Stránky: 1 185 368 495 496 497 498 499 500 501 552 735

GNR plánují turné, YES a ASIA mají náplánováno

30. 12. 2008
Obrázek: GNR plánují turné, YES a ASIA mají náplánováno

Kytarista Guns N' Roses Richard Fortus se v rozhovoru pro TheTelegraph.com rozhovořil o dalších plánech kapely. Konkrétně o turné, které by mělo začít v březnu a svět bude Axl a jeho kluci křižovat dva roky. To Yes mluví o konkrétněji. ZDE si můžete prohlédnout další zastávky jejich severoamerického turné. To jako kdyby náhodou někdo měl cestu tímto směrem. Připomeňme si jen aktuální sestavu Yes: Chris Squire (basa), Steve Howe (kytara), Alan White (bicí), Oliver Wakeman syn Ricka (klávesy) a hostující zpěvák Benoit David. Uzdravující se Jon Anderson má na svých stránkách poslední zprávu ze září a to se těší na další práci v roce 2009. Ale zpátky k Yes. Chris Squire dostal od své drahé pod stromeček nejkrásnější dárek. Porodila mu dceru Xilan (fotka ZDE). A když 5. dubna 2009 zajedete do Zlína, tak můžete zajít na další koncert skupiny Asia (Howe, Downes, Palmer a Wetton). A ti co byli na tom letošním pražském - vřele doporučují.

Přiložená fotka je z návštěvy klávesáka Geoffa Downese (Yes, Buggles) a zpěváka a basáka Johna Wettona u nás ve studiu.

---

STRATOVARIUS hlásí novou desku a koncert u nás

30. 12. 2008
Obrázek: STRATOVARIUS hlásí novou desku a koncert u nás

Její pracovní název je zatím King of Nothing. A novinku přijedou představit i k nám. Stratovarius zahrají na Masters of Rock 2009. Ve finské melodic metalové skupině se představí nový kytarista Matias Kupiainen. Ten nahradí Tima Tolkkiho, který si letos založil novou kapelu Revolution Renaissance. Na jejich debutovém albu New Era zpívali hned tři Michael Kiske (Helloween, Avantasia), Tobias Sammet (Edguy, Avantasia) a Pasi Rantanen. Na březen roku 2009 pak oznámili nový titul Age of Aquarius.

---

Česko-slovenský BEATFEST TUPLÁK !

30. 12. 2008
Obrázek: Česko-slovenský BEATFEST TUPLÁK !

Bíťáci, vy kteří jste nesehnali vstupenky na Beatfest 9. listopadu, nepřijdete zkrátka. Domluvili jsme s agenturou Liver Music na 24.únor 2009 Tuplák Beatfestu A protože nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky, program obohatí další ikony československého bigbítu. Zůstavají opět vzkříšená legenda Collegium Musicum s Mariánem Vargou, Radim Hladík & Blue Effect (tentokrát unplugged), Michal Prokop & Framus Five, objeví se ale i Fermáta, Synkopy 1961 a Průdy.

Více informací - rozklikni "celý text"

---

LED ZEPPELIN staženi z YouTube

27. 12. 2008
Obrázek: LED ZEPPELIN staženi z YouTube

A nejen oni ale i další ovečky vydavatelství Warner Music jako Red Hot Chili Peppers nebo Madonna. A důvod? Peníze. Videa byla odstraněna do doby, než se Warneři domluví s vlastníkem YouTube Googlem. Teď dostává vydavatelství za každé zhlédnutí méně než cent nebo reklamní prostor a to je prý málo: "nemůžeme přijmout současné podmínky, které nejsou schopny dostatečně odměnit umělce, skladatele, labely a vydavatele." Na YouTube se zase objevila zpráva: "I přes naši snahu není možné těmto závazkům dodržet. Někdy, když se nedokážeme dohodnout s obchodními partnery, musíme se zkrátka rozejít." Teď se jedná o nahrávkách Metalliky. A když už jsme u této kapely, tak včera oslavil 45. narozeniny bubeník Lars Ulrich. Od kapely s týdenním předstihem dostal darem spršku dortů přímo na pódiu a pak mu narvaná Oracle aréna v Oaklandu (Kalifornie) zpívala Happy Birthday.

---

MARILLION se vrací do Prahy a přijede i Eric Singer se svým hvězdným bandem

27. 12. 2008
Obrázek: MARILLION se vrací do Prahy a přijede i Eric Singer se svým hvězdným bandem

"Štěstí je cesta" - Happiness is the Road, je název nového dvoualba britských Marillion. Nahrávka vyšla letos 20. února a my si jejich nové skladby můžeme poslechnout v rámci jejich koncertu 7. února 2009 v pražském klubu Retro Music Hall.

Naposledy nás pánové poctili návštěvou loni v květnu a zastavili se i na kus řeči ve studiu Beatu. Fotky najdete ZDE.

Únor bude na zajímavé koncerty v Retru bohatý. Devátého tam zahraje jeden z nejlepších kytaristů na světě Richie Kotzen a o den později 10.2. taky ESP - což je Eric Singer Project, který tvoří: ERIC SINGER-dr,voc (Kiss,Alice Cooper, ex Black Sabbath, Gary Moore, Brian May atd.), BRUCE KULICK-g,voc (Grand Funk Railroad, ex Kiss), JOHN CORABI-g,voc (Ratt, ex Motley Crue) a CHUCK GARRIC-bg(Alice Cooper)


---

RAINBOW 2009

25. 12. 2008
Obrázek: RAINBOW 2009

Na světě je nová kapela. Jmenuje se Over The Rainbow a hrají tvoří ji bývalí členové Rainbow: zpěvák Joe Lynn Turner (Rainbow 1980-1984), klávesák Tony Carey (Rainbow 1975-1978), bubeník Bobby Rondinelli (Rainbow 1980-1983), basák Greg Smith (Rainbow 1994-1997) + Jurgen ("J.R.") Blackmore - syn Ritchieho. Chystají se objet svět, první koncerty budou v únoru v Rusku. A pozor, v jednání je i koncert v Praze.

Pěvec Joe Lynn Turner má za sebou čerstvě už jedno zajímavé propojení hudebních sil. V září objížděl vojenské tábory v Iráku a Kuwajtu spolu s basákem Philem Soussanem (Ozzy Osbourne), kytaristou Carlosem Cavazonem (Quiet Riot) a bubeníkem Simonem Wrightem (AC/DC).

---

Headbanging = nebezpečná zábava

22. 12. 2008
Obrázek: Headbanging = nebezpečná zábava

Co o je ten Headbanging? Teď mě nenapadá jednoslovný český název, ale jde o známé metalové (rockové) mlácení hlavou, a pokud příroda dala, i točení hárem v rytmu muziky. Údajně toto pojmenování vzniklo při první americké šňůře Led Zeppelin v roce 1968, kdy během koncertu v Bostonu tak nějaký novinář pojmenoval činnost nadšených fanoušků v prvních řadách. A existuje několik stylů headbangingu. Jako bičování, kruhový styl, osmička, nebo dokonce totální či nízkoprofilový headbanging - více si o tom můžete přečíst ZDE - nácvik se pak na koncerty hodí. Dva australští vědci publikovali ve včerejším vydání BMJ (British Medical Journal) svou studii v níž odhalili, že tento "tanec" ohrožuje zdraví (což už je jasné myslím na první pohled). Declan Patton a Andrew McIntosh po návštěvách několika koncertů přišli na to, že typická metalová skladba má přibližně 146 beatů za minutu. A když si vezmete, že při jednom švihnutí se hlava "předkloní" o minimálně 45 stupňů, je více než pravděpodobné, že krční páteř dostává zabrat. Pánové vědátoři varovali, že rychlejší tempo a větší úhel hrozí dokonce mírným poškozením mozku.

---

JOHNSON píše knihu

22. 12. 2008
Obrázek: JOHNSON píše knihu

Zpěvák AC/DC podepsal s vydavatelstvím Penguin Books smlouvu na knížku vtipů, myšlenek a příběhů, které si do šuplíků píše už pár let. Prozradil, že dost velkou část budou tvořit automobilé story. Brian je do auťáků zamilovaný a sám tvrdí, že je lepší utratit velké prachy za káru než za drogy. V jeho knížce si prý přečteme taky o tom, jak si koupil své první auto Ford 100E. To nebylo v nejlepší stavu, ale i tak rockera dost překvapilo, že se asi po 100 yardech sedadlo propadlo skrze podlahu a Brian najednou seděl na silnici. Samozřejmě, že dojde i na vzpomínky hudební. Jak se mu vůbec nechtělo na konkurz k AC/DC, protože byl od půl desáté večer a on to pak měl domů nějakých 270 mil a druhý den ráno musel do práce.

A když už jsme u rockových elektrikářů, tak jedna skotská politička chce světu připomenout, že jádro AC/DC je původem ze Skotka a patří jim a ne Austrálii. Narodili se tam jak Angus a Malcolm, tak první zpěvák Bon Scott. A Christine Grahame připomíná, že v klipu k It's a long way to the top je na Bonově paži vidět vytetované 'Scotland forever'. A taky když v roce 1978 hráli ve Skotsku, tak měli všichni na sobě skotské fotbalové dresy. Ve městě Kirriemuir najdete nejen sochu Petera Pana, ale i plaketu Bon Scotta, protože se tam narodil.

---

Příští rok přijedou EAGLES, LORDI a i LENNY KRAVITZ

22. 12. 2008
Obrázek: Příští rok přijedou EAGLES, LORDI a  i LENNY KRAVITZ

Američani ve složení Glenn Frey (kytara, zpěv, klávesy), Don Henley (bicí, zpěv), Joe Walsh (kytara, zpěv, klávesy) a Timothy B. Schmit (baskytara, zpěv) přijedou do Prahy zahrát Hotel California 8. června 2009. Eagles si zamluvili O2 arénu. Finská metalová strašila Lordi se v březnu 2009 vrátí do České republiky hned třikrát. V rámci Deadache Tour se zastaví 16. v malé ČEZ aréně v Pardubicích, 17. v ostravské ČEZ aréně a 18. v plzeňské Hale Lokomotivy. To na koncert Lennyho se sjedou fanoušci do Brna. Na tamějším velodromu zahraje 19. června. Na což je ještě čas. Kvapem se ale blíží vystoupení nejslavnější tributní kapely na světě The Australian Pink Floyd Show. Na The Wall se můžete jít podívat 1. února do Ostravy a nebo o den později do Prahy. Více ZDE

---

Jethro Tull nadělí českým fanouškům k Vánocům další koncerty

20. 12. 2008
Obrázek: Jethro Tull nadělí českým fanouškům k Vánocům další koncerty

1. června budou v Praze slavit svůj svátek nejen děti, ale i dospělí fandové skupiny Jethro Tull. V předvečer svátku dětí 31. května a následující den 1. června vystoupí britští Jethro Tull v Kongresovém centru Praha. Oba loňské koncerty Jethro Tull v České republice v Lokti a v Praze byly vyprodány během pouhých čtyř týdnů a na mnoho příznivců Jethro Tull se vstupenky nedostaly. Letos mohou mít fanoušci Jethro Tull vstupenky na pražské koncerty pod vánočním stromkem jako dárek. Můžete nasměrovat Ježíška na Ticketstream.

---
Stránky: 1 185 368 495 496 497 498 499 500 501 552 735