Visací zámek rok co rok přichází v prosinci s mimořádnými koncerty. Je tomu tak proto, že na prosinec vychází výročí založení skupiny, která hraje celou svoji dlouhou historii v nezměněné sestavě. Tím se řadí mezi celosvětové unikáty. Letos mají Visací zámkové další důvod k oslavě: Vstupují do 30té sezóny.


Visací zámek hraje celou svoji 29 letou historii ve stejné nezměněné sestavě.

7. prosince 1982 se na Strahově konal  první koncert Visacího zámku. V té době si už o pětici ing. Vladimír Šťástka (bg), ing. Michal Pixa (g), ing. Jan Haubert (voc), ing. Jiří Pátek (dr) a ing. Ivan Rut (g) povídali punkeři po celé stověžaté matičce, protože dotyční si po vzoru Jaroslava Haška udělali z bližních dobrý den a pustili mezi ně fámu oslavující v té době ještě neexistující „nejlepší punkovou kapelu v Praze“.

„Visáčům“ pak nezbylo nic jiného, než za to pořádně vzít, a přes dočasné změny názvu (V.Z., Traktor) společně přežili dvě a třičtvtěl desetiletí, dva zcela odlišné režimy, devět řadových alb, dvě kompilace,  šedm klipů a načali druhou tisícovku koncertů.

Dle našeho průzkumu mezi hudebními publicisty je výdrž více  než čtvrtstoletí v jediné nezměněné sestavě ve světovém hudebním dění naprosto ojedinělá a hudební novináři jmenovali jedinou kapelu, které se něco takového podařilo – U2.

Detaily o koncertu
1.12.2011 a 2.12.2011 Visací zámek, 29 let, vždy od 19:30
Praha, Akropolis

Navazující turné 29:
30.11.11 České Budějovice KD Vltava
7.12.11  Olomouc U-klub                                                                            
8.12.11  Brno         Fléda                                                                            
9.12.11  Děčín       Sport bar S centrum        

Kontakt pro další informace: www.visaci.cz