87 Public Relations

1. 4. 2016

PUBLIC RELATIONS je česká rocková skupina, která vznikla v roce 2004. Její hudební styl se časem posunul od crossoveru k elektronickému rocku, kde je klasický rockový základ doplněn plnohodnotnou elektronickou složkou. Jejich předností jsou originální až futuristické zvuky v aranžích a silné zpěvné melodie... to vše na koncertech doprovázeno živelnou show s vlastními vizuálními a světelnými efekty.

 

Historie

V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, až se v roce 2008 sestava usadila v podobě: Jiří Sosik - kytara, Tomáš Frieb (Thomas de Balder) - kytara, Tomáš Klos - baskytara, Lukáš Kroutil – bicí, Lukáš Kraut - zpěv. V této sestavě kapela natočila v roce 2008 své debutové album s názvem "No Turns" a začala vystupovat na klubových a festivalových pódiích. O rok později skupinu opouští bubeník Lukáš Kroutil a jeho místo zaujímá Marek Konečný, který se po třinácti letech vrátil z USA, kde bubnoval v kapele Cold Summer Society. V této sestavě PUBLIC RELATIONS v roce 2011 natočili album "The Platinum Air".

V tomto období s kapelou v pozici hostů vystupovali perkusionista a showman Tomáš „Gaza“ Deml nebo zpěvačka Martina Pártlová. V červenci 2012 kapelu opouští zakládající člen Lukáš Kraut a spolu s ním odchází i kytarista Tomáš Frieb.

 

Současnost

Na začátku roku 2013 se kapele podařilo najít nového frontmana, kterým se stal zkušený zpěvák Jan Comar Ražnok. Spolu s ním PUBLIC RELATIONS vytváří zcela nový repertoár v novém elektronickém zvukovém hávu, což je zúročeno na třetím studiovém albu "Reset", vydaném na Silvestra 2013.

Po té kapela intenzivně koncertuje (cca 60 koncertů během dvou následujících let):

  • účast na velkých festivalech jako HorečkyFest, Slezskoostravský Rock-Fest, Kunčice, Chechča Rock Fest
  • předskokani finských Waltari v Ostravě, vystoupení na megastage na Havířovských slavnostech s Guano Apes (DE), Wohnout aj... a taky s Modern Talking (DE)
  • zimní klubové turné s Koblížky a The Snuff

Videoklip k písni Platonia z alba "Reset" se v březnu 2014 dostal na 1. místo v Czechparádě na TV Rebel.

 

Aktuálně PUBLIC RELATIONS připravují čtvrtou studiovou desku, která bude pojata oproti těm předešlým koncepčně. Vyjít by měla ještě před letní sezónou, ponese název "Sirael" a bude jí provázán šílený sci-fi příběh, tzv. terminátorská lovestory.

 

Aktuální sestava PR 2016

Jan Comar Ražnok – zpěv, Jiří Sosik – kytara, Tomáš Klos – baskytara, samply, Marek Konečný - bicí

Public Relations - Web

Public Relations - Bandzone

Public Relations - Facebook

---