Stránky: 1 192 382 548 549 550 551 552 553 554 573 763

Muzikanti na návštěvě v Beatu

22. 5. 2008
Obrázek: Muzikanti na návštěvě v Beatu

Tento týden bylo ve studiu Beatu rušno. Už v něděli v Hard and Heavy pomáhal muziky vybírat Glenn Hughes - hlas Trapeze, Black Sabbath a Deep Purple (foto).

Ve středu dorazil na Vinohrady Alan Stivell. Bretoňský bard keltské muziky odehraje v květnu jediný koncert a to v sobotu 24. v podhradí Okoře (v rámci festivalu Okoř se šťávou). Multiinstrumentalista hrající na keltskou harfu už od svých 9 let byl v Čechách naposledy v roce 91 a vyprodal Lucernu.

Ve čtvrtek by mejdan s Olinem Nejezchlebou. Ten donesl jídlo (dobrá né on, ale managerka Věra Horníková) a přivedl hosty. Dorazil Pavel Skála, Ondra Konrád, Standa Barek, Ivan Hlas, přes telefon se připojil Vláďa Mišík. Rekapitulovali 25 let Olinova působení v českém bigbítu. To vše ku příležitosti vydání 2CD "25 let v tom". První CD obsahuje studiové nahrávky posbírané v průběhu času, na druhém CD najdete živý záznam z ledna loňského roku, kde si na stejnojmenném konceru v pražské Akropoli. Album samotné se bude křtít 3. června v pražském klubu Vagón.

---

BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY

21. 5. 2008
Obrázek: BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY

V úterý 20. května se popáté otevřela Beatová síň slávy. Jako kapela vstoupili Arakaini, jako osobnost Aleš Brichta a jako osonost in memoriam Miki Volek, za něhož cenu převzal kamarád režisér a herec Filip Menzel. První fotky z Retro Music Hall donesl Ted. Jeho fotoreportáž je ZDE.

ZDE je galerie fotek od Evky

---

Zemřel původní bubeník RUSH

20. 5. 2008
Obrázek: Zemřel původní bubeník RUSH

Minulou neděli 11. května zemřel ve spánku 55. letý John Rutsey. Byl u toho, když se v roce 1968 v Torontu kapela Rush zformovala. V roce 1974 pak s Geddy Leem a Alexem Lifesonem natočil první album Rush. Přišel první úspěch, první šňůra a John, který se potýkal s těžkou cukrovkou musel nechal dráhu rockové star plavat a své místo u bicích přenechal Neilu Peartovi. Do posledních dní se s kapelou velmi často stýkal.

---

Harley-Davidson chystá velkou rockovou párty

20. 5. 2008
Obrázek: Harley-Davidson chystá velkou rockovou párty

Půjde o 105. výročí založení firmy. Hlavní mejdan bude v Milwaukeee 29. a 30. srpna a zahrají na něm Foo Fighters, Bruce Springsteen a the E Street Band, Three Days Grace, ZZ Top, The Black Crowes, Blue Oyster Cult, Peter Frampton, Joan Jett and the Blackhearts, Foghat, Buddy Guy, Black Rebel Motorcycle Club, Dierks Bentley a Cameo. Škoda … trochu z ruky.

---

GLENN HUGHES NA BEATU

19. 5. 2008
Obrázek: GLENN HUGHES NA BEATU

Včera večer se na nás do studia přišel mrknout legendární hlas Trapeze, Black Sabbath a Deep Purple. Glenn Hughes nám dal ochutnat ze své nové desky F.U.N.K. (First Underground Nuclear Kitchen) a pozval nás na koncert který má dnes (pondělí 19. května) v pražské Retro Music Hall pod názvem "The Voice of Rock".

Glenn s moderátorem Standou Rubášem

Glenn a fanynka Lea

Eva rozhovor fotila

(+ nechala se fotit)

Koncert pohledem Beaťačky Kateřiny Václavkové

Fotky Jiřího Rogla

---

Pohledem přes rockový objektiv

16. 5. 2008
Obrázek: Pohledem přes rockový objektiv
Ahoj,
posílám pár fotek z neděle, kdy jsem jako velký obdivovatel hlasu Jorna Landeho, nemohl chybět v téměř osmset kilometrů vzdáleném německém Gelsenkirchenu, kde Jorn vystoupil na festivalu konaném magazínem Rock Hard. Byla tam samozřejmě k vidění a řada dalších skvělých kapel, jako Y&T, Testament, Exodus, Paradise Lost, či Iced Earth, kromě mne z Čech dorazili i kolegové z nového časopisu Hard Rocker, autorka Jornova českého fandovského webu Lucka a kamarád Jirka "Hroch" Kaiser. Z Landeho setu jsme byli samozřejmě nadšeni, naživo zazněly i dvě ukázky z novinky Lonely Are The Brave, poté došlo i na nějaké to společné pivko s Jornem a jeho ďábelským kytaristou Tore Morenem. Oba dostali jako dárek fanklubácká trika a Jorn ode mne samozřejmě tradičně pár fotek, tentokrát z koncertu v Budapešti. Dobrou zprávou pro další tuzemské Jornovy příznivce je, že naživo vystoupí s projektem Avantasia na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích a snad dorazí i v rámci samostatného turné, konaného letos na podzim.
Zdraví

Jirka Rogl

P.S.: Fotky, na kterých jsem já, fotil kolega fotograf Honza Tatar
---

Dinosauři nebo jeskyně

14. 5. 2008
Obrázek: Dinosauři nebo jeskyně

Uznávám, že ten titulek je poněkud slaboduchý, ale málo platné, 24 května bude symbolizovat velké dilema, jakousi rockerskou "Sofiinu volbu". V ten den totiž v Praze na dvou různých místech, ve stejném však čase vystoupí "ten Nick z jeskyně" a zároveň dinosaurus mladší. Ještě poněkud přehledněji a třeba i s návodem: Nick Cave, který je díky posledním dvěma albům ...

---

Nejnovětší Best off IRON MAIDEN a DVD KENA HENSLEYHO

13. 5. 2008
Obrázek: Nejnovětší Best off IRON MAIDEN a DVD KENA HENSLEYHO

Včera vyšlo Best Of album Somewhere Back In Time. Mapuje nejzásadnější skladby Železné panny v období let 1980 až 1989. Již od minulé středy mohou fanoušci stahovat zdarma celé toto album na stránce ironmaiden.com/try ! Licence je stanovena na tři celá přehrání alba.

Slovutný klávesista a skladatel Ken Hensley, jehož jméno je spojeno se zlatou érou hard rockové legendy Uriah Heep přidal do své sbírky posledního díla pod značkou Blood On The Highway další kousek. Po vydání CD v květnu 2007, knihy k tomuto příběhu a limitovaného boxu, vydal 28.4.2008 2 DVDset u labelu Politur Rock/Membran a B.M.S. je exkluzivním distributorem pro ČR a Východní Evropu...

---

Beaťáci už viděli koncert KISS

13. 5. 2008
Obrázek: Beaťáci už viděli koncert KISS

V neděli hráli Kiss v Mnichově. Zajel se tam podívat i Martin Linek a něco nám na mobil natočil a nafotil. VIDEO ZDE

Včera měli Kiss zastávku ve Vídni a tam nechyběl Stanley se svou partou:

Zdravím všechny Beaťáky
a posílám několik fotek z pondělního vystoupení KISS ve Vídni. Protože jsme šli jako členové české KISS REVIVAL CZECH REPUBLIC kapely v kostýmu a v masce, způsobili jsme před Wienner stadt halle davové šílenství a téměř dvě hodiny se fotili s každým kdo si přišel říct. Vybírat za focení po euru, tak jsme nemuseli měsíc do práce. Koncert samozřejmě parádní co se týče zvuku - ten byl naprosto úžasný. Rakouská hala je prostě skvěle postavená. Co si všimlo více lidí byl fakt, že Paul Stanley byl viditelně nemocný, smutný a hodně se šetřil, ale Gene Simmons spolu s Ericem Singerem ho co se týče zpěvu pokaždé hodně podrželi. Tak doufejme, že se Paul do Pražského vystoupení uzdraví a uslyšíme ten jeho pověstný ječák.

---

GROHL napsal Metallice

12. 5. 2008
Obrázek: GROHL napsal Metallice

Někdejší bubeník Nirvany a v současnosti frontman Foo Fighters napsal otevřený dopis Metallice: "Drahá Metallico, tady Dave! Jsem ten týpek, co vás pozorně sleduje od roku 1983. Když jsem koupil vaše první album Kill 'Em All změnilo to můj život. Slyšel jsem všechny vaše desky (dokonce i St. Anger!). A nemůžu se už dočkat novinky a budu mezi prvními, kdo pro ni vyrazí do obchodu." Celý dopis i s originálním přáním na závěr zveřejnil web Metal Hammer.

K Metallice ještě jedna připomínka. Dnes rozjíždí stránky www.MissionMetallica.com s lákavým sloganem: "okuste nové album … dříve, než bude hotové". Prý se stačí zadat emailovou adresu.

---
Stránky: 1 192 382 548 549 550 551 552 553 554 573 763