"Po Billy Gibbonsovi ze ZZ Top a Ericu Claptonovi se Jeff Beck stane třetí osobností, která od nás u příležitosti svého prvního koncertu v České republice podobný originál dostane," říkají Petr Jurkovič a Stefan Milkov. "Půjde o čistě ručně vyrobený nástroj, žádná tovární výroba, včetně broušení a leštění laku. Unikátní na naší kytaře bude především její design. Snažíme se, aby byl skutečně speciální a atraktivní. Vybírali jsme z archívu velmi stará a kvalitní dřeva. Všechny materiály budou české s výjimkou hmatníku, kde využijeme exotické dřevo z Indonésie," doplňují. Typově se kytara neliší od těch, na které Jeff Beck nejčastěji hraje (model Stratocaster), a bude osazena snímači a hardwarem, které Beck při hraní používá. Práce na hudebním nástroji začala okamžitě, necelé tři týdny, které zbývají do koncertu, jsou ve srovnání s běžnou dobou výroby (až půl roku) extrémně krátké. Během výroby nástroje bude naneseno například 20 vrstev laku. Podoba kytary bude odhalena až u příležitosti předání dárku Jeffu Beckovi, aby byl zachován moment překvapení. "Možná na ni umístíme monogram nebo rok narození," jsou maximálně ochotní tvůrci prozradit. "Doufáme, že Jeff Beck s ní bude stejně spokojen jako například Billy Gibbons, pro kterého patří naše kytara mezi nejoblíbenější, nebo pro Erica Claptona, který ji vydražil za téměř 9.000 dolarů v charitativní aukci," uzavírají oba pánové, jejichž další společná díla budou brzy k vidění na výstavě v Malostranské besedě. Samotný Petr Jurkovič za svůj život vyrobil přes 1.000 kytar a hraje na ně mnoho známých českých kytaristů.
V současné chvíli jsou na pražský koncert Jeffa Becka vyprodány VIP vstupenky, ostatní, které díky komornímu uspořádání Tesla Areny na šířku zaručují také skvělý zážitek, jsou dále k dispozici v síti Ticketpro a Ticketportal. V kategorii stání zbývá posledních cca 500 kusů. Celková kapacita pro tento koncert bude cca 4.000 návštěvníků, kteří se mohou těšit téměř na klubové prostředí se špičkovým zvukem, tak že "ani nepoznají, že jsou ve velké hale," jak doplňuje pořadatel.

23. června se čeští fanoušci dočkají dalšího splněného snu: v pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Je držitelem osmi cen Grammy, z toho tři získal letos, z nich dvě pak za zatím poslední album "Emotion & Commotion", na jehož podporu přijíždí právě do Prahy. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). O tom, že půjde o výjimečný zážitek, jsou přesvědčeni i například naši přední kytaristé a hudebníci. "Jeff Beck je jen jeden, je to jedna z nejúžasnějších kytarových osobností, nikdo jiný nedokáže hrát jako Jeff Beck," shodují se Michal Pavlíček a Radim Hladík, proč by si lidé neměli 23. června nechat ujít první tuzemský koncert tohoto osminásobného držitele Grammy, dvojnásobného člena Rock and Roll Hall Fame a učitele a spoluhráče Erica Claptona a Jimmyho Page. "Je to naprosto unikátní samorost, který vyšel z rythm and blues, stál u zrodu rockové kytary a dodnes patří mezi její krále, má osobitý nezaměnitelný rukopis," říká Michal Pavlíček, a pokračuje: "Jeho hra je emotivní, dravá, ale zároveň dovede být něžná a křehká. Je to typický dynamický hráč s krásným tónem." Podobně mluví i Radim Hladík: "Ze světových kytaristů ho mám nejraději - pro jeho originalitu, barevnost zvuku a neuvěřitelnou dynamičnost hry."
Jako předkapelu si Jeff Beck přiveze kanadskou písničkářku NEeMA. Aktuální druhé album Watching You Think jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky.
Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání v síti Ticketportal a Ticketpro. Koncert pořádá Liver Music v rámci série Prague International Bluenights.

Liver Music uvádí
Prague International Bluenight no. 86:
Jeff Beck (UK), support: NEeMA
23. 6. 2011, 20:00
Tesla Arena, Praha
Vstupenky: Ticketportal, Ticketpro
Ceny: 799 Kč - stání, 1.199 Kč - sezení Bronze, 1.299 Kč - sezení Silver, 1.399 Kč - sezení Gold, 1.599 Kč - sezení Platinum, 1.799 Kč - sezení VIP