67 Vladivojsko

1. 4. 2016

Všestranná muzikantka, zpěvačka a skladatelka filmové a divadelní hudby Vladivojna La Chia založila v květnu 2015 crossover metalovou kapelu Vladivojsko,

která hned od svého počátku zaujala posluchače i kritiku svým živelným projevem, texty a netradičním přístupem k tomuto žánru. Vladivojna má za sebou bohaté hudební zkušenosti, již od 14ti let se aktivně pohybovala v ostravském undergoundu a zpívala po klubech, sklepech a vernisážích. S psychedelic rockovou skupinou Banana vydala 3 kritikou oceňovaná alba. Banana byla nominována na objev roku TV Očko, předskakovala Marilin Mansonovi, The Waltari, Scorpions nebo Richardu Mullerovi. Po rozpadu skupiny Vladivojna vydala 4 sólové autorské desky, které se nesou v komornější atmosféře. Album Tajemství Lotopu a Bohémy se stalo top albem měsíce v největším a nejkultovnějším Berlínském obchodě s hudbou Dussman. Získalo také 2 alternativní ceny Tais Awards za píseň a album roku. Vladivojna vydala rovněž tři hudební filmové soundtracky a složila muziku k pěti divadelním představením, třem dokumentům, dvěma filmům a seriálu Až po uši, který se stal nejúspěšnějším seriálem české stanice HBO. Za hudbu k filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka byla nominovaná na Českého lva a Cenu české filmové kritiky.

Loni se Vladivojna seznámila se třemi mladými muzikanty - kytaristou Tomášem Krylem, basákem Godym a bubeníkem Martinem Horčicem. Nejdřív s klukama fungovala jako kouč a producent, později jí tvorba Tomáše a Godyho natolik oslovila, že se rozhodla s klukama pokračovat již jako frontman a založila Vladivojsko. V září Vladivojsko vydalo první album Hořící hlavy. Na post bubeníka nastoupil zkušený Luboš Pavlík, se kterým Vladivojsko hojně koncertuje po celé České republice v rámci turné k debutové desce a nabírá fanoušky ve všech městech pro svůj neotřelý drive a energii.

Vladivojsko bylo právě nominováno na objev roku v cenách tvrdé muziky Břitva.

Vladivojsko - Web

Vladivojsko - Bandzone

Vladivojsko - Facebook

---