Z Beatové rozhledny

Obrázek: Z Beatové rozhledny
4. 3. 2008

Buddy Miles

(George Allen Miles, Jr., narozen 5. září 1947, zemřel 26. února 2008)

Krátce po šedesátce zemřel minulý týden v texaském Austinu jeden z nejslavnějších rockových bubeníků všech dob. Buddy Miles se zapsal do povědomí rockového publika na legendárním festivalu v kalifornském Monterey v roce 1967, kde tehdy vystoupil s chicagskými bluesmeny Electric Flag (s Mikem Bloomfieldem). Nejspíš právě zde si ho povšiml Jimi Hendrix a když po dvou letech rozpustil svoji kapelu Experience, do nové kapely Band Of Gypsies si vybral právě Buddyho Milese (ostatně Buddy s ním hrál už na dvojalbu Electric Ladyland). Ten v té době vedl vlastní, nepříliš úspěšnou kapelu Buddy Miles Express a nad nabízeným angažmá neváhal ani vteřinu.Po Hendrixově smrti hrával Buddy Miles s kdekým, včetně Carlose Santany a Erika Claptona či George Clintona. Zároveň pracoval jako producent.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

PS2: tento týden už jsme informovali o úmrtí Jeffa Healeyho, teď o Buddy Milesovi a ještě jedna smutná zpráva. Minulý čtvrtek zemřel taky Mike Smith - frontman Dave Clark Five. Čtyřiašedesátiletý Smith zemřel na zápal plic. Navíc byl po nehodě z roku 2003, kdy upadl ve svém domě ve Španělsku, částečně ochrnut. Smith měl být společně se svými kolegy přizván dne 10. března ke svým slavným kolegům do legendární Rokenrolové síně slávy.

zpět
---

Komentáře

Přidat komentář