Zpěvák si vezme přestávku ze světového turné Deep Purple a postaví se do čela akce Guitars On The Beach. V rámci této akce se pořadatelé snaží vytvořit rekord v počtu kytaristů najednou hrajících společnou skladbu. Jedna z avizovaných připravených skladeb je právě párplovská Smoke On The Water. Akce se bude konat na pláži Lyme Regis (pobřeží Anglie nedaleko West Dorsetu, nedaleko od Gillanova bydliště) v sobotu 6. září.

(Perličkou je, že Gillan se náhodou o akci se skladbou 'Smoke' dočetl a sám zavolal pořadatelům, že by se aktivně zapojil a zazpíval. Překvapený organizátor Geoff Baker prý málem šokem omdlel. Loni na této akci 2267 kytaristů hrálo rock'n'roll Rave On od Buddy Hollyho. Letos je jasné, že při účasti Iana Gillana jich bude víc. Letos jsou v plánu pro společné odehrání písně 'Rave On', 'Rocking All Over The World' od Status Quo a pak právě Smoke On The Water. A třeba překonají i aktuální rekord z roku 2009, kdy se akce zúčastnilo 6546 kytaristů.)

 


Mimochodem, vzpomenete ještě na akci rádia Beat v roce 2008, kdy tématem byla stejná skladba? Vstupenkou na akci byl jakýkoliv (nejen hudební) nástroj, na který základní riff skladby 'smoke' zahrajete :o)

(nějakých 800 návštěvníků možná neudělalo rekord, ale všichni jsme se výborně pobavili ...)