Dlouho očekávaný koncert americké kapely TRIVIUM je zde. V paměti sice zůstává jejich památné pražské vystoupení po boku Slayer, ale na regulérní samostatný koncert se stále čeká. A čekat se ještě bude, konkrétně do 10. listopadu, kdy se TRIVIUM představí živě v Praze v klubu Lucerna Music Bar.
Koncert se uskuteční v rámci krátkého evropského turné na podporu zbrusu nové desky "In Wawes", která vyšla na začátku srpna a stala se tak nástupcem posledního alba "Shogun".
Vstupenky na koncert jsou již nyní k dostání ve všech předprodejních sítích. Bližší informace o koncertu naleznete na webu www.obscure.cz.

Že nemá metal budoucnost? Že pouze přešlapuje na místě? Ale jděte, americké kvarteto TRIVIUM již přes deset let staví tyto negativistické analýzy na hlavu. Každé jejich další album je důkazem, že pokud se zkombinuje přirozený talent a pracovitost několika lidí, může vzniknout něco hodně speciálního. Podobně je tomu i u jejich novinkové nahrávky, která dostala název "In Wawes".
Jak je již u TRIVIUM zvykem, opět přináší něco drobně odlišného, než co známe z jejich minulých desek. Svým syrovějším a agresivnějším pojetím pak nejvíce nechá vzpomenout na album "Ascendandcy" z roku 2005. TRIVIUM opět sázejí na svou nejsilnější stránku a osobitým způsobem si zde pohrávají s prvky heavy, thrash, progressive, metalcore nebo groove, které sebevědomě zpracovávají do finálního mixu, který je pro ně tolik typický.
Úspěch TRIVIUM spočívá mj. v tom, že dokáží oslovit všechny generace fanoušků. Ať již jsou ty ti starší, kteří v hudbě TRIVIUM slyší odkazy na Metallicu, Iron Maiden nebo Slayer, nebo ti mladší, kterým imponuje hardcorová či metalcorová agresivita jejich hudby. Navíc se evidentně umí trefit do vkusu mas, aniž by to byl jejich vypočítavý záměr.

TRIVIUM jsou symbolem nové éry metalové hudby a díky tomu se k nim upírají zraky mnoha lidí. O tom, že si s žádným tlakem nedělají starosti, potvrzují také při svých živých show, díky nimž byli hned dvakrát vyhlášeni nejlepší živou kapelou.
Nadcházející turné s nimi absolvuje nová bubenická posila Nick Augusto, který před natáčením nové desky nahradil původního člena Travise Smithe.

Jako support se objeví dosud neoznámená formace.


Související linky:
www.trivium.org
www.obscure.cz
www.musicbar.cz