Podle prohlášení mediálního zástupce jsou členové rodiny náhlou zprávou tvrdě zasaženi a žádají veřejnost o soukromí. Podrobnosti o příčinách úmrtí zatím nejsou známy. Zpěvačka byla naposledy pracovně na nahrávání v Londýně.

Dolores O'Riordan se narodila se 6. září 1971 v malé irské vesničce Ballybricken nedaleko Limericku do farmářské rodiny jako sedmé dítě. Od pěti let vystupovala v církevním sboru a hrála na klavír. V 18 letech se rozhodla, že se stane zpěvačkou, našla si práci v butiku a po večerech zpívala v barech.

Osudovým zlomem v jejím životě byl konkurz do nevýrazné kapely, která hrála po klubech v okolí Limericku - The Cranberry Saw Us. Skupinu v roce 1989 založili bratři Hoganové - Noel a Mike, a když jim odešel zpěvák, podali si inzerát.

Kapela už se pod zkráceným názvem The Cranberries se celosvětově proslavila v 90. letech. V prvních deseti letech po svém vzniku v roce 1989 prodala na 40 milionů alb a stala se jednou z nejúspěšnějších irských kapel. V roce 2001 se členové skupiny rozhodli pro přestávku a každý ze čtveřice se vydal svojí cestou. O'Riordanová začala žít na odlehlém místě v Kanadě, ostatní členové Cranberries zůstali v Irsku.

Impulzem pro obnovení kapely se stalo vystoupení O'Riordanové na křtu Filozofické společnosti prestižní Trinity College v Dublinu, kde se potkala se svými bývalými kolegy. „Bylo to, jako bychom se rozešli včera, a přitom jsme se šest a půl roku neviděli,“ vzpomínala tehdy.

Sólové turné, které měla O'Riordanová naplánované se svým druhým albem, se obratem změnilo v turné celé skupiny Cranberries. V roce 2009 se podle agentury AFP objevila na 107 místech ve světě. Na konci koncertní řady se rozhodla čtveřice vrátit do nahrávacího studia a vzniklo album Roses s melodiemi doprovázenými uhrančivým hlasem O'Riordanové, která je zároveň autorkou textů.

Při svých koncertních šňůrách zavítali The Cranberries i do České republiky. V roce 2010 byla skupina jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava. O dva roky později vystoupila v Praze.

Svou poslední desku Something Else vydala skupina v dubnu 2017.