83 Michal Šindelář

1. 4. 2016

Michal Šindelář (*1982) se postavil na koncertní pódia v raném věku. Pár dní před oslavou svých 14. narozenin (slaví je ve stejný den jako Karel Gott a Michal David tedy 14. července) vystoupil po boku svého otce Jiřího "Dědka" Šindeláře a skupiny Katapult na festivalu "Noc plná hvězd" 29. června 1996.

Od roku 1998 (po odchodu bubeníka Tolji Kohouta) hnal motor Katapultu od bicí soupravy až do roku 2004. S Katapultem nahrál jedno studiové album (Konec srandy), živé album k 25. výročí skupiny (Zlatá deska live) a odehrál kolem 400 vystoupení - včetně společných koncertů se Status Quo, Deep Purple, Slade a Mega koncertu skupiny Elán na pražské letenské pláni.

Po odchodu ze skupiny Katapult se Michal začal věnovat studiové práci, ať už jako zvukař (Studio Svárov, jehož služby využívají i takoví umělci jako např. klávesista od Lady Gaga - Brockett Parsons, Aneta Langerová, Marek Ztracený nebo Debbie), ale i studiový hráč např.: Žlutý pes - Mellow Yellow (akustická kytara, elektrická kytara, perkuse), Šárka Rezková - Sedmikrásná (bicí), Yvonne Sanchez - My garden (perkuse)...

Na podiích doprovázel a doprovází Karla Kahovce, Viktora Sodomu, Ivana Hlase, Ivana Mládka a Jaroslava Samsona Lenka.

V roce 2004 se stal bubeníkem skupiny Semtex, se kterou natočil dvě alba (Svalosil a Dokud se umírá, ještě se neumřelo), ale především se věnoval své vlastní tvorbě, kterou je možné slyšet na albech Padaly hvězdy (z něho pochází zatím největší hit Hořely, padaly hvězdy – přes 2,3 mil shlédnutí na You Tube), FTB v Mýtě, Kolem dokola a i čerstvé novince První ani poslední.

Se svojí kapelou kromě České republiky zavítal i na Slovensko, do Německa a i do válečného Kosova, kde hrál pro české vojáky. V uplynulém roce si zahrál jako support americké zpěvačky Suzanne Vega.

Za dvacet let své hudební činnosti odehrál přes 1500 vystoupení, podílel se na více jak 40 albech a složil hudbu ke 2 divadelním představením.

Koncerty k 20. výročí budou obsahovat ohlédnutí za dosavadní kariérou a jistě dojde i na dnes již legendární "ohnivé sólo na bicí" a také speciálně napsané sólo pro dvoje bicí.

Michal Šindelář - Bandzone

Michal Šindelář - Facebook

---