Stránky: 1 185 370 550 551 552 553 554 555 556 738

Vznese se zas vzducholoď?

6. 9. 2007
Obrázek: Vznese se zas vzducholoď?

Zatím není nic jisté, ale už o tom cvrlikají rockoví vrabci na hard střechách. Čert ví, jak bychom otevřeli náruč dávno ztraceným synům, čert ví, jak dlouho žije legenda. Abych nenapínal: Led Zeppelin mají znovu společně vystupovat (nebo možná jen vystoupit). Spory ve smyslu každý proti všem se ale prý rozhodně srovnali a uražený baskytarista John Paul Jones je připraven, bubeníkem nemůže být nikdo jiný než potomek nepřeživšího Johna Bonhama, syn Jason. Po sedmadvaceti letech by tak mohli společně stanout na pódiu ti, kteří utvářeli dějiny rockové hudby (necháme stranou nepříliš vydařené vystoupení na Live Aid, 1985, a také příležitostný jam při uvádění Led Zeppelin do Rock´n´roll Hall Of Fame, 1995) Hlas (Robert Plant) a kytara (Jimmy Page) Led Zeppelin jsou prý též ve střehu a podle zpráv britského deníku The Daily Telegraph, jakož i podle úniku informací z londýnské O2 Arény je koncert na spadnutí. Celá akce by se měla konat na počest nedávno zesnulého hudebního bosse Ahmeta Erteguna. Důležitější však je, že prosakují i zvěsti o nových tvůrčích plánech rockových hrdinů, kteří si zbyli.
Ale znáte to: nic není jisté - a v rock&popovém světě zvlášť.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Sestav The Best of U.D.O.

3. 9. 2007
Obrázek: Sestav The Best of U.D.O.

Sólový projekt zpěváka Accept Uda Dirkschneidera vydal na jaře vydařené album Mastercutor. To přijedou do Prahy koncertně představit 26. listopadu (Retro Music Hall). 7. prosince pak vyjde The Best of U.D.O. Jaké skladby na výběru budou, to musí rozhodnout fanoušci na webu kapely. Měsíc po začátku hlasování bylo nominování 75 skladeb. Na Best of bych se jich mělo vejít dvacet. Vaši oblíbenou skladbu můžete podpořit tak, že její název (maximálně tři "kusy") pošlete na email best-of@udo-online.de. Konec hlasování je 14. září. Teď vede skladba Man And Machine, před Holy a třetí je They Want War.

---

Jak to bylo s Bitter Sweet Symphony a ROLLING STONES?

30. 8. 2007
Obrázek: Jak to bylo s Bitter Sweet Symphony a ROLLING STONES?

Protože opět přišel na toto téma dotaz (od Luboše z Pardubic), tak si to probereme:

V roce 1965 oprášili Rollings Stones starý americký tradicionál Last Time (v padesátých letech s ním slavil úspěch gospelový kvintet The Staples Singers). Malá černá deska Rolling Stones (na druhé straně s Play with Fire) stanula na vrcholu britské hitparády. V té době byl managerem kapely Andrew Loog Oldham a ten pod hlavičkou The Andrew Oldham Orchestra vydal 4 alba. Jedno se jmenovalo The Rolling Stones Songbook a šlo o orchestrální úpravy písniček Stounů. A mezi ...

---

Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

29. 8. 2007
Obrázek: Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

Tímto krátkým zamyšlením nad naším výjimečným krajanem panem Josefem Růžičkou, vývojářem a konstruktérem 1. československé (dále jen čs.) elektrofonické (dále jen elfo.) kytary, bych vás chtěl pozvat ke shlédnutí internetových stránek s adresou: www.jolana.info.Stránky vznikly u příležitosti 50. výročí výroby 1. čs. elfo. kytary. Je zde soustředěno vše, co je do dnešní doby známé, co bylo pamětníky doloženo a kytarovými nadšenci zpracováno o historii čs. elfo. kytar.

---

CAVALEROVCI se přejmenovali

29. 8. 2007
Obrázek: CAVALEROVCI se přejmenovali

Společný projekt Maxe a Igora se původně měl jmenovat Inflikted. Pozor změna jména: teď si Cavalerovci + kytarista Marc Rizzo (Ill Niño a Soulfly) a basák Joe Duplantier říkají Cavalera Conspiracy. V pátek je čeká první společný koncert. Na 11th Annual D-Low Memorial Festivalu v Arizoně zahrají společně se Soulfly.

---

BO DIDDLEY měl infarkt

29. 8. 2007
Obrázek: BO DIDDLEY měl infarkt

Zpráva přišla včera z Floridy. A není to letos poprvé. Náhlá srdeční slabost přepadla 78. letého muzikanta už v květnu. Diddley, jehož skutečné jméno je Ellas Bates, má cukrovku.

---

Horor s muzikou IRON MAIDEN

29. 8. 2007
Obrázek: Horor s muzikou IRON MAIDEN

Práci Juliána Doyleyho možná znáte. Podílel se třeba na filmech Brazil, Zloději času nebo Monty Pythonův Život Briana a taky vymyslel natočil klip k hitu Iron Maiden Can I Play With Madness. Teď pracuje na filmu, který by měl mít premiéru za rok. Jmenuje se Chemical Wedding (stejně jako sólové album Bruce Dickinsona z roku 98). Jde o horor inspirovaný životem Aleistera Crowleyho, kterého tisk popisuje jako "největšího hříšníka na světě", za ním šly nadšené davy jeho obdivovatelů jenž inspiroval k "volné lásce", tolik charakteristické pro 60-tá léta. Zemřel ale jako narkoman, bez většího množství peněz a nikdo jej už neobdivoval a nepozastavoval se nad jeho nadčasovou filosofií. Celý život se zval Bestií 666. Více o jeho životě (o tom, že byl tak šachista a horolezec) ZDE. Snímek, ve kterém hraje hlavní roli britský herec Simon Callow, je teď ve střižně a muziku s němu připravuje Bruce Dickinson (na fotce s režisérem Doylem).

---

Po stopách BIGBÍTU (III)

28. 8. 2007
Obrázek: Po stopách BIGBÍTU (III)

Náhodou jsem narazil na fotky nadepsané Po stopách bigbítu. Tak jsem nelenil, prohlédl archiv z loňské dovolené a posílám taky pár snímků. Že je ve švýcarském městě Montreaux socha Freddieho Mercuryho, to zas tak velké tajemství není. Ale že je na promenádě o pár metrů dále další památník, to mne opravdu překvapilo. Myslím, že je zbytečné dodávat, které písni je věnovaný. Ano, tomu slavnému songu, který jedna nejmenovaná skupina v Montreaux nahrála :-) Ostatně, stojí to přímo v textu písně.
Mějte se a hrajte dál.
Milan Kroupa, Město Touškov

Mějte na svých cestách foťák v pozoru a pokud na něco narazíte, foťte a pište komentáře. Na úlovky se těšíme na adrese Katka@radiobeat.cz.

Po stopách BIGBÍTU (I)

Po stopách BIGBÍTU (II)

---

Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

28. 8. 2007
Obrázek: Prohlédněte si obal nové desky HELLOWEEN

Dvanácté album německých metalistů vyjde 23. října, bude se jmenovat Gambling with the Devil a máme se těšit na 13 nových skladeb. Desku, která se točila na španělském ostrově Tenerife, produkuje Charlie Bauerfeind (Karl Rudolf). Album je třídílné: "The Bells Of The Seven Hells", "Falling To Pieces" a "I.M.E.". První skladba se jmenuje "As Long As I Fall" a klip k ní se točil v Mnichově. Specialitou pak bude puzzle v bookletu alba - jeho složením se dostaneme do soutěže o lístek na koncert během amerického turné kapely + letenka a ubytopvání v místě konání. Evropské turné startuje 16. listopadu a pod hlavičkou Hellish Rock budou hrát vedle Helloween Gamma Ray a Axxis. Šňůra má i tři zastávky u nás 14.12. v Plzni, 15.12. ve Zlíně a 16.12. v Pardubicích.

---

DEEP PURPLE jsou nezničitelní

28. 8. 2007
Obrázek: DEEP PURPLE jsou nezničitelní

Stačí se podívat na průběh jejich další šňůry .... jen v listopadu odehrají 20 koncertů (z toho 11 ve Francii) - a to není konečné číslo. Další vystoupení jsou ještě v jednání. O víkendu ukončili Gillan a spol turné po USA (kytarista Steve Morse to okomentoval ZDE) a posledního října začínají tůru po Evropě v Bukurešti.

---
Stránky: 1 185 370 550 551 552 553 554 555 556 738