"Rozšiřujeme festival přirozeně každý rok podle návštěvnosti z předchozího ročníku tak, abychom udrželi pro diváky program, služby a prostor v dostatečné kvalitě, která odpovídá městskému hudebnímu festivalu v centru Prahy. Nechceme fronty, nechceme, aby se diváci někde mač ka l i, chceme jim přinést kvalitní hudební zážitky," vysvětluje důvody pro rozšiřování festivalu jeho ředitel Martin Voňka.

Festival bude mít novou hlavní scénu, a tak jejich počet vzroste z původních čtyř na pět.

"Jsme rádi, že naše velvyslanectví může poskytnout svoje prostranství ve Valdštejnské zahradě pro jednu ze scén festivalu. Hlavní příležitostí je fakt, že 1. července 2011 Polsko přejímá předsednictví v Radě EU a hlavním sponzorem je město Gdyně, které bude prezentovat svůj kulturní a turistický potenciál. Chceme vytvořit lehce mořskou atmosféru a přivézt do Prahy řadu exkluzivních polských umělců", vysvětluje zapojení zahrady Polské ambasády z á stupkyně ředitele Polského institutu v Praze Krystyna Krauze.

United Islands také přicházejí s novým nehudebním programem a přidáva j í několik menších hudebních a divadelních scén. Zajištěno bude nově i kino, nebo například literární kavárna, ve které se představí někteří držitelé nominace na cenu Magnesia Litera. "Rádi bychom otevřeli nový prostor směrem od hlavních hudebních scén dál na Kampě až ke Karlovu mostu a budeme pokračovat i směrem ke stanici metra Malostranská. Umožní nám to jednak propojení se scénou na zahradě polské ambasády a pak taky překřížíme hlavní turistickou tepnu Karlův most. Věříme, že turisty máme čím zaujmout" popisuje cíle Jakub Vedral ze společnosti Art Prometheus, která organizuje nehudební program.

Festival United Islands si získal v posledních třech letech roli tradičního, městského, hudebního festivalu v Praze a patří mezi nejznámější hudební akce v republice. Vloni ho navštívilo přes 30.000 diváků. Festival tak potvrdil roli největší hudební akce v metropoli. "Po zkušenostech z letošních cest na různé Evropské festivaly jsme zjistili, že naše akce

je mezi těmi, kde se představují noví interpreti, jednou z nejúspěšnějších. To, jak se někteří promotéři obdivují United Islands a, čeho jsme dosáhli, nás dost povzbudilo. Neustále rostoucí počet příznivců umožňuje, aby Praha hostila takovou unikátní akci na evropské scéně" vysvětluje programovou strategii dramaturg David Gaydečka a dodává "Mnozí nás ale vybízejí ke zlepšení propagace směrem do zahraničí. Plánujeme proto na příští rok také online streaming hlavních scén a internetovou kampaň zaměřenou nejen na Čechy ale i na zahraničí"

Festival United Islands bude mít na programu v roce 2011 přes 100 koncertů kapel z 15 zemí světa na pěti hlavních scénách a několika vedlejších a k tomu bohatý nehudební program. Pořadatelé spolupracují i se společností Opona o.p.s., která chystá u příležitosti výročí