Ty způsobily v roce 2013 odchod z kapely, v které účinkoval více než 40 let, a které nechtěl působení, podle jeho vlastních slov, dál svým zdravotním stavem omezovat.

McCafferty, ovlivněný prvními vlnami rock’n’rollu, založil Nazareth spolu s kytaristou Mannym Charltonem, basákem Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem v roce 1968 ve skotském městě Dunfermline. Zdá se, že i po letech zůstává svým kořenům věrný a jeho nová sólovka se bude nahrávat právě zde. O instrumentální repertoár se postará jedinečná pražská rocková kapela DOCTOR VICTOR. V minulosti předskakovala české kapele Lucie, nebo dokonce australským legendám,

AC⚡️DC. Po návratu z turné po Británií přišla kapele nabídka spolupracovat na albu Dana McCaffertyho.
 
Nepůjde přitom o McCaffertyho první sólovou nahrávku. Během účinkování v Nazareth stihl vydat hned dvě nahrávky s názvy Dan McCafferty (1975) a Into The Ring (1987). Mnohými považován za jeden z nejvýznamnějších a nejvýraznějších hlasů na rock’n’rollové scéně. Svědčí o tom i fakt, že svým jedinečným hudebním stylem ovlivnil takové hvězdy, kterými jsou Brian Johnson nebo Axl Rose.
 

Mladá trojice DOCTOR VICTOR s dynamicky naladěným rockovým aranžmá, postaveným na výrazných kytarových rifech, se tak v rámci své velmi úspěšné kariéry dostane opět před obrovskou výzvu. Nahrát album jednomu z největších rockových vokálů vůbec. Jak dopadne střetnutí dvou generací ve skotském studiu, které nenávratně spojil rock’n’roll? 

Více informací o kapele DOCTOR VICTOR najdete na odkazu: https://doctorvictor.com/presscz