Spekulace rozvířil sám Tony Iommi, jehož zdravotní stav byl vlastně hlavní příčinou avizovaného konce skupiny. Iommimu byla v roce 2011 diagnostikována rakovina, která je podle posledních zpráv naštěstí na ústupu. Zejména on tak nezvládal dlouhé a únavné cestování kolem světa. S velkými turné je tedy konec nejspíš opravdu definitivní, ale jinak je činnost kapely vlastně pořád reálná.  


„Kapela a hraní na pódiu mi bude chybět, protože to pro mě představovalo celý můj život. Vystupování mám velmi v lásce, takže si jsem jistý, že s ním ještě nebudu končit. Určitě bychom ještě někdy mohli uspořádat jednorázový koncert,“ přemítá Iommi.


Když se ho moderátor britského rádia Planet Rock zeptal, jestli je nahrávacím dnům BLACK SABBATH opravdu konec, Tony odpověděl: „ Ne, zatím jsme nevyloučili nic jiného než pořádání turné v takové velké míře. Kdo ví, možná ještě něco stvoříme. Ještě jsme se však o ničem nebavili. Nemluvili jsme o tom, co se bude dít dál. Ale jsem si jistý, že něco se někdy a někde stát může.“


„Je skvělé mít volný čas a možnost o všem popřemýšlet. Dostávám momentálně hodně vzrušujících a odlišných nabídek. O některých by mě ani ve snu nenapadlo, že bych je mohl dostat. Potřebuju ovšem všechno pořádně promyslet, protože nechci nic uspěchat. Když jsi na turné, musíš se řídit podle rozvrhu, který se může protáhnout až na celých dvanáct měsíců. To se mě teď netýká. Pokud se budu chtít měsíc válet u televize, můžu si to nyní dovolit,“ uzavírá Tony Iommi.