Stránky: 1 185 370 537 538 539 540 541 542 543 554 738

Kdo bude zahřívat fanoušky IRON MAIDEN?

4. 1. 2008

Podle nejnovějších zpráv by to měla být kapela Burn in Reason. Loni v Ostravě se nám předvedla dcera basáka Stevea Harrise, tentokrát to bude syn George. Ten v kapela Burn in Reason hraje na kytaru. Připomínáme, že speciál Iron Maiden přiletí do Prahy 8. 8. 08.

---

Rodina UDA Dirkschneidera

3. 1. 2008
Obrázek: Rodina UDA Dirkschneidera

Ve čtvrtek byl večerním hostem u Vlasty Firmana rockový fotograf a bubeník Jiří Rogl. Na jeho webu najdete hodně zajímavých obrázků. Pro nejzvědavější Beaťáky nafotil na festivalu v Německu i rodinku zpěváka skupiny Accept (hlavně synátor se nezapře):

a taťka s panem fotografem:

---

Od JETRO TULL odchází klávesák

3. 1. 2008
Obrázek: Od JETRO TULL odchází klávesák

A bohužel né v úplně dobrém. Andy Giddings se na kapelu zlobí, že je považován pouza za hosta: "Po šestnácti letech jsem byl jako nejdéle sloužící klávesák JT rozladěn, když jsem obdržel e-mail od Iana Andersona, ve kterém píše, že chce pokračovat se současnou sestavou i v r. 2008. I když příští rok je rokem 40. výročí založení kapely, byl jsem pozván jen jako host na jedno či dvě vystoupení ve Velké Británii. Nebylo to pro mne jen překvapení, ale bez jakéhokoli vysvětlení ze strany spoluhráčů či

---

Bandita OZZY si zazpívá s McCartneym

2. 1. 2008

Vtipálek převlečený za mr. Osbournea přepadl na Štědrý den samoobsluhu ve washingtonském Vancouveru. Muž, oděný do stejného oblečení, které je typické pro Ozzyho, vyhrožoval prodavačům pistolí a poté jim přikázal, aby veškerou hotovost předali Princi temnoty (Prince of Darkness), což je jedna z Ozzyho přezdívek. Falešného Osbournea nakonec vyrušili příchozí zákazníci, díky kterým mohli prodavači upozornit policii.

Co se týče opravdového Ozzyho, tak tomu se splní sen. Na předávání Brit

---

DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ V ROCE 2007

31. 12. 2007
Obrázek: DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ V ROCE 2007

a roce 2008 se těšíme i na nových frekvencích

v Rychnově nad Kněžnou, ve Slavonicích,

v Benešově a v Pardubicích a

.... třeba ještě někde jindě.

Vaši Beaťáci

---

Příští rok zahrají v Čechách taky JETHRO TULL a FLOGGING MOLLY

28. 12. 2007
Obrázek: Příští rok zahrají v Čechách taky JETHRO TULL a FLOGGING MOLLY

Jethro Tull příští rok slaví 40 let od vydání první desky This Was. A k tomu chystají i speciální turné a zastávka 21. června 2008 bude v přírodním amfiteátru hradu Loket.

Flogging Molly jsou veselí hoši a jedno děvče z Los Angeles, kteří kombinují irskou národní hudbu a punk. Hrají spolu 10 let. U mikrofonu stojí Dave King, který hrával s Eddie Fast Clarkem ve Fastway. Název pro kapelu si vybrali podle jejich oblíbené irské hospody v LA na Fairfax Boulevard Molly Malone's (King pro časopis Kerrang!: "Hrávali jsme tam každé pondělí a dali jsme do toho všechno. Po koncertě jsme si přišli jak po výprasku.") - tam taky natočili svoji první desku živák Alive Behind the Green Door. Další album vyjde za čtvrt roku, mělo by se jmenovat Float a Flogging Molly ho našincům předvedou 16. května v Rock Cafe.

Vstupenky na oba koncerty seženete ZDE.

---

Zemřel OSCAR PETERSON

27. 12. 2007
Obrázek: Zemřel OSCAR PETERSON

Mistr jazzového piána Oscar Peterson podlehl 23. prosince ledvinovým komplikacím. Svoji pozemskou pouť ukončil ve věku 82. let. V pěti letech se začal učit hře na trubku a piáno, avšak od sedmi se kvůli prodělané tuberkulóze věnoval pouze hře na piáno. V roce 1997 dostal cenu Grammy za celoživotní přínos a také cenu International Jazz Hall of Fame Award. Více o jeho životě a tvorbě ZDE.

Oscar Peterson už hraje ve stejné partě jako Karel Černoch, který zemřel dnes. Trošku smutná příchuť Vánoc .....

---

Šílenství okolo LED ZEPPELIN

27. 12. 2007
Obrázek: Šílenství okolo LED ZEPPELIN

stále neopadlo. I po koncertu jsou lístky z O2 arény žádaným zbožím. Minulý týden si fanoušek na eBay koupil 2 vstupenky a pásku, kterou měli návštěvníci na ruce, za $250. Na webu kapely se pak snaží fanoušci přesvědčit Roberta Planta, aby souhlasil s koncertní šňůrou. Jimmy Page a John Paul Jones, prý nejsou zásadně proti. Plant si ale na příští rok naplánoval turné s Alison Krauss. S tou letos natočil desku Raising Sand. A pak noviny Belfast Telegraph přišly se zprávou, že se vyjednává o tom, že by tam Led Zeppelin zahráli Stairway To Heaven - v Belfastské Ulster Hall měla totiž tato nesmrtelná skladba před 36 lety (5.3.1971) premiéru v koncertním provedení.

---

Rock and Roll Hall of Fame 2008

27. 12. 2007
Obrázek: Rock and Roll Hall of Fame 2008

Další členové budou do síně slávy uveděni 10. března a budou to britové The Dave Clark Five, Leonard Cohen, John Mellencamp, Madonna, američtí The Ventures, Little Walter (sideman categorie) a v kategorii non-performer autorsko-producentské duo Kenneth Gamble a Leon Huff. Ceremoniál bude hostit Waldorf-Astoria Hotel v New York. Už taky prosákly informace, že příští rok se uvádění do Rock and Roll Hall of Fame vrátí domů. Naposledy se tato sláva v Clevelandu (Ohio) konala v roce 1997.

---

Beaťáci na SAXONu

20. 12. 2007
Obrázek: Beaťáci na SAXONu

Naše reportérka Evka byla v Retro Music Hall:

"Pondělní koncert skupiny Saxon v Retro Music Hall byl velice příjemnou tečkou za spoustou výborných koncertů, které se tam tento rock uskutečnily.Beaťáci si mohli zazpívat známé hity ale i poslechnout skladby z nového alba. Na závěr asi hodinu a půl dlouhého vystoupení nám Saxoni popřáli krásné vánoce a budou se těšit na další vystoupení v Praze, protože atmosféra byla výborná..."

---
Stránky: 1 185 370 537 538 539 540 541 542 543 554 738