„Na Pražské konzervatoři, kde jsem učil, jsem měl v ročníku studentku, o které jsem byl přesvědčen, že má talent.  Oslovil jsem ji, sestavil jsem pro ni kapelu Balage Band, napsal nové písničky a nyní vydáváme CD s názvem „Balage Band feat. Tereza“,“ popisuje začátky spolupráce s třiadvacetitou zpěvačkou Terezou Kopáčkovou Ota Balage.

Kapela Balage Band se poprvé sešla před třemi roky. Od té doby za sebou má koncerty i hraní na festivalech. Stylem se Balage Band pohybuje mezi rockem a funky soulem. „Z toho vycházel i výběr hudebníků a sestavení kapely. Písničky jsem psal přímo pro Terezu, chtěl jsem, aby vynikl její dokonalý hlas, frázování, zkrátka to, jak zpívá,“ říká frontman kapely. 
CD „Balage Band feat. Tereza“ přináší dvanáct skladeb. „Všechny jsou ve stylu funky-rock. Jako bonus jsme nachystali novinku. Jde o skladbu, která nemá v historii hudby obdoby. K této písničce jsme natočili i naprosto originální video, ve kterém se kromě nás objeví i Petr Čtvrtníček. Myslím, že fanoušci se mají na co těšit,“ dodává  Ota Balage.

Křest „Balage Band feat. Tereza“
Koncert a křest debutového alba „Balage Band feat. Tereza“ se bude konat 21. prosince 2016 od 19:30 v Klubu Lávka, Novotného Lávka 1, 110 00 Praha.

BALAGE BAND
Ota Balage - zpěv, klávesy
Tereza- zpěv
Ondřej Klímek - saxofony
David Bidlo - basová kytara
David Pavlík - kytara
Richard Scheufler jr.– bicí
 
Malou ochutnávku z chystaného alba najdete zde: