66 Vesper

1. 4. 2016

Energická bigbeatová kapela s výhradně autorskou tvorbou, a to jak po stránce hudební, tak i textové.  Na české hudební scéně působní kapela Vesper od roku 2007.


VESPER | obsazení
Milan Jahodář | basová kytara, zpěv
Pavel Mojžíš | kytary, zpěv
Martin Jahodář | sólová kytara
Pavel Ladra | klávesy, zpěv
Petr Capoušek | bicí


Rok 2007 byl rokem, kdy se dali dohromady členové bývalých kapel Blue Apples a Návštěva a pod názvem Vesper začali hledat společné pohledy a přístupy k muzice. Zhruba dva roky kapela strávila ve zkušebně a připravila dvě promo nahrávky, které pustila mezi své fanoušky. Ani to však neznamenalo zvýšenou koncertní činnost. Až v souvislosti s prvním řadovým albem (Kroky starejch bláznů, 2010) se Vesper začal sporadicky objevovat na koncertních pódiích.
Definitivní rozhodnutí o větší koncertní prezentaci kapely padlo s vydáním druhého řadového cd (Papírovej osud, 2014) a od té doby se kapela snaží hrát co nejvíce. S koncertní činností souvisel i nárůst repertoáru a vydání třetího řadového alba (Smrti blíž, 2015), ke kterému se váže i první a zatím jediný videoklip, a to ke skladbě Ztracená.
V současné době Vesper disponuje koncertním materiálem vhodným jak pro samostatné koncerty (délka cca 120 minut), tak i speciálně sestavenými sety pro festivaly, městské slavnosti nebo pro předskakování před známějšími hudebními kolegy.


Hudební zkušenosti jednotlivých členů:
Milan Jahodář – Návštěva / Blue Apples / Lemon Nashville and His Golden Killers / Vesper
Pavel Mojžíš – Návštěva / Vesper
Pavel Ladra – Profil / Lehce v rytmu / Spodní voda / Blue Apples / Vesper
Martin Jahodář – Sonus / Vesper
Petr Capoušek – SPB / Blue Apples / Vesper

Vesper - Facebook

Vesper - Bandzone

Vesper - Web

---