. 9. 2002

DAVID BOWIE kdysi snědl vejce vařené v koňské moči - když ho JOHN LENNON napálil. Bowie byl s bývalým členem skupiny BEATLES na nočním tahu na Dálném Východě. Bowie vzpomíná: "Šel ven, pak přiběhl, a říká, 'Otevři pusu'. Dal mi to do pusy. Bylo to hnusné. On říká, 'Tohle je tisíc dnů staré vejce vařené v koňské moči.' Já říkám, 'Ty bastarde'. Bylo to hrozné!"

---

McCARTNEY PO HÁDCE ODEŠEL BYDLET DO HOTELU

9. 9. 2002

PAUL McCARTNEY se se svojí novou ženou tak pohádal, že dvě noci strávil sám v hotelu. Americký deník THE GLOBE píše o tom, že tříměsíční manželství muzikanta s bývalou modelkou HEATHER MILLSOVOU se dostalo do potíží kvůli jejím neustálým požadavkům. Poslední kapkou bylo, když Millsová svého manžela nutila, aby odvolal svoji účast na prestižním udílení cen v newyorském KENNEDY CENTRU, protože (8. 12. 2002) akce časově koliduje s její charitativní party proti pozemním minám. Jeden z jeho přátel k tomu říká: "Paul musel na veřejnosti zachovat klid, ale v soukromí pouštěl hromy blesky." McCartney ve vzteku odešel z domu na venkově, kde s Millsovou žije, a strávil dvě noci v hotelu. Po dvou dnech se oba uklidnili, ale jejich přátelé tvrdí, že jejich manželství rozhodně není a nebude klidné. Jeden z nich k tomu říká: "Paul je pohodář, který si ale všechno příliš bere, zatímco ona je prchlivá holka, která rychle vybuchne a rychle zapomene."

---

SVATEBNÍ DAR BONO VOXE

6. 9. 2002

Kapela U2 byla nucena urychlit vydání svého nového singlu ELECTRIC STORM, protože BONO dal jeho kopii jedné kamarádce DJce jako svatební dar. Na diskžokejku BBC RADIO ONE, SARAH HB, narazil náhodou na jihu Francie, krátce po její svatbě, a protože u sebe neměl žádný svatební dar, věnoval jí demonahrávku svého singlu celé měsíce před tím, než se píseň dostane do hudebních obchodů. Když Sarah nahrávku použila ve své rozhlasové show, posluchači poslali nahrávací společnosti U2 tolik žádostí, že singl kvůli tomu vyjde o dva týdny dříve, než se plánovalo - 21. 10. 2002. Skladba byla inspirována událostmi po 11. září.

---

PLANT ODMÍTÁ ZPRÁVY O SJEDNOCENÍ LED ZEPPELIN

6. 9. 2002
Obrázek: PLANT ODMÍTÁ ZPRÁVY O SJEDNOCENÍ LED ZEPPELIN

ROBERT PLANT odmítl zprávy o tom, že se LED ZEPPELIN chystají znovu zformovat pro plánované turné. Obává se dokonce, že k tomu nedojde nikdy. Plant trvá na tom, že sjednocení mezi ním, JIMMY PAGEM a JOHNEM PAULEM JONESEM je výmysl - a nejde o nic víc než zbožné přání ze strany některých fanoušků. "Stane se to vždycky, když přijedu do Ameriky," tvrdí Plant. "Ó skvělé, Plant zpívá! Teď se dá dohromady i kapela. Ale nedá," dodal.

---

STELLA PLÁNUJE DUET MCCARTNEYHO S BOWIEM

6. 9. 2002

STELLA MCCARTNEYOVÁ spřádá plány na duet jejího otce SIRA PAULA s DAVIDEM BOWIEM. Módní návrhářka a dcera někdejší hvězdy skupiny BEATLES přidala Bowieho na seznam svých svatebních hostů, protože se v příštím roce (2003) chystá provdat za vydavatele ALASDHAIRA WILLISE. Podle přátel Stella doufá, že se jí podaří přimět obě hvězdy, aby na její svatbě společně zazpívaly.

---

BOWIE ZÍSKAL OCENĚNÍ ZA MIMOŘÁDNÝ VÝKON

5. 9. 2002

DAVID BOWIE převzal při slavnostní ceremonii GQ MEN OF THE YEAR v Londýně prestižní ocenění za mimořádný výkon. Cenu, jejímž držitelem se loni (2001) stal SIR PAUL MCCARTNEY, předala Bowiemu v úterý (4. 9. 2002) módní návrhářka, McCartneyova dcera STELLA. Bowie získal ocenění za "odezvu na comebackové album HEATHEN."

---

ROLLING STONES VYRÁŽEJÍ NA VÝROČNÍ TURNÉ

5. 9. 2002

Rockoví dinosauři ROLLING STONES se na své světové turné, které začalo tento týden (3. 9. 2002) v Bostonu připravovali důkladně a nacvičili neuvěřitelných 130 písní. Skupina hodlá své 40. výroční turné oslavit a zahrát své klasické písničky a několik skladeb, které nikdy živě nehráli. Pokud s neznámými písničkami nebudou mít úspěch, mají v zásobě celou řadu svých zlatých hitů. Bostonská hala FLEETCENTER se stala prvním svědkem nové dosud nejpropracovanější světelné a zvukové show; dnes (5. 9. 2002) Stouni vystoupí na novém stadionu GILLETTE STADIUM ve Foxboro se 68.000 místy. V neděli (8. 9. 2002) se pak rockeři ztiší při intimnější show v bostonském divadle ORPHEUM THEATER s pouhými 2.800 sedadly. Turné se již dnes může měřit s předchozími stoneovskými megaturné - většina koncertů je již dopředu vyprodaná a poslední lístky se prodávají až za 350 dolarů. Při koncertu ve Fleetcenter fanoušci odmítli nechat kapelu po koncertu odejít z pódia. Stouni zahráli 22 svých hitů jako STREET FIGHTING MAN, HONKY TONK WOMAN, BROWN SUGAR a JUMPIN' JACK FLASH stejně jako svoji novou skladbu DON'T STOP. KEITH RICHARDS k vystoupení řekl: "Na velkých pódiích mám někdy pocit, že jsem jen kolečko v soukolí, vždycky mě ohromí velikost stadionu. Těžko dostat nějakou intimitu do fotbalového stadionu; přesto se o to vždycky snažíme. ... Na menších pódiích mám rád, že na sebe můžeme mrknout a říct si, 'Teď si dáme MIDNIGHT RAMBLER,' a nemusíme to mít předem domluvené."

---

MCCARTNEY ODMÍTL PŘEDMANŽELSKOU SMLOUVU

5. 9. 2002

PAUL MCCARTNEY odmítl nabídku své nynější ženy HEATHER MILLSOVÉ na předmanželskou smlouvu, kterou by pro všechny případy ochránil své multimilionové jmění. Bývalá modelka chtěla Paulovi dokázat, že miluje jeho a ne jeho peníze, jak zlé jazyka tvrdily. Nicméně McCartney byl o její lásce natolik přesvědčen, že tuto její nabídku odmítl. Hvězdný pár měl svatbu v červnu (11. 6. 2002) v Irsku, čtyři roky po smrti jeho ženy LINDY, která zemřela na rakovinu prsu. Přestože Sir Paul disponuje pohádkovým jměním, je Millsová rozhodnuta zůstat na zpěvákovi finančně nezávislá. Bývalá modelka k tomu říká: "Myslím, že každá žena by měla mít svoji rezervu, protože nikdy nevíte, co se stane. Chlap se vás může nabažit, zvláš? když má pocit, že on vás vytáhl nahoru."

---
Stránky: 1 193 386 578 764 765 766 767 768 769 770