Stránky: 1 187 372 554 555 556 557 558 559 560 743

IRON MAIDEN plánují velké turné se starými hity

11. 9. 2007
Obrázek: IRON MAIDEN plánují velké turné se starými hity

Bruce a jeho parta vyslyšeli nářky fanoušků a pojednou šňůru s hity z 80. let. Dickinson ve svém pořadu na BBC 6 Music radio show prozradil, že se nejvíce těší na věci z alba Powerslave (1984), včetně závěrečné 13. minutové Rime of the Ancient Mariner. Celý koncertní zájezd se ponese pod hlavičkou Somewhere Back In Time World Tour 2008 a bude mít zastávku i v Austrálii, kde Maiden nehráli už 15 let. Začátek turné je naplánován na pondělí 4. února a první by měli být potěšeni fanoušci v Perthu. O dva dny později Melbourne, pak Sydney a Brisbane. Pak příjde na řadu Severní, Střední a Jižní Amerika, Indie, Japonsko a v létě festivaly v Evropě (už mají dohodnuto, že boud hrát 2.8.08 v Německu na Wacken Open Air). Po světě bude kapelu přepravovat speciální Boeing 757 (viz. obrázek) a pilotovat ho bude Dickinson (Beaťáci dobře vědí, že Bruce je pilotem Astraeus Airlines). Jak natěšeně prozradil "spojí své dvě největší vášně - muziku a létání".

11iron2.jpg

---

LENNON má maják

10. 9. 2007
Obrázek: LENNON má maják

Až pojedete na Island, tak hledejte severně od Reykjavíku 25 metrů vysokou věž. Minulý týden tam byla vdova Yoko Ono a stavba byla slavnostně otevřena. The Peace Tower bude hořet ode dne Lennonových narozenin 9. října do dne, kdy byl v roce 1980 zabit, tedy do 8. prosince. Ono doufá, že maják bude nakonec svítit stále. V rozhovoru pro list New York Post Ono říká: "Je to odpověď na mé modlitby, protože když jsem byla poprvé v Johnově domě, vyprávěl mi o tom, že by chtěl postavit maják. Nikdy jsem moc nevěděla, jak to přesně uchopit. A nikdy jsem nevěřila, že to dokáži zrealizovat. Jednou bude tahle věž svítit 365 dní v roce 24 hodin denně, teď na to ale nechci tlačit. Navždy je dlouhá doba."

---

METALLICA odehraje dva akustické koncerty

7. 9. 2007
Obrázek: METALLICA odehraje dva akustické koncerty

Půjde o charitu, o dva koncerty pro Bridge School Benefit. Což je nezisková organizace, založená Neilem a Pegi Youngovými snažící se pomoci lidem s vážnými řečovými a pohybovými problémy při zapojení se do společnosti. Koncerty, který se zůčastní i Tom Waits, Eddie Vedder, John Mayer, Jerry Lee Lewis a samozřejmě Neil Young, se konají 27. a 28. října v californském Mountain View. První z koncertů pro The Bridge School Benefit se konal v roce 1986 a hráli na něm třeba Crosby, Stills, Nash, & Young, Don Henley, Tom Petty, nebo Bruce Springsteen. Metallica byla součástí programu před deseti lety a TADY a TU si můžete poslechnout jak hrají "bez proudu".

---

Kdo kope za BRIANA MAYE?

7. 9. 2007
Obrázek: Kdo kope za BRIANA MAYE?

Kytarový technik Briana Maye Pete Malandrone (ten tmavovlasý) má syna Frankieho (ten v první lajně) a ten hraje fotbal. Jeho team má pravda parádní dresy:

---

Vznese se zas vzducholoď?

6. 9. 2007
Obrázek: Vznese se zas vzducholoď?

Zatím není nic jisté, ale už o tom cvrlikají rockoví vrabci na hard střechách. Čert ví, jak bychom otevřeli náruč dávno ztraceným synům, čert ví, jak dlouho žije legenda. Abych nenapínal: Led Zeppelin mají znovu společně vystupovat (nebo možná jen vystoupit). Spory ve smyslu každý proti všem se ale prý rozhodně srovnali a uražený baskytarista John Paul Jones je připraven, bubeníkem nemůže být nikdo jiný než potomek nepřeživšího Johna Bonhama, syn Jason. Po sedmadvaceti letech by tak mohli společně stanout na pódiu ti, kteří utvářeli dějiny rockové hudby (necháme stranou nepříliš vydařené vystoupení na Live Aid, 1985, a také příležitostný jam při uvádění Led Zeppelin do Rock´n´roll Hall Of Fame, 1995) Hlas (Robert Plant) a kytara (Jimmy Page) Led Zeppelin jsou prý též ve střehu a podle zpráv britského deníku The Daily Telegraph, jakož i podle úniku informací z londýnské O2 Arény je koncert na spadnutí. Celá akce by se měla konat na počest nedávno zesnulého hudebního bosse Ahmeta Erteguna. Důležitější však je, že prosakují i zvěsti o nových tvůrčích plánech rockových hrdinů, kteří si zbyli.
Ale znáte to: nic není jisté - a v rock&popovém světě zvlášť.

Vojtěch Lindaur pohledem z Beatové rozhledny

PS: pokud máte zájem o týdeník Beatová rozhledna, na pravé straně tohoto webu je registrace (stačí zadat jenom email, kam má Rozhledna chodit)

---

Sestav The Best of U.D.O.

3. 9. 2007
Obrázek: Sestav The Best of U.D.O.

Sólový projekt zpěváka Accept Uda Dirkschneidera vydal na jaře vydařené album Mastercutor. To přijedou do Prahy koncertně představit 26. listopadu (Retro Music Hall). 7. prosince pak vyjde The Best of U.D.O. Jaké skladby na výběru budou, to musí rozhodnout fanoušci na webu kapely. Měsíc po začátku hlasování bylo nominování 75 skladeb. Na Best of bych se jich mělo vejít dvacet. Vaši oblíbenou skladbu můžete podpořit tak, že její název (maximálně tři "kusy") pošlete na email best-of@udo-online.de. Konec hlasování je 14. září. Teď vede skladba Man And Machine, před Holy a třetí je They Want War.

---

Jak to bylo s Bitter Sweet Symphony a ROLLING STONES?

30. 8. 2007
Obrázek: Jak to bylo s Bitter Sweet Symphony a ROLLING STONES?

Protože opět přišel na toto téma dotaz (od Luboše z Pardubic), tak si to probereme:

V roce 1965 oprášili Rollings Stones starý americký tradicionál Last Time (v padesátých letech s ním slavil úspěch gospelový kvintet The Staples Singers). Malá černá deska Rolling Stones (na druhé straně s Play with Fire) stanula na vrcholu britské hitparády. V té době byl managerem kapely Andrew Loog Oldham a ten pod hlavičkou The Andrew Oldham Orchestra vydal 4 alba. Jedno se jmenovalo The Rolling Stones Songbook a šlo o orchestrální úpravy písniček Stounů. A mezi ...

---

Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

29. 8. 2007
Obrázek: Josef Růžička (*1.10.1928 +3.8.2004) – český Leo Fender

Tímto krátkým zamyšlením nad naším výjimečným krajanem panem Josefem Růžičkou, vývojářem a konstruktérem 1. československé (dále jen čs.) elektrofonické (dále jen elfo.) kytary, bych vás chtěl pozvat ke shlédnutí internetových stránek s adresou: www.jolana.info.Stránky vznikly u příležitosti 50. výročí výroby 1. čs. elfo. kytary. Je zde soustředěno vše, co je do dnešní doby známé, co bylo pamětníky doloženo a kytarovými nadšenci zpracováno o historii čs. elfo. kytar.

---

CAVALEROVCI se přejmenovali

29. 8. 2007
Obrázek: CAVALEROVCI se přejmenovali

Společný projekt Maxe a Igora se původně měl jmenovat Inflikted. Pozor změna jména: teď si Cavalerovci + kytarista Marc Rizzo (Ill Niño a Soulfly) a basák Joe Duplantier říkají Cavalera Conspiracy. V pátek je čeká první společný koncert. Na 11th Annual D-Low Memorial Festivalu v Arizoně zahrají společně se Soulfly.

---

BO DIDDLEY měl infarkt

29. 8. 2007
Obrázek: BO DIDDLEY měl infarkt

Zpráva přišla včera z Floridy. A není to letos poprvé. Náhlá srdeční slabost přepadla 78. letého muzikanta už v květnu. Diddley, jehož skutečné jméno je Ellas Bates, má cukrovku.

---
Stránky: 1 187 372 554 555 556 557 558 559 560 743