49 Motorband

31. 3. 2016

Motorband vzniká v Teplicích v roce 1986 a během dvou let se stává stálicí československé metalové scény.  V roce 1989 je sestava Motorbandu: Kamil Střihavka /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Tomáš Krulich /kytara/, Tomáš Jarolím /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ jako jedna z prvních přizvána na natáčení singlů projektu Petra Jandy - Rockmapa a po prodejním úspěchu těchto singlů dochází v roce 1990 k nahrávání debutního LP Made in Germany. Název LP není náhodný. Motorband přijal nabídku nahrávání ve Stuttgartu v tehdejším západním Německu jako první metalová kapela z ČSSR. Krátce po vydání LP však odchází frontman Kamil Střihavka a kapela pozastavuje činnost.

V roce 1993 je vypsán konkurz na nového zpěváka. Tím se stal Milan Daim a tak začínají přípravy k natáčení druhého alba "Rock´n´roll". Vydáno je v nové sestavě: Milan Daim /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, René Schildhauer /kytara/, Jakub Fojtík /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ v následující rok 1994. Následně odchazí Milan Daim a Motorband se definitivně rozpadl.

V roce 2002 přichází znovuzrození. Libor s Josefem Šutarou /zpěv/ staví nový Motorband a společně s novými členy: Zbyněk Haase /kytara/, Radek Šikl /baskytara/, Roman Haase /bicí/ koncertují a v roce 2005 kapela vydává třetí CD "Satisfakce". Záhy se připravuje Best of album k výročí 20 let k založení Motorbandu ke kterému vzhledem k personálním změnám nedojde.

V roce 2008 Motorband nahrává ve složení: Radek Popel /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Martin Przeczek /kytara/, Sláva Safonkin /baskytara/, Daniel Hafstein /bicí/ čtvrté album Heart Of The Machine, které je produkované v německém Hanoveru a vychází na jaře 2009. Jde o první čistě anglicky zpívané album Motorbandu, které jako bonus obsahuje rockovou partii ke skladbě Amore Vittoria opery Pietro e Lucia. Ta úspěšně boduje v hitparádách anglických rockrádií.

V roce 2010 dochází ke comebacku "Satisfakce". Motorband v sestavě Josef Šutara /zpěv/, Libor Matejčik /kytara/, Zbyněk Haase /kytara/, Karel Adam /baskytara/, Roman Haase /bicí/. Na jaře 2012 po nečekaném odchodu bratrů Haasehových přijal nabídku Motorbandu bubeník Klaudius Kryšpín. Motorband tak koncertuje ve čtyřech a nahrává studiovky jako "Poslední soud" (videoklip z r. 2013) a "Smíření". Obě skladby v současnosti rotují cz rockrádia.

 

V roce 2015 Klaudu Kryšpína zužují zdravotní potíže tak, že je nucen zastavit činnost. Po vzájemné dohodě Motorband angažuje nového bubeníka - STANLEY JAHODA, který patří k nové generaci mladých bubeníků a rozhodně se řadí do nejužší špičky top bubeníků na české scéně. Novým druhým kytaristou se stává zkušený JAN JIŘÍČEK (ex - Titanic). Navíc tento rok dochází ještě k zásadnější změně. Zpěváka Josefa Šutaru nahrazuje velmi talentovaný LUDĚK STRUHAŘ. V říjnu 2015 je Motorband opět ve studiu kde nahrává maxisingl s třemi novými skladbami a v těchto dnech připravuje speciální CD k příležitosti 30. výročí založení kapely. Album bude sestavené ze samých novinek a vyjde na podzim 2016.

Motorband - Web

---