Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !

Obrázek: Tak, a jsme od středy i v Jihlavě - 92,5 FM !
18. 7. 2007

Přestože vše nasvědčovalo tomu, že vysílač Jihlava - Rudný 92,5 FM bude z technických důvodů zprovozněn až po prázdninách, skutečnost je naštěstí jiná! Dnes, tedy ve středu 04.07. ve 14:00 otočili naši drátmistři vypínačem a vysílač vysílá a my se radujeme! Pokud Vás to těší také a chcete se snámi podělit o skutečnosti týkající se dosahu nebo kvality příjmu, napište nám prosím na studio@radiobeat.cz , případně pod článek do diskuze.

Díky a hezký poslech!

zpět
---

Komentáře

Přidat komentář
odpovědět Bez názvu
Zdravím,signál v Havl.brodě a okolí-Mírovce je tak mizerný,že šumění z rádia se opravdu poslouchat nedá a to je škoda pro mnoho lidí.
---
odpovědět Paráda
Konečně kultůra na vlnách FM v Jihlavě a okolí.Můžu posloucht 8 hodin v práci a nic neslyším dvakrát(mimo dvojáky :-)))) Rozhlašuji frekvenci 92.5 všem známým a nikdo si BEAT nemůže vynachválit.Dost bylo komerce!!!!! Dík za beat. Ať žije metal.
---
Start tohoto vysílání okamžitě zvyšuje ceny bydlení v Jihlavě. Pro mě aspoň o 50% 8-)
---
odpovědět Beat na Vysočině
Milé Rádio Beat a milí Beaťáci! Jak jsem zajásal, když se tady na stránkách dočetl, že Beat je v Jihlavě, o to víc jsem byl zklamaný, když jsem zjistil, že se týká jen Jihlavy. Váš signál by si zasloužila celá země a já za Pelhřimov tvrdím, že Vašemu rádiu budu klidně a RÁD platit koncesionářské poplatky!! :)))
---
odpovědět Polná
V Polná signál jak kdy, občas v pohodě, ale někdy se to najednou celý posere a hodinu nejde pořádně naladit...
---
odpovědět Beat v Jihlavě
Jsem z Jihlavy a mám opravdu radost, konečně dobrá muzika v éteru na Jihlavsku! Ještě zvýšit dosah signálu.
---
odpovědět Nuda na Jihlavsku končí!
Ahojda lidi,opravdu super letní dáreček pro Jihlavu!Nejsem žádný rocker,ale ten unifikovaný hudební brak se už fakt nedá poslouchat.Co se dosahu dosahu týče,je signál nejlepší jižním směrem(až 30km),naopak nejslabší severním(15km),na D1 tedy signál z Jihlavy nehledejte. Ono se už dnes těžko hledá nějaká volná frekvence,na které by se dalo vysílat velkým výkonem z vysoké kóty. Vysílač Rudný je klasický městský dokrývač,který opravdu není předurčen pro regionální dosah,navíc je obklopen ze všech stran kopci. Chcete-li jet z Prahy do Jihlavy s Beatem,tak je nutné kvalitní autorádio s dobrou anténou a volte cestu na Havlíčkův Brod,Kolín-tam je snad jediná spojnice frekvencí 92,5 a 107,5 a 95,3...ale asi nás moc nebude - SMÍCH. Jinak rada pro potencionální posluchače radia Beat-plnohodnotná (žádné univerzální dipólky za tři stovky)venkovní FM-VKV anténa musí být směrová,nejméně tříprvková a postavená vertikálně,to znamená prvky musí být svisle dolů! Zdravím všechny příznivce rádia Beat,Lubomír Čumpl ,Jihlava
---
odpovědět Radio Beat je nejlepší
Sem velice rád že je ten vysílač v provozu protože ty rádia co tady na vysočině jsou to je strašný přeju radiu beat dalších takových vysílačů po celý Český Republice mějte se čauvec
---
odpovědět Re: Pouze pro Jihlavu
Chápejte, že Beat vysílá maximálním povoleným výkonem 250W vertical ze stožáru radiokomunikací z vrchu Rudný 613m. Je logické, že přes sedmistovky Vysočiny se bude prosazovat jen obtížně. Není pravda, že R.Vysočina vysílá ze stejné lokality a obdobným výkonem. R.Vysočina vysílá z nejvýhodnějšího Strážníku 713m a její povolený výkon je 10000W. Čtěte posím pozorněji i starší příspěvky v diskusi...:) zdraví: +PPK+
---
odpovědět Pouze pro Jihlavu
Moc jsme se my beaťáci na tento okamžik těšili, ale bohužel vysílač má dost slabý výkon a tak je signál pouze ve městě Jihlava a blízkém okolí.Za prvním kopcem šmytec. Plánujete zesílení? Rádio "Vysočina", které se mimochodem nedá poslouchat, je na stejném vysílači a dá se naladit dokonce až v Krkonoších. Moc se přimlouváme o zesílení tak bezvadného rádia Beat.
---
odpovědět konečně
děkuju všem,kteří se podíleli na zpuštění vysílače.konečně pořádná muzika!!!
---
odpovědět Chtělo by to i do Brna
Zdravím prosím rozšiřte svoje vysílání i na Jižní Moravu, vžyť tady ty srajdy se nedají poslouchat!!!
---
odpovědět Re: BEAT DO HRADCE!!!
A i to málo , co se dalo chytit teď ruší bývalá Metuje. To je njde donutit, aby se drželi své frekvence a nelezli do vaší? Ráno chytím Katku jakž takž, ale po 9. jako když příjde na Metuji jiný technik a už se to tříská, že to nejde doladit.
---
odpovědět vysílač v Jihlavě
Čau je super,že jste na vysočině a v Táboře.Nic méně já mám problém jsem v Pelhřimově a ani jeden vysílač nachytám nedá se s tím něco dělat. Já a mnoho mích známích jsou s toho dost v pr.....li. Pro začátek díky za odpověď. S pozdravem Jarda.
---
odpovědět Paráda
No konečne bude na Vysočině co poslouchat. Díky moc
---
odpovědět Samolepky
Ahoj mám takový bláznivý nápad, nešlo by nechat vytisknout samolepky se všemi frekvencemi na kterých vysíláte společně s městy. Když jsem vozil na autě logo z beatový pumpy, tak se mě dost lidí ptalo na frekvenci, kde vysíláte.
---
odpovědět Ostrawa
Prosim vymazte nejakou ze shit stanic na Severni Morave a vstupte do eteru s BEATEM,na Ostravsku je velke zazemi rockeru a v Polsce take.
---
odpovědět Jihlava - super
A co takhle západní Čechy? Plzeň, Cheb, K.Vary... Doma vás poslouchám přes net, ale v autě ho ještě nemám :-)
---
odpovědět Bez názvu
Nesel by pridat vykon na 107,5 Pardubice,mlati se to s nejakou komercni srackou na 107,8 hlavne vecer,internet v aute jeste nemam.
---
odpovědět OLOMOUC/ BRNO
Na D1 ta Jihlava hraje docela dobre,ale co treba Olomouc,Brno??
---
odpovědět Radiobeat v JI
No skoro mi to začíná připomínat doby kdy jsme před revolucí ladili OE3, stavěli zesilovače a vztyčovali antény. 8-)) S touhle technikou to na okrese JI musí jet! V kanclu v JI jsem vás před chvílí naladil a jede to sqvěle! Genesys ty já můžu 8-) Díky, konečně pořádný rádio.
---
odpovědět BEAT DO HRADCE!!!
Chlapi, a kdy přijde na řadu Hradec??? Už mě to s..e 5 km od Hradce konec vln... Díky
---
odpovědět Plzeň! Plzeň!Plzeň!
Nebudeme troškařit! Beat do Plzně! Radio Beat forever!
---
odpovědět Je to super
Konečně je tady co poslouchat pořádnej rock. Díky Karel
---
odpovědět Je to super
Konečně je tady co poslouchat pořádnej rock. Díky Karel
---
odpovědět Re: Humpolec
Ty vole, od JihlavI ? To je nějaký nový město? Ubohý rádia, ubohejm lidem....
---
odpovědět Třešť
Konečně slyším Rádio Beat i v autě. Z Jihlavy až k Třešti super, v Třešti se to malinko horší, ale dá se poslouchat. Díky za to! :-)))
---
odpovědět Humpolec
tady vaše rádio taky nechytám a to je jen 25km od Jihlavi. Tak s tim něco udělajte protože já nemám už náladu poslouchat ty ubohý rádia tady v okolí!!!
---
odpovědět Re: Re: my chceme taky ale!
to je jasné, že absence pokrytí radiem Beat zrovna v Plzni a okolí + dále k Domažlicím (takové rockově naladěné obyvatelstvo odjakživa!) je TRESTUHODNÉ. Přimlouváme se za rozšíření směrem na západ.....:)
---
odpovědět JIHLAVA
Tak dneska si tak ladim radio a najednou koukam na displeji BEAT no a posloucham a posloucham a posoucham.Moc supr radio,konecne neco pro me usi.DIKY,DIKY,DIKY
---
odpovědět Žďár nad Sázavou
CHtělo by to silnější vysílač,zatím mě to z radia nejde jsem 30 km od Jihlavy a poslouchám jenom z netu nebo když jsem v Praze ale doufám,že se to vyladí aby šel Beat slyšet z každého radia.
---
odpovědět Signál radia Beat
Ahoj vsichni.. Posloucham Beat hlavne v praci a doma po netu. To vite Plzen, pivo tu mame super, ale vysilac Beatu jeste ne. Jsem ale pomerne castej cestovatel, takze hned jak vyjedu na D5 ku Praze a vyhoupnu se za kopecek u Mýta hned ladim Beat protoze tady se uz chytit da a vydrzi mi muzika na hodne dost kilometru. Kdyz jedu po D1 smutnim kdyz se signál ztrácí. Zajasal jsem, kdyz jsem se dozvedel o nove frekvenci u Jihlavy. Nemam jeste vic mereni, ale odhaduji ze Beat se da chytit cca 5km pred sjezdem na Jihlavu a konci nekde kolem 125 km. Pri ceste zpatky se mi ho podarilo naladit uz na 138 km !!! Tempem jakym jedete na dalnici to sice vystaci jen na 2-3 pisnicky, ale jsem za to rad. Preci jen Beat neni mobilni operator aby hlasil 100% pokryto... Takze diky za frekvenci a primlouvam se na rozsireni kolem Plzne.. Dušan.
---
odpovědět Re: my chceme taky ale!
Že jo!! My chceme Plzen,Plzen!!
---
odpovědět Re: Re: Bermudský trojúhelník, aneb vlk se nažral
No jasně, omlouvám se, je to Kutná Hora, už jsem z těch frekvencí totálně zblblej. Jinak díky za fajn diskusi na Beatu, alespoň vím, že nemá cenu si dělat přehnané iluze o poslechovosti tohoto skvělého rádia na Vysočině.
---
odpovědět Re: jako za totáče, v reakci na mapku pokrytí na JIDXC
Zdravíčko pane! Lehce osvětlím pár věcí pro které není třeba se příliš čílit, prostě jinak nelze...:( Pokud někdo vstupuje na trh jako poslední, v samém závěru přidělování analogových VKV frekvencí - jako tady BEAT, nemůže čekat, že dostane k dispozici nějaké zázračné vysílací prostředky. Zkoordinovat novou frekvenci je již téměř nemožné! A navíc takovou, aby pokryla všechna primární centra Vysočiny nebylo možné již minimálně 4-5 let! Prostě nejsou a nebudou...:( Jediná pomoc je vylepšit své příjmové zařízení o kvalitní venkovní (např. 3 prvkovou) vertikální VKV anténu, nebo udělat další podpůrnou věc a pokud máte prostředky, alespoň hifárnu-tuner s měřičem dB, poslat do Radia Beat decibelový scan VKV pásma v Havlbrodě (desetinu po desetině), čímž byste aspoň trochu mohl pomoci radiu v možné expanzi. Tímto můžete zkusit pomoci radiu hledat v kterékoliv z důležitějších nepokrytých lokalit... ps: na průlomové zázraky však nevěřte, z 95% to již stejně nebude možné a u ČTÚ a RRTV průchozí...:( Ale můžete to zkusit..
---
odpovědět my chceme taky ale!
Plzen! Plzen-jih,Plzen-sever!
---
odpovědět jako za totáče
Takže mi z okolí Havl. Brodu jsme od středy už úpně v pr...i, těšili jsme se konečně na pořádné rádio a opět nic. Zase zbyla jen různá hitrádia s Vondráčkovou a Davidem - jako za komoušů. S takovýmto pokrytím se jděte vy.... !!!!
---
odpovědět detailní mapka pokrytí - http://www.dxradio.cz/jidxc/news.htm
K adminovi stránek Beatu mám předaleko, nemohu zde umístit data, přesto vám kolegům z jihlavska chci maximálně pomoci. Na stránkách JIDXC naleznete reálné shéma pokrytí, detailní informace a fotky z nového vysílače Beatu - Jihlava 92.5 MHz/251W.
---
odpovědět Havlíčkův Brod-Kokořín
Teď jsem si po návratu z dovolené přečetl v práci tu novinku, hned jsem vyběhl před barák do auta, naladil 92,5 FM a bohužel nic. Ještě to zkusím doma s lepší anténou. Doufám, že to jsou jen počáteční nevychytané mouchy a vše se v dobré obrátí. Jinak dík za každodenní příděl klasiky po netu. Ahoj.
---
odpovědět Batelov
Je to super vratil jsem se z dovolený pustím Beat přes net kouknu na stránky Beatu a nevěřím svím očím.Tak letím knejblšímu rádiu naladí a poslouchám.Lechce to šumí ,ale to se vychytá.dík a čau
---
odpovědět Mnichovo Hradiště
Je to supr ze se to takhle rozsiruje...pamatuju kdyz sem to poprvi chytil na radio u nas...to bylo radosti :)
---
odpovědět Nový Rychnov
Nový Rychnov (20 km od Jihlavy). Beat jede, ale chce to alespon nejakou anténu (mě stačí: cca 5m drátu, vyvedeno pod střechu a připojeno k prutu u 20 starého přijímače). Holt bez antény to mimo Jihlavu nepůjde. Ale furt lepší než nic. Už nejsem odkázán jen na vlastní CD. To co tady jinak hraje se poslouchat nedá.
---
odpovědět Nový Rychnov
Nový Rychnov (20 km od Jihlavy). Beat jede, ale chce to alespon nejakou anténu (mě stačí: cca 5m drátu, vyvedeno pod střechu a připojeno k prutu u 20 starého přijímače). Holt bez antény to mimo Jihlavu nepůjde. Ale furt lepší než nic. Už nejsem odkázán jen na vlastní CD. To co tady jinak hraje se poslouchat nedá.
---
odpovědět Výsledky pozorování
Sobota 7.7.2007, cesta Praha - > Třebíč, odpoledne. Dálnice u Jihlavy (112 km) dobrý, Beranov (119 km) dobrý, Kamenice dobrý, Čechtín jakž takž, poslední kopec nad Třebíčí (Račerovice) ještě taky. Okolo Račerovic a Bažantnice problémy a s blížící se cedulí Třebíč - začátek obce signál končí. V Třebíči samotné nic, a to ani na dobré rádio a dipól anténu. Pondělí 9.7.2007, ráno, cesta Třebíč - > Praha. Signál na dálnici končí někde kolem 103-104 km (Větrný Jeníkov). Je jasné, že frekvence 92,5 je jen vykrývač pro Jihlavu a nejbližší okolí a očekávat zázraky je naivní.
---
odpovědět Re: Bermudský trojúhelník, aneb vlk se nažral
Žďár nad Sázavou a mono stabilní příjem maličkatého dokrývače Mladá Boleslav 94.4? vs lokální Vysočina 94.3?! To máš 80,63 filtry? Nebo jde v případě Beatu o jiný vysílač, Kutná Hora 107.5? ...u 250W z Rudného hold nemůžeš čekat pokrytí jako 10000W ze Strážníku v případě Vysočiny..
---
odpovědět Bez názvu
Zdravím dnes jsem se vrátil z dovolené.Bydlím ve štokách v tom největším dolíku a mám jen mizernou minivěž ,jako anténa kouse Cu vodiče a rádio maká.Pokud bych měl super anténu,tak asi velmi kvalitní příjem
---
odpovědět Antény
Skuste kdo máte potíže s příjmem použít logaritmickoperiodickou směrovku nebo podobnou směrovou anténu ve vertikální polarizaci. Na toto pásmo nebude velká a ani zas tak drahá pokud vám na kvalitě příjmu opravdu záleží. Ovšem je samozřejmé, že tam kde signál není žádný ani sebelepší anténa nepomůže. Pro interesovanější lze použít úzké filtry na odlazení silnějších lokálních stanic "zaclánějících" na kmitočtu nedaleko Beatu.
---
odpovědět Jihlava-zklamání
Těšil jsem se,že už si už konečně doma poslechnu radio Beat,ale na Pelhřimovsku,kde bydlím- jen samý šum.Tak Vás dál poslouchám v práci přes net anebo v týdnu,když jsem teď V Praze z rádia na ubytovně v Ruzini(ne ve vazební věznici).Držím Vám dál palce a zkuste na tom ještě dál zamakat.Díky a cau.
---
odpovědět D1 až po 163 Km !
Pravda někde od 47 až 105 je malé okénko, ale jinak je to pokrytý! Jinak tady v otrokovicích jedině net. Ahoj
---
odpovědět Zkusím vám odpovědět na většinu dotazů...
Site vysílače: JI-Rudný 600+cca25m, povolený výkon vysílače 250W ERP vertical; užitá anténa pravděpodobně KATHREIN 770776. Mapka zásahu nejvíce slibuje pokrytí JV-V-SV směrem, nejhorší bude SZ, kde signál škrtne max Větrný Jeníkov. Zmíněné Zbinohy v žádném případě,doporučuji zde 107.5 z Kutné Hory, na vertikál zde jde! Směr Pelhřimov bude asi v pohodě po Olešnou, kde pak signál zruší 92.4 FM Plus. Směr Havlbrod po kotu Vysočina nad Štokama. Směr Brno a Žďár velice záhy zaruší silný 92.6 Brno-Hády. Dejte kdyžtak sem na stránky echo o praktické správnosti. Nejlepší sledovaná trasa je totiž Jihlava-Stonařov-Telč. Kdy nejméně do Pavlova je signál 100%! V Telči pak už velice slabý, tak na vertikální venkovní anténu. Pro posluchače: jediné z teoretických i praktických možností rozšíření na Vysočině je VelMez, kde se doufám již o této lokalitě jedná a volná frekvence se na RRTV řeší. Se Žďárem nad Sázavou, Třebíčí, Havlbrodem ani v budoucnu nepočítejte, není již z frekvenčního spektra vůbec možná! Telč, Dačice, Jemnice - tyto lokality by pak mohly výrazněji dokrýt Slavonice 100.8, kde Beat čeká licenční řízení o přidělení. Držím panu Hrochovi pěsti! zdraví, PPK - www.jidxc.dxradio.cz
---
odpovědět radio
Vazeni posluchaci,budte v klidu na vsechny se dostane ale holt to bude trvat trochu dele.Uz posloucham BEATradio pres net 4 roky a v pohode.Zdravi Vas mirda z CV.
---
odpovědět Bez názvu
a co trosku na vychod... Ostrava ? je to realne ?
---
odpovědět A co Plzeň ?
Proboha, kdy už bude Plzeň. Čekáme tady na Vaše rádio jak malý kluci.
---
odpovědět Bez názvu
Jsem z Havlíčkova Brodu a tady je signál takřka nulový :-(
---
odpovědět Bermudský trojúhelník, aneb vlk se nažral
Bydlím ve Žďáře n./S. a tak by se dalo očekávat, že příjem bude jedna báseň. Skutečnost je taková, že kvalitněji mi jde signál z Mladé Boleslavi (sice mono, ale dá se to poslouchat), z Jihlavy převládá šum spojený s rádoby hudbou a tak někdy poznám, že i něco hraje. Pokud to tak bude i nadále tak to je spíš na naštvání a budu beat poslouchat raději přes internet.
---
odpovědět Aj na Slovensko
Ste neskutočne dobré rádio,vždy keď som pri PC Vás počúvam,dávate krídla
---
odpovědět Bez názvu
tak v Třešti (18km) nic- jen šum
---
odpovědět Hradec zase nic
Už se to stává pravidlem - Hradec Králové je městem fandů rockové muziky, ale žádné rockové rádio zde nelze chytit, protože je slabý signál... To čekáte až to změní digitální vysílání ?
---
odpovědět Re: Skoda toho Zdaru
DOUFAM, ŽE PŘÍSTÍ OBLAST BUDE PLZEŇ !!!!!!!
---
odpovědět Bez názvu
Tady v Přibyslavi taky nic moc,potřeba přidat na zesilovači.
---
odpovědět Skoda toho Zdaru
Travim ve Zdare dost casu a Beat mi tam vyslovene chybi:( Zaradoval jsem se ze z Jihlavy uz by se mozna dal chytit a jak psal uzivatel Jirka tak zase nic, skoda. No a jeste pokryti D1 by taky bylo fajn, za Mirosovicema zkonci a musim pustit CD:) Ale jinak je super ze takhle rozsirujete, uz se tesim na dalsi oblasti:)
---
Tak jsem byl natěšenej, že konečně budu moci poslouchat Beat i v autě a ne jen na PC, ale tady u Havl. Brodu vůbec nic.JE škoda, že ten výkon v Jihlavě je tak malej.Zase se boudou poslochat ty hitrádia atd..... :-(((
---
odpovědět Kostelec taky nic
No v Kostelci taky ani škrt, škoda, no budu si muset konečně dát do kupy Internet 8-(
---
odpovědět Re: 5 km od Jihlavy ani ťuk!!!
nemáš něco s rádiem? :))
---
odpovědět Re: 5 km od Jihlavy ani ťuk!!!
Vyskytná u Jihlavy - 7km od Jihlavy rádio hraje!
---
odpovědět 5 km od Jihlavy ani ťuk!!!
5 km od Jihlavy ani ťuk!!! Bílý Kámen (směr Humpolec), který je cca 5 km od Jihlavy už rádio nehraje.
---
odpovědět Re: Konečně pořádný rádio na Vysočině
Vysočina je bohužel pokryta tak ze3%.
---
Mohli byste na webu Beatu doplnit mapu pokrytí? Ten signál asi bude opravdu jen v Jihlavě, pár kilásků za Jihlavou nic. Jaký je výkon vysílače? Asi nic moc, nebo ještě míň. Škoda, po prvním nadšení o to větší zklamání...
---
odpovědět Větrný Jeníkov (Zbinohy) - nic
Ve Větrném Jeníkově (Zbinohy) vůbec nic! V jihlavě nevím. Uvidím zítra. Už jsem myslel že se tady na Vysočině pořádnýho rádia nedočkáme a konečně!!! Ať se jde to naše slavný nejmenovaný hitrádio vy...
---
odpovědět Zdar nad Sazavou NIC :-((((((((
Tak v Jihlavě možná jo, ale ve Žďáře NIC NIC NIC, myslel jsem, že to bude až u nás. Takže nadále budem poslouchat jen po webu.
---
odpovědět Konečně pořádný rádio na Vysočině
Zdravím všechny Bíťáky, konečně si to pořádně užijeme!
---
odpovědět Heuréka
ahoj, už půl roku tady prudíme místní popíky s nálepkama Rádia Beat. Konečně pochopí, o co jde. Díky
---
odpovědět Super konečně jsme se dočkali.
Takže konečně na Vysočině,alespoň nemusím poslouchat jenom v Praze. Díky :))))))))))))))))))))))
---