52 Nobody Knows

31. 3. 2016

Kapela Nobody Knows vznikla v roce 2005. Kapelu založil Lessy, který měl představu, že každý člen musí být osobnost s výraznou rolí v kapele. V tomto směru se na post bubeníka hodil nejlépe Tommy Rock, který má s Lessym obdobný hudební vkus – oba obdivují kapely jako KISS, Mötley Crüe, Led Zeppelin, The Beatles nebo Pantera. Sólovým kytaristou se stal Mark von Kreuzdorf a post baskytaristy obsadil jako host Tomazzo, který do té doby hrál v Lessyho Wohni. Teprve o rok později se ke kapele připojil baskytarista Stanley G.

V roce 2005 vydala kapela své debutové album nesoucí název NOBODY KNOWS, které je plné energie, melodií a zejména pak vokálů, na kterých se podíleli všichni tehdejší členové kapely. Po vydání prvního alba z kapely na nějaký čas odešel sólový kytarista Mark a kapela vystupovala ve třech. Po roce se však Mark vrátil zpět a kapela pokračovala opět v plné síle.

V roce 2007 Mark kapelu opustil nadobro a jeho místo vyplnil Edward „Benji“ Bazzo, jenž tak stihl nahrávání dalšího alba s názvem Wake up my devil, které ale kvůli souhře nejrůznějších okolností nebylo dosud vydáno. Benji se podílel i na třetím albu, jež bylo vydáno v září 08′ s názvem Only the good die young. Těsně před turné s kapelou Kreyson však z kapely Benji odešel a pozice sólového kytaristy byla opět volná. Ne však na dlouho...

…Lessymu povedlo domluvit na spolupráci s kytaristou kultovní thrashové kapely V. A. R., kterým nebyl nikdo jiný, než Shoopy. I přesto, že byl Shoopy v NK “pouze na hostování,“ pomohl kapele v roce 2009 natočit první koncertní DVD s názvem RETRO MUSIC HALL LIVE!, na kterém můžete vidět a slyšet Nobody Knows jakožto předkapelu amerického ESP (Eric Singer Project).

Ke konci roku 2012 se Nobody Knows ze zvědavosti přihlásili do celorepublikové soutěže metalových kapel MetalGate Massacre vol. 4 (MGM).

Začátek roku 2013 se točil právě okolo soutěže MGM, kterou se nakonec podařilo kapele Nobody Knows vyhrát! Nejzajímavější na celém vítězství bylo, že Nobody Knows sami sebe neřadí do škatulky metalu a v MGM byly kromě Nobody Knows kapely výhradně metalové.

I přes úspěšný start roku 2013 došlo začátkem léta ke změně v sestavě.  Stanleyho na baskytaře nahradil Ganzy, který si užil koncertní premiéru ve velkém stylu na Benátské Noci a stihl se podílet i nahrávání dalšího alba s názvem Dirty Rock. Ke konci roku 2013 měli Nobody Knows megakoncert v libereckém Domě kultury, který byl kompletně nafilmován a měl by být vydán na DVD.

Rok 2014 začal pro Nobody Knows stejně úspěšně, jako rok předchozí – vydání alba Dirty Rock bylo událostí, na kterou všichni fanoušci kapely 6 let čekali. Hned po vydání nového alba vyrazili Nobody Knows na společné turné s Kreysonem, aby udělali nové desce patřičnou reklamu…

Nobody Knows - Web

Nobody Knows - Facebook

Nobody Knows - Bandzone

---