The Plastic People Of The Universe, nesporná legenda světové rockové hudby, vydávají  nové CD. Tentokrát jde o živou nahrávku.

Od vydání živého alba Live v roce 1997 uběhlo takřka 15 let, během kterých se ve skupině událo několik zásadních změn. Tou nejpodstatnější bylo v roce 2001 úmrtí jejího zakladatele a do té doby výhradního autora repertoáru Mejly Hlavsy.
Kapela se rozhodla pokračovat dál a před dvěma lety spatřila světlo světa nová nahrávka „Maska za maskou“, která vznikla v autorském okruhu všech členů kapely.  CD   bylo veřejností i kritikou velice dobře přijato a vysoce ceněno.

Část současného koncertního repertoáru dosud tvoří písně ze starších období skupiny, Plastici se rozhodli zachytit současnou tvář nejen nových, ale i starších skladeb. Vznikla tak kolekce, která  obsahuje jak písně ze samého prvopočátku skupiny (kolem období nahrávky Egon Bondy´s Happy Hearts Club Banned /1974/), přes zapadlou desku Líně s tebou spím /2004/ až po poslední opus z roku 2009.

Název nahrávky NON STOP OPERA symbolizuje „nekonečné turné“, na němž kapela – s  menšími či spíše většími výkyvy -  za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá.

Týž večer bude zároveň uvedeno CD Magorovy labutí písně, které Ivan Jirous osobně pro vydavatelství Guerilla Records načetl a které obsahuje komplet všech 183 básní ze stejnojmenné sbírky

Detaily o koncertu a křtu
Praha, Akropolis, 14.12.2011 od 19:30

The Plastic People Of The Universe – křest CD Non Stop Opera.

Vychází 10.12. u Guerilla Records (www.guerilla.cz).

Předprodej Akropolis, Eventim, Ticketstream, Ticketpro