81 Dirty Blondes

1. 4. 2016

Dirty Blondes jsou nebezpečná čtyřčlenná sebranka z Prahy, která vám naservíruje svůj pěkně horkej dirty rock"n"roll. Kapela je známa svou energickou, nekompromisní a hlavně nezapomenutelnou show. Kytary létající vzduchem, divoká vysoko skákající zpěvačka a hořící bicí nejsou při jejich koncertech výjimkou.

Kapela vznikla v roce 2010. Do roku 2015 stačila nahrát dvě alba, veleúspěšný debut Don't be a Pussy (2012) a neméně úspěšného následovníka We Live Only Once (2014). Na svém kontě má i několik splitů, například s Prague Conspiracy nebo švýcarskými Bitch Queens.

Dirty Blondes od samého začátku pravidelně koncertují jak u nás, tak v zahraničí. Patří mezi festivalové a klubové stálice.

Mezi highlighty jsou například společná tour s Pipes and Pints, předskakování Therapy?, The Real McKenzies, Angel City Outcast nebo Skarhead. Kapela pravidelně koncertuje v Německu, Švýcarsku a Rakousku. Jejich písničky byly použity do reklam i k TV spotům.

Na začátku roku 2015 přichází na post zpěvačky Dana Yousifová. V současnosti kapela chystá nový materiál pro třetí desku. Nový singl společně s klipem vyjde v květnu tohoto roku.

Dirty Blondes - Bandzone

Dirty Blondes - Facebook

---