Dosavadní rekord 1.2 miliónu dolarů držel vydražený rukopis Johna Lennona. Lennon si na něm v roce 1967 udělal poznámky pro beatlesáckou skladbu 'A Day In The Life'.

Jinak, v této dražbě se dražil i další Dylanův rukopis. Např. text skladby 'A Hard Rain's A-Gonna Fall' se prodal za 485 tisíc dolarů. Vydražila se i 'paví' kombinéza Elvise Presleyho (za 245 tisíc dolarů) a varhany Vox, na které hráli Beatles (za 305 tisíc).


Psali jsme už 23.5.

Rukopisy Boba Dylana jdou do dražby

Jedná se o rukopisy textu ke skladbě 'Like A Rolling Stone', jak je Dylan napsal v roce 1965. Odhadovaná kupní cena prý překročí milion amerických dolarů.

Prý jsou to jediné zachované rukopisy, keré vznikly během samotného nahrávání. Poznámky jsou na papíře, který si Dylan vzal v hotelu Roger Smith. Zajimavé je, že jsou tam rozpracované nápady a rýmy, které Dylan v písni ve finále nepoužil. Týká se to např. jména gangstera Al Caponeho, nebo obratu "Dry vermouth / you'll tell the truth".

Aukční síň se jinak chystá dražit texty k Dylanově skladbě 'Hurricane' (1975), kde se čeká kupní cena nad 600 tisíc dolarů. V souvislosti s tím stojí za pozornost, že boxer Rubin 'Hurricane' Carter, který byl inspirací pro tuto skladbu, zemřel letos na jaře. Další pamětihodnosti a suvenýry, které jdou v New Yorku 24. června do dražby jsou pak např. poznámky Joni Mitchell ke skladbě Big Yellow Taxi, nebo kytary od Johna Lennona a Erica Claptona, plus nahrávací smlouva Jimi Hendrixe z roku 1965.