Oldřich Veselý, brněnský rodák, je posluchačské obci znám zejména jako zakladatel seskupení Great Music Faktory z konce šedesátých let minulého století. V téže době se autorsky podílí na většině skladeb pro Synkopy 61, ve kterých také později aktivně hraje. V letech 1971-73 se skupinou Atlantis dostává angažmá v západní Evropě, po návratu se stává stálým členem Synkop 61. V roce 1976 přijímá nabídku Radima Hladíka a přechází do Blue Effect, kde např. vznikla jeho nejznámější úprava lidové písně Ej, padá, padá rosenka.

Po čtyřech letech se vrací k Synkopám, nyní už bez číselného označení. Po sametové revoluci zakládá soukromé nahrávací studio a věnuje se autorské a studiové kompoziční práci. Ta představuje hudbu k filmům, divadelním představením, reklamám apod. Ze známějších projektů je to například hudba k seriálu Detektiv Martin Tomsa, znělka a hudby pro ohněstrůjný festival Ignis Brunensis, muzikál Odysseia.

V roce 2003 se objevuje na koncertních pódiích jako host nejprve s hudebním uskupením U.N.S.S., posléze s vlastní skupinou €-band, která nyní hraje v tomto složení: Pavel Bříza - bicí, perkusivní nástroje, Dalibor Dunovský - basová kytara, Petr Krkavec - kytary. Po osmi letech koncertování dozrál čas na vydání vlastního alba s příznačným názvem Restart. Obsahuje dvanáct nových skladeb a jednu bonusovou předělávku písně Malý Princ. Hudbu ke všem skladbám složil sám Oldřich Veselý, texty většinou pochází z pera Pavla Vrby, Ivana Huvara nebo Aleše Hrbka.

"Natáčení desky probíhalo zčásti v mém vlastním studiu v Brně a částečně na pražském Barrandově, ve studiu DISK. Zde se mimo jiné pořídila nahrávka s výrazným hostem Vlastou Třešňákem, který oživil skladbu "Blues pro můj den" hrou na foukací harmoniku," prozrazuje Olda Veselý. O sborový zpěv se postaralo hudební těleso Avocado, ve dvou skladbách psaných jako duety zpívá též významný výtvarník Dan Piršč.

Oldřicha Veselého bude možno slyšet v rámci srpnového turné s kapelou Čechomor, které začíná 18. srpna ve Strakonicích. Dalšími destinacemi jsou 26.8. Buchlovice, 28.8. Litomyšl, 30.8. Jihlava, 1.9. Praha a 2.9. Rožnov pod Radhoštěm. Další možností budou vlastní koncerty v průběhu měsíce září, kde proběhne oficiální křest alba Restart. V obchodech s hudbou jej najdete od 15. srpna.