Oproti DVD "NOMAD POETS Live in Germany 2004" bylo zřetelné, že staří pánové Wright a Harrison zapracovali a jejich zpěv byl brilantní jako za mlada.

Sólové kytary se chopila mladá krev (nepamatuji si jméno) kytaristy, který působil též u Whitesnakes (s kterými se představil v Praze) a též u New Seekers. Tento poznatek mám z osobního rozhovoru. Po koncertě byla autogramiáda, při které rockeři byli velice příjemní a nebyli na slovo skoupí na což jsme většinou zvyklí. Ochotně zoodpověděli každému (kdo se k nim protlačil) veškeré otázky a hýřili humorem.

Kytarista se svého úkolu zhostil velice dobře a mohu říct, že do velice věrné podoby původních nahrávek přidal nové prvky, které se brilantně vimplantovali a skladby velice pozvedli. Jinak původní sestava odvedla opravdu velice brilantní výkon.

Je škoda, že takové (nízkorozpočtové) koncerty nejsou u nás pořádány častěji a naši promotéři se zabývají vesměs obřími koncerty "hvězdných" kapel. Minulý týden jsem navštívil v Mnichově dvojkoncert Wishbone Ash a Dr. Feelgood (který u nás není vůbec zažitý).

Dr. Feelgood se opravdu svým jménem neholedbá nadarmo, protože opravdu to byl velice pohodový zážitek z vystoupení 50ti letých pánů, kteří se svým punkovým zjevem a Beatrockovou hudbou 60´s - 70´s. Wishbone Ash zpočátku pokulhávali se zvukem a solák trochu v úvodu ujížděl ve vysokých tónech. Před půlkou vystoupení se vše srovnalo a celkový zážitek z vystoupení dopadl dobře. Pouze u pánů byl zřetelný věk a zpěv nezněl tak jako za mlada a vokály byly o trochu chudší, než je známe z původních nahrávek. Ovšem o tomto koncertu připravuje Chára s Vlastou Firmanem nějaký večer a nebudu se již více rozepisovat.

Zdravím tím všechny beaťáky a doporučuji, aby více sledovali dění nedaleko za naší západní hranicí, kde se toho celkem dost odehrává za celkem dobrý peníz (do € 30). Navíc poředatelé vůbec nezakazují fotografovat a do sálu si můžete vzít třeba pekáč s pečenou husou a nikdo z toho nemá problém. Tak to je pro teď vše.

Mutin