Stránky: 1 192 384 551 552 553 554 555 556 557 575 766

Frontman YES měl silný astmatický záchvat

28. 5. 2008
Obrázek: Frontman YES měl silný astmatický záchvat

A to až natolik, že musel přerušit práci a dal na doporučení lékařů a odpočívá doma. Podle stránek Yes Jona Andersona zradilo zdraví 13. května během příprav na nadcházející turné ke 40. letům založení kapely. Šňůra Close to the Edge and Back začne 12. července v Quebecku. A s Andersonem ji pojednou kytarista Steve Howe (zítra 29.5. příjde do Beatu), basák Chris Squire a bubeník Alan White. Zaneprázdněného klávesáka Ricka Wakemana zastoupí jeho syn Oliver. Yes zatím oznámili jen termíny pro USA. Artrockeři z Londýna taky připravují nový materiál a půjde o 4 dlouhé skladby, vracejí se tak k tomu co dělali na albech Close to the Edge nebo Tales From Topographic Oceans.

---

SERJ TANKIAN píše muzikál

28. 5. 2008
Obrázek: SERJ TANKIAN píše muzikál

Začneme upozorněním, že vizionář z čela multi-platinové rockové kapely System Of A Down odehraje svůj sólo koncert příští čtvrtek v ostravské ČEZ aréně. Jako předkapela se představí američtí Fair To Midland.

A teď k muzikálu: Půjde o dílo s názvem "Prometheus Bound". Na muzikálu spolupracuje s dramatikem Stevenem Saterem. Serj už prý dokončil osm písní pro muzikál, který je založen na klasické řecké tragédii. Steven říká: "Je to úžasné, když se spojí starověké řecké téma s elektronickým rockem. Je to něco co jste ještě neslyšeli." ...

---

METALLICA na turné

26. 5. 2008
Obrázek: METALLICA na turné

Už za dva dny ve středu 28. května odehraje Metallica první z koncertů své letošní Evropské šňůry. 3. června se pak dočkáme v Praze. 14. května kapela odehrála benefiční koncert v Los Angeles. Ve vyprodaném Wiltern Theatre (2200 diváků) vystřihli:

01. Creeping Death
02. Fuel
03. For Whom The Bell Tolls
04. Welcome Home (Sanitarium)
05. ...And Justice For All
06. Sad But True
07. Disposable Heroes
08. One
09. Master Of Puppets
10. Battery
- - - - -
11. Last Caress
12. No Remorse
13. Enter Sandman

...

---

REGION BEATU se rozrostl

24. 5. 2008
Obrázek: REGION BEATU se rozrostl

Během 14. dní jsme rozzářili 3 nové vysílače:

Od 28. dubna nás můžete poslouchat na 107,6 FM v okolí Rychnova nad Kněžnou (vertikální polarizace, výkon 500W).

Minulou středu začal hrát bigbít i na 100,8 FM ve Slavonicích (vertikální polarizace, výkon 1kW).

A od soboty laďí Beaťáci v Pardubicích 107,8 FM (vertikální polarizace, výkon 100W)

Teď se pracuje na vysílači v Jablonci nad Nisou.

---

IRON MAIDEN načali druhou část

23. 5. 2008
Obrázek: IRON MAIDEN načali druhou část

jejich celosvětového turné Somewhere Back In Time World Tour 2008. Po první části, která zahrnovala celkem 21 koncertů po celém světě a to s obrovským úspěchem, přichází druhá část turné. Ta se bude skládat taktéž z 21 koncertů, skupina se v ní ovšem zaměří jen na zámořské státy - Kanadu a USA. První koncert odehráli Iron Maiden ve středu v Texasu, ve městě San Antonio a včera potěšili fanoušky v Houstonu. Třetí část turné poté začne 27. 6. účastí Iron Maiden na prestižním Gods of Metal Festival v italské Boloni. 8.8. hrají v Praze.
Skupina se v rámci druhé části šňůry nebude již dopravovat Ed Force One, ale zato slibuje ještě propracovanější pódiovou show, která nemine ani Českou Republiku!

---

Rozpuštění RED HOT CHILI PEPPERS

22. 5. 2008
Obrázek: Rozpuštění RED HOT CHILI PEPPERS

Zpěvák Anthony Kiedis na otázku magazínu Rolling Stones, co aktuálně dělá kapela, odpověděl: "Momenálně jsme to rozpustili. Opravdu jsme si teď dali od sebe pauzu. Práce na posledním (2006) dvojalbu Stadium Arcadium byly příliš dlouhé. Byli jsme teď spolu nepřetržitě od roku 1999. Po konci turné jsme se dohodli, že teď budeme rok jen žít, dýchat, jíst a učit se nové věci." Pro Kiedise to znamená především čas s malým synem a pořádně se naučit surfovat. K muzice ho vrací aspoň pořádání festivalu v Pittsburghu na počátku srpna. K účinkování už přesvědčil třeba Boba Dylana.

Další z kapely se věnují svým projektům. Třeba bubeník Chad Smith je na turné v Japonsku se svým jazzovým bandem a čas od času vypomáhá u kamaráda zpívajícího basáka Glenna Hughese (ten v Praze koncertoval v pondělí).

---

Muzikanti na návštěvě v Beatu

22. 5. 2008
Obrázek: Muzikanti na návštěvě v Beatu

Tento týden bylo ve studiu Beatu rušno. Už v něděli v Hard and Heavy pomáhal muziky vybírat Glenn Hughes - hlas Trapeze, Black Sabbath a Deep Purple (foto).

Ve středu dorazil na Vinohrady Alan Stivell. Bretoňský bard keltské muziky odehraje v květnu jediný koncert a to v sobotu 24. v podhradí Okoře (v rámci festivalu Okoř se šťávou). Multiinstrumentalista hrající na keltskou harfu už od svých 9 let byl v Čechách naposledy v roce 91 a vyprodal Lucernu.

Ve čtvrtek by mejdan s Olinem Nejezchlebou. Ten donesl jídlo (dobrá né on, ale managerka Věra Horníková) a přivedl hosty. Dorazil Pavel Skála, Ondra Konrád, Standa Barek, Ivan Hlas, přes telefon se připojil Vláďa Mišík. Rekapitulovali 25 let Olinova působení v českém bigbítu. To vše ku příležitosti vydání 2CD "25 let v tom". První CD obsahuje studiové nahrávky posbírané v průběhu času, na druhém CD najdete živý záznam z ledna loňského roku, kde si na stejnojmenném konceru v pražské Akropoli. Album samotné se bude křtít 3. června v pražském klubu Vagón.

---

BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY

21. 5. 2008
Obrázek: BEATOVÁ SÍŇ SLÁVY

V úterý 20. května se popáté otevřela Beatová síň slávy. Jako kapela vstoupili Arakaini, jako osobnost Aleš Brichta a jako osonost in memoriam Miki Volek, za něhož cenu převzal kamarád režisér a herec Filip Menzel. První fotky z Retro Music Hall donesl Ted. Jeho fotoreportáž je ZDE.

ZDE je galerie fotek od Evky

---

Zemřel původní bubeník RUSH

20. 5. 2008
Obrázek: Zemřel původní bubeník RUSH

Minulou neděli 11. května zemřel ve spánku 55. letý John Rutsey. Byl u toho, když se v roce 1968 v Torontu kapela Rush zformovala. V roce 1974 pak s Geddy Leem a Alexem Lifesonem natočil první album Rush. Přišel první úspěch, první šňůra a John, který se potýkal s těžkou cukrovkou musel nechal dráhu rockové star plavat a své místo u bicích přenechal Neilu Peartovi. Do posledních dní se s kapelou velmi často stýkal.

---

Harley-Davidson chystá velkou rockovou párty

20. 5. 2008
Obrázek: Harley-Davidson chystá velkou rockovou párty

Půjde o 105. výročí založení firmy. Hlavní mejdan bude v Milwaukeee 29. a 30. srpna a zahrají na něm Foo Fighters, Bruce Springsteen a the E Street Band, Three Days Grace, ZZ Top, The Black Crowes, Blue Oyster Cult, Peter Frampton, Joan Jett and the Blackhearts, Foghat, Buddy Guy, Black Rebel Motorcycle Club, Dierks Bentley a Cameo. Škoda … trochu z ruky.

---
Stránky: 1 192 384 551 552 553 554 555 556 557 575 766