75 Personal Signet

1. 4. 2016

Kapela Personal Signet působí na tuzemské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry, který měl chuť hrát jednodušší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.
Po oslovení několika zpěváků padla nakonec volba na Petera Aristone. Později nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal a baskytarista Petr „Mumlay“ Šedý.
Již v roce 2003 kapela natočila demo TRY-OUT se třemi skladbami: TV Man, In my dreams a Cry. Demo bylo velmi kladně přijato a hodnoceno. A tak se postupně Personal Signet dostávali do podvědomí fanoušků tvrdší hudby. Koncertovali po klubech, účastnili se hudebních festivalů a i různých hudebních soutěží.
Začátkem roku 2008 vychází první regulerní CD, které nese název Badtime stories a obsahuje 10 skladeb. K jedné z nich, skladbě Insomnia, byl za pomoci hudební televize Óčko natočen videoklip, který poté vyhrál hodnocení diváků v pořadu Hyde park a umístil se také na prvním místě na www.alternativatv.cz
Kapela má na svém kontě vítězství v soutěži rockových kapel Trubka 07, kterou pořádal renomovaný hudební klub KOTELNA v Litomyšli a druhé místo v hudební soutěži Rockfest Dobříš 2008. Začátkem roku 2012 podepisuje dvouletou smlouvu s předním českým vydavatelstvím Brainzone a natáčí čtyř skladbové EP„Wires“, které je hudebními kritiky velice pozitivně hodnoceno. Následně kapela absolovuje 15ti koncertní klubové tour s názvem „Everyday Apocalypse“ pod hlavičkou agentury Alfedus music. Za zmínku také stojí, že si kapela v průběhu svého koncertního vystoupení zahrála například s norskými prog-velikány LEPROUS a měla i supportovat při koncertu americké kapely FATES WARNING (bohužel vystoupení bylo ze strany F.W. zrušeno). Na přelomu roků 2013 a 2014 kapela natáčí druhou desku jejíž vydání se chystá na listopad tohoto roku. Mezi tím kapela natočila videoklip ke skladbě Wires pod taktovkou francouzsko-belgické režisérské dvojice a živě vystoupila v pořadu „Tečka páteční noci“ na ČT-ART. Nyní se kapela chystá na koncertní klubovou a festivalovou podporu své nové desky Fundamental Human Istinct.

Personal Signet - Web

Personal Signet - Bandzone

Personal Signet - Facebook

---