Desítky koncertů po celém světě absolvují letos skotští Nazareth, kapela která v příštím roce oslaví 50. výročí svého založení. Nazareth prodali více než 60 milionů hudebních nosičů po celém světě - ve svém žánru patří zaslouženě k těm největším.

"I když nás od Nazareth někteří zrazovali s poukazováním na to, že v posledních dvaceti letech tahle kapela v Čechách snad hrála už všude, řídili jsme se tradičně vlastní intuicí. Sledujeme, co se v branži děje, a nemohli jsme si nevšimnout že s novým zpěvákem se Nazareth neskutečně zvedli. Jejich koncertní kalendář je dnes plný téměř jako v sedmdesátých letech. Jen loni odehráli v Čechách pět koncertů a letos po vystoupení v Lokti odehrají u nás na podzim další čtyři," říká promotér Vladimír Suchan.


Nazareth jsou další ze světových legend, kterou Suchanova Agentura Vlny do Amfiteátru Loket přiváží. V sestavě Nazareth nechybí její zakládající člen, letos sedmdesátiletý basák Pete Agnew, za bubny sedí už skoro dvacet let Agnewův syn Lee, na kytaru hraje Jimmy Murrison a u mikrofonu stojí od roku 2015 Carl Sentance, který dokázal skvěle nahradit původního zpěváka Dana McCaffertyho. Role nazarethských hostů se ujmou domácí Keks a Michal Šindelář se svou kapelou.


O loketský koncert Nazareth je velký zájem nejen u nás, ale i v sousedním Německu.

ČASOVÝ PLÁN VYSTOUPENÍ (rámcový)

16:30 ... otevření amfiteátru

18:00 ... Michal Šindelář

19:30 ... Keks

21:45 ... Nazareth