60 Warhawk

1. 4. 2016

Česká power metalová kapela Warhawk vznikla v roce 2005 v Českých Budějovicích. Založili ji kytarista Míra Syrovátka, bubeník Štěpán Halla a basistka Nela „Nell“ Rybová. V roce 2006 přišel do kapely druhý kytarista František „Fanny“ Farka a zpěvu se ujala Eva Martinková.
5. 5. 2007 kapela vystoupila na prvním koncertě v legendárním Marty´s Clubu v Českých Budějovicích jako host spřátelené kapely Blamage.
V červnu 2007 vyšlo demo s názvem First Flight, které se dočkalo vesměs pozitivních recenzí jak z České republiky, tak z Holandska, Rakouska a dokonce i z USA.
Kapela začala častěji koncertovat a na podzim roku 2008 měla tu čest otevřít největší indoor festival v rodném městě, 14. Budějckou rockpárty, kde jako hlavní hvězda vystoupil legendární Citron. Na počátku roku 2009 odešla zpěvačka Eva Martinková a na její místo přišla Lucie Hanzalová. Kapela natočila třískladbové EP „We are back!“ a pokračovala v koncertování po republice (Praha, Plzeň, Písek atd.). V lednu 2010 přišel do kapely nový člen, hráč na klávesové nástroje, Pavel „Dvorkys“ Dvořák. Vzápětí odešla Lucie a na její místo nastoupila Jolana „Jolly“ Benáková. Po několika koncertech odešla po pěti letech zakládající členka kapely basistka Nela Rybová. Po několika měsících přišla basistka Denisa „Denny“ Sochorová a kapela byla opět kompletní. V únoru 2011 vyšlo debutové album „Depth Of Your Soul“, které jsme opět natočili ve vlastním studiu White Rabbit v Českých Budějovicích. O produkci jsme se postarali sami s výjimkou masteringu, ke kterému jsme přizvali zvukového inženýra a našeho dobrého přítele Dominika Pecku (spolupráce s kapelami Khoiba, Black Lips, Floex, Škwor, Hidden
Orchestra a další). Na album vyšlo opět několik slušných recenzí a dokonce jsme dostali návrh smlouvy na vydání desky u jedné renomované německé nahrávací firmy. Po důkladném prostudování podmínek jsme se ale rozhodli nabídku nevyužít a s díky odmítnout. Následovalo několik vynikajících koncertů a událost, která pro nás byla do té doby zcela nepředstavitelná. Pozvánka na Metalfest 2012 do plzeňského Lochotína! Byl to parádní zážitek, a když za námi po koncertě přišli muzikanti z vynikající německé power metalové kapely Brainstorm s tím,
že to byla dobrá práce a jestli pro ně nemáme naše CD … tak to byla vážně síla!
Celý následující rok jsme koncertovali a začali připravovat materiál na novou desku, když přišla další obrovská výzva: červenec 2013, Vizovice, Masters Of Rock a Ronnie James Dio Stage!!! Abychom na to nebyli úplně sami, přizvali jsme si ze spřátelených kapel několik hostů, kterými byli: kytarista Honza „Kirk“ Běhunek (Seven, Black), kytaristka Karolína Zunková (Bestial Therapy) a zpěvák George Rain (Sebastien).
Pro všechny v kapele to byl další úžasný zážitek!!! Zahrát si na takhle významném pódiu je naprosto neskutečný pocit…
Do konce roku nás čekalo ještě několik dalších koncertů a všechny byly skvělé. Na konci roku 2013 jsme začali předprodukci nové desky, ale nečekaně odešla zpěvačka Jolana a kapela vyhlásila konkurz na novou zpěvačku. Přihlásilo se 19 dívek a po dlouhém vybírání se naší frontmankou stala Simona Reindlová.
Než jsme v listopadu 2014 vydali nové album „War of Memories“, ještě jsme si zahráli na dvou významných festivalech. V Červeném Kostelci na vynikajícím Metal Gate Czech Death Festu a na legendárním Apocalyptic Form Of Death Festu v Trhových Svinech.

Začátkem následujícího roku se začali objevovat recence na War Of Memories. Kromě České republiky přišli recenze ze Slovenska, Ukrajiny, Rakouska a Německa a všechny pozitivní. V lednu pak přišla skvělá zpráva! Byli jsme znovu osloveni jestli bychom zahráli na Metalfest-u v Plzni a odstartovali ho. Což pro nás byla skvělá zpráva jak začít rok ve kterém kapela oslaví 10 let. Koncert jsme si znovu báječně užili a byli jsme rádi za obrovskou fanouškovskou podporu!!! V dalších měsících jsme kromě koncertování začali připravovat podzimní výroční koncert. Ten proběhl v listopadu v klubu Highway 61 a povedlo se nám přemluvit všechny bývalé zpěvačky a členy. Pouze zakladatelka Nella Rybová se nemohla účatnit ze zdravotních důvodů. Bylo to krásné zakončení roku a my začínáme psát materiál na novou desku!
Keep ´em flying!!
Váš Warhawk

Warhawk - Bandzone

Warhawk - Facebook

---