TOTEM´S

Kapela, která se jako jediná v České republice věnuje hudebnímu stylu Hard-Tramp. HT styl sblížil jinak nesourodé jedince, známé z mnoha jiných uměleckých těles.

Repertoár skupiny je původní. Texty barda Vlastimila Třešňáka se zde odkrývají v naprosto nových rovinách a jsou jako vždy originální a nezaměnitelné. Hudební charakter TOTEM´S vytváří především skladatel a kapelník v jedné osobě - Jan Volný. V repertoáru ale naleznete i osobité skladby Vlasty Třešňáka, Jaromíra Panáčka, Františka Tomáška nebo Davida Macháčka. Písně jsou obohaceny recitativy Pavla Brunnhofera. Různorodost témat a vytříbený HT styl oslovuje posluchače všech generací. Radost, humor, nadšení a energie se kterou všech 13 členů skupiny přichází na podium se lehce přenáší i na diváky.

Skupina TOTEM´S je na naší hudební scéně poměrně nová, její členové jsou ale zkušení "hráči".

Za bicími se střídají prvotřídní bubeníci, proslulí nejen na české scéně, František Hönig (Frank Zappa ,Ian Gillan, Hiram Bullock, Palermský symfonický orchestr, Nová růže, Delirium Tremens, Pražský výběr,) a Štěpán Smetáček (Arakain, Vitacit, Wanastowi Vjecy, Die El. Eleffant?!, Pusa). Rytmiku doplňuje matador bigbeatové scény Jan Volný (Krausberry, Petr Novák, Dan Kohout band, OOZ, Marcela Březinová, Volný styl, Barové mouchy, Jakub Noha band, Tandem plus, Třešňák band). Sóĺovou kytarou si diváky podmaní Jaromír Panáček (Buty, Kormani, Marcela Březinová, Třešňák band). Bohatý sound kapely dotváří hrou na akordeon František Tomášek (Rudovous, l´Arrache-coeur) a na banjo David Macháček (Neviňátka, Drowning Captains, DG 307, Rudovous). Za povšimnutí stojí rovněž washboardová exhibice Vlastimila Třešňáka. Dívčímu pěveckému triu vévodí Pája Táboříková (zároveň skvělá bubenice z 5P Luboše Pospíšila, Schodiště, Uširváč, Lucie Revival a Nahoře pes). Vokální oporou je Pavla Stránská (Brixiho Akademický Soubor) a Martina Menšíková (známá především jako herečka). Mezi mužskými vokalisty rozeznáte hlas redaktora a moderátora radia Beat - Pepy Lábuse (Dračí ulička, Pepa Lábus a SPOL., Kantoři, Pavel Dobeš). Barevný zvuk TOTEM´S dotváří Miroslav Wagner a Ivan Foral, zpěváci se společnou hudební punkovou minulostí (We-me-no).

Aktuální koncerty kapely TOTEM´S najdete na www.totems.cz