Stránky: 1 190 379 551 552 553 554 555 556 557 567 756

GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

11. 2. 2008
Obrázek: GRAMMY pro SPRINGSTEENA i PLANTA

V rockových kategoriích si 3 gramofonky odnesl Bruce Sprinsgteen. Byl označen za nejlepšího sólistu, jeho skladba Radio Nowhere nejlepší rockovou písní a třetí cenu získal The Boss v kategorii instrumentálek za Once Upon A Time In The West z desky We All Love Ennio Morricone. Z té byla i další nominovaná nezpívaná skladba The Ecstasy Of Gold od Metalliky. Nejlepší rockovou desku roku 2007 natočili Foo Fighters -Echoes, Silence, Patience & Grace - na ní najdete i nejlepší Hard Rockovou skladbu The Pretender. Nejvíc z metalistů členy Americké huební akademie potěšili Slayer se skladlou Final Six (Christ Illusion). Cenu pro nej.rockovou kapelu nebo duo získali The White Stripes (Icky Thump). Nejlepší spolupráci v kategorii pop mamí na svědomí Robert Plant & Alison Krauss - Gone Gone Gone (Done Moved On).
Komplet oceněných a nominovaných

---

V květnu přijede JOHNNY WINTER

7. 2. 2008
Obrázek: V květnu přijede JOHNNY WINTER

Vyslanec texaského rocking blues vystoupí 14.5. v Lucerně Music baru. Zatím jediné vystoupení Johnnyho Wintera v Praze v červenci 2002 si asi nechal ujít málokdo z jeho fanoušků. Přestože koncert nadchnul, jeho příznivce vyděsil Winterův zdravotní stav - na podium přišel o holi a po celou dobu koncertu hrál vsedě a působil unaveně. Zdá se však, že Winterovi je osud nakloněn. V minulém roce změnil lékařský tým a během několika měsíců nastal v jeho zdravotním stavu záśadní obrat. Johnny opět chodí, cítí se velice dobře - až natolik, že se rozhodl v roce 2008 uspořádat celosvětové turné.

---

Beaťák Leoš se vrátil z KENI

7. 2. 2008
Obrázek: Beaťák Leoš se vrátil z KENI

Výherce naší cestovatelské soutěže (která na Beatu proběhla v září) se vrátil - v pořádku a s hromadou fotek a zážitků:

Bylo to fakt bezva, hlavně zvířátka :-) Mám asi tak 2,5 tisíce fotek, tak se tím musím nějak prohrabat :-) Zatím ti pošlu jen takovou malou ochutnávku. Jinak média to Keňanum pěkně pohnojili. Bylo tam míň než 10% obvyklého stavu turistů. Prostě nikde nikdo. Né že by nám to zrovna vadilo, bylo příjemné se nemačkat na Safari s ostatními, ale bylo to takové smutné vůči domorodcům. Bude tam teď pěkná bída, protože skoro všude museli asi tak 75% personálu vyhodit. Je to síla, protože za celou dobu jsme nezaznamenali nějaké nepokoje nebo tahanice. Místní se dívají na televizi, poslouchají rádio a kroutí hlavou, protože se prý vlastně nic neděje. Střety mezi těmito kmeny jsou prý běžné a odehrává se to stále ve stejných lokalitách. Tak jsme si tak vzpomněli, jak se na nás asi dívali cizinci, když ve zprávách probíhaly záběry z demonstrací, když tu zasedal Mezinárodní Měnový Fond. To se pod Vyšehradem taky dost hustě bojovalo :-) Jó média jsou mocná a lidi zase ovce.

---

Zemřel Guru Beatles

6. 2. 2008
Obrázek: Zemřel Guru Beatles

Ve věku 91. let zemřel včera v Holandsku Maharishi Mahesh Yogi. V roce 1967 učitel transcedentální meditace učaroval liverpoolské čtyřce a Beatles se stali jeho stoupenci (stejně jako třeba i Mick Jagger). Třeba velká část legendární desky The Beatles (bílé dvojalbum) vznikla přímo v Indii nebo byla inspirována tamním pobytem členů kapely. Přímým důkazem toho je skladba Sexy Sadie. Tu napsal Lennon v jízlivé náladě v posledních hodinách pobytu v Rishikeshi. Původní název byl Maharishi a text se vztahoval ke speciální výuce, kterou guru údajně poskytoval jedné ze členek doprovodu Beatles. Byla však přepsána, aby se předešlo soudnímu procesu.

"Nikdy nevyřešíte problém, dokud se na něj nepodíváte s nadhledem.." (Maharishi Mareshi Yogi)

---

Přijedou HUGHES

5. 2. 2008

Glenn bude mít dokonce na našem území dvě zastávky. 19. května pražské Retro Music Hall a o den později ve Zlíně v Masters of Rock Café. Někdejší zpěvák Deep Purple, Black Sabbath a Trapeze vydává v květnu novou desku a ta se bude jmenovat 'First Underground Nuclear Kitchen'.

Nazareth (stejně jako Jethro Tull) letos jedou šňůru ke 40. letům od založení. A (stejně jako Jethro Tull) zahrají i u nás. 15. dubna v Lucerně. - bohužel to už není pravda. U data 15. dubna už je na webu kapely koncert v Rakousku :o( Ale Nazareth do Česka stejně přijedou - 27. června do Třince, 28. června do Prachatic, 5. září do Roudnice nad Labem a 6. září do Havířova.

---

IRON MAIDEN začali turné

5. 2. 2008
Obrázek: IRON MAIDEN začali turné

Už mají za sebou dva koncerty. V pátek zahajovali v indické Bombaji a včera v nejodlehlejším velkoměstě světa australském Perthu (tady jim předskakovala tamní kapela Vanishing Point). A jak je sestaven setlist Somewhere In Time Tour? Až na hit Fear of the Dark jde o skladby z 80. let:

Churchill's Speech / Aces High (from 'Powerslave' - 1984)
2 Minutes to Midnight (from 'Powerslave' - 1984)
Revelations (from 'Piece Of Mind' - 1983)
The Trooper (from 'Piece Of Mind' - 1983)
Wasted Years (from 'Somewhere In Time' - 1986)
The Number of the Beast (from 'Number Of The Beast' - 1982)
Run to the Hills (from 'Number Of The Beast' - 1982)
Rime of the Ancient Mariner (from 'Powerslave' - 1984)
Powerslave (from 'Powerslave' - 1984)
Heaven Can Wait (from 'Somewhere In Time' - 1986)
Can I Play With Madness? (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
Fear of the Dark (from 'Fear Of The Dark' - 1992)
Iron Maiden (from 'Iron Maiden' - 1980)
Přídavky:
Moonchild (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
The Clairvoyant (from 'Seventh Son Of A Seventh Son' - 1988)
Hallowed Be Thy Name (from 'Number Of The Beast' - 1982)

05iron.jpg

Adrian Smith, Dave Murray, Bruce Dickinson, Steve Harris, Nicko McBrain a Janick Gers po příletu do Bombaje (31.1.08)

---

BEATLES na cestě do vesmíru

4. 2. 2008
Obrázek: BEATLES na cestě do vesmíru

Dnes je to přesně 40 let, co Beatles natočili skladbu Across The Universe. Ta k "narozeninám" dostala let do vesmíru. Staruje dnes v 7 večer amerického východního času (u nás o půlnoci). Experti z americké NASA chtějí vesmírnou družici s písní na palubě vystřelit zatím nejdále do vesmíru, co se kdy podařilo. Čeká je cesta dlouhá přibližně 431 světelných let, pak by orbitální družice měla docílit Polárky. K uctění významné události se NASA rozhodla dnešek zapsat do kalendáře jako den Across The Universe a žádá tím fanoušky skupiny Beatles, aby historický moment oslavili s nimi tím, že si píseň pustí ve stejnou chvíli po celé zemi. Sir Paul McCartney z noviny velikou radost: "Paráda! Super NASA! Zdravím mimozemšťany." Vdova po Johnu Lennonovi dodává: "Vidím to jako začátek nového věku, kdy budeme schopni komunikovat s miliardami planet v celém vesmíru." V historii skupiny Beatles není vyslání hudby do vesmíru žádnou novinou. Naposledy v listopadu 2005 se McCartney stal prvním umělcem, jehož koncert byl živě vysílán právě do vesmíru, konkrétně na mezinárodní vesmírnou stanici.

---

RICHIE KOTZEN v Praze

1. 2. 2008
Obrázek: RICHIE KOTZEN v Praze

Jeden ze světově uznávaných kytaristů a vynikající zpěvák v jedné osobě Richie Kotzen (ex Mr. Big, Ppospn) vyráží na evropském turné ke svému aktuálnímu albu "Return of Mother Head´s Family Reunion". 18. března bude Kotzenova zastávka v pražském Retru. Máme tedy šanci na vlastní oči vidět v akci Kotzen Tele (Fender Telecaster speciálně vyrobený podle specifikací Ritchieho) Jako support vystoupí instrumentální trio Petr Henych & G-bod.

kiss.jpgA když už jsme u koncertů, tak Papen z Kutné Hory nás upozornil na web www.kissarmy.cz, kde je zajímavé psaní na téma Kiss: "Německý promotér právě rozplánovává termíny. V Německu by mělo být 5-6 vystoupení. Jeden z koncertů se bude konat v berlínské Deutschlandhalle nebo na Velodromu (jako jediný koncert ve východním Německu). Rakouský promotér je také ve vyjednávání (a český - poznámka Pavla Hromady). Německé datumy by měly být upřesněny první týden v únoru."

---

V Praze zahraje i NICK CAVE

31. 1. 2008
Obrázek: V Praze zahraje i NICK CAVE

Společně s kapelou The Bad Seed přijede přidstavit svoji novou (již 14tou) desku Dig, Lazarus, Dig!!! Ta výjde na počátku března. Ukázku už mají na Myspace Den D bude 24. května 2008 a koncert proběhne v Sazka Areně.

---

Do Zlína přijednou ANNIHILATOR

29. 1. 2008
Obrázek: Do Zlína přijednou ANNIHILATOR

Kanadská thrash metalová legenda Annihilator s charismatickým frontmanem Jeffem Watersem si odbude na Masters of Rock českou festivalovou premiéru. V Areálu likérky Rudolf Jelínek Vizovice se bude hrát od 10. do 13. července.

---
Stránky: 1 190 379 551 552 553 554 555 556 557 567 756