Stránky: 1 192 382 554 555 556 557 558 559 560 573 763

Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

20. 3. 2008
Obrázek: Vytvořte si vlastní koncert ARAKAIN!

Máte jedinečnou možnost podílet se na skladbě repertoáru koncertů kapely Arakain. Na stránkách i-space naleznete hlasovací formulář, kde si můžete vybrat pět skladeb, které byste rádi slyšeli. Každý koncert má svou vlastní anketu, hlasovat lze týden před termínem. Aktuální je hlasování pro tuto sobotu - to hrají Arakain v Jablonci nad Nisou.

---

Noví DEEP PURPLE příští rok

18. 3. 2008
Obrázek: Noví DEEP PURPLE příští rok

Ian Gillan se po dvouhodinovém koncertu pro 10.tisíc lidí v peruánské Limě rozhovořil o dalších plánech kapely: "Teď dokončíme tříleté koncertování, pak si dáme Vánoční přestávku a věřím, že na počátku dalšího roku se vrhneme do studia na nahrávání." Půjde tak o 19. album ve 40. leté kariéře Deep Purple. Ano, v červenci to už bude 40 let od vydání první desky Shades of Deep Purple. A co Ian říká na tak dlouhé "soužití": "Jsme jako silná rodina, která má jasná pravidla. Muzika je v našich srdcích a je tmelem, který nás drží pohromadě". Ve stejném rozhovdu pro sever Bloomberg.com taky Gillan vzpomínal na duet s Pavarottim: "Luciano nás pozval na charitativní koncert jehož výtěžek byl pro sirotky z Afghánistánu a Iráku. S tím, že si chtěl s námi zazpívat jeden song (Smoke on the Water). Já z legrace navrhnul, že jen pod podmínkou, že já si s sním střihnu Nessun Dorma. Krásná vzpomínka."

---

Bacha na fanatické fanynky

18. 3. 2008
Obrázek: Bacha na fanatické fanynky

Určitě už jste slyšeli o tragickém mejdanu z loňského 17. března. Opilí manželé z Ostravy se hádali o to, jaké písničky se na oslavě budou hrát. Žena chtěla Pavola Haberu, její muž AC/DC. Když ji neposlechl, probodla ho nožem. Není to ale případ ojedinělý. Předloni v červenci jedna Australanka zapíchla svého muže, protože ji vypnul CD Bruce Springsteena. U soudu se nechala slyšet, že se mu chtěla jen pomstít a né zabít ho. Po hrůzném činu zavolala záchranku a sama se pokusila otrávit prášky. Karen Lee Cooper tento týden dostala 8 let natvrdo. Vražedkyně z Moravy putovala za mříže na deset a půl roku.

---

QUEEN opravdu zahrají v Praze!

18. 3. 2008
Obrázek: QUEEN opravdu zahrají v Praze!

Už je to potvrzeno i ze strany českého pořadatele. Queen s Paulem Rodgersem zahrají na podzim v Praze. 31. října 2008 v O2 Aréně. Evropské turné Queen s Paulem Rodgersem startuje 16. září v Moskvě.

---

Naděje BEATU IX

18. 3. 2008

Aktuální kolo - mrkněte a hlasujte:

Soutěžní "pavouk" - rozpis jednotlivých kol:

Přihláška pro kapely ke stažení zde:

Všichni naši milí muzikanti a bigbíťáci!

Soutěž méně známých a začínajících kapel pokračuje - máte-li chuť se zapojit, čtěte následující řádky:

Přihlásit se může každá česká rocková kapela (zahraniční členové kapely účast nevylučují), která nemá smlouvu s žádným vydavatelsvím. Zapojit se můžete, pokud na adresu Rádio Beat, Říčanská 3, 101 00 Praha 10 Vinohrady zašlete v období mezi 01.01.2008 a 26.04.2008 obálku nadepsanou Naděje Beatu. Došlé přihlášky po termínu budou zařazeny až do kola následujícího. Zásilka musí obsahovat vyplněnou přihlášku a CD s max. 5ti vlastními vybranými soutěžními písněmi. Přihlášku vyplňte celou, v případě např. neexistujících web stránek uveďte neexistují, kolonky nenechávejte prázdné. V případě většího počtu zájemců, než je

kapacita soutěže, nebude při zařazování do jednotlivých kol rozhodovat datum doručení, ale kvalita a osobitost kapely. O zařazení budou nadále rozhodovat autoři pořadu.

Soutěž má 6 základních kol, do každého z nich bude vybráno 5 kapel se dvěmi nahrávkami. V semifinálových kolech a ve finále kapela soutěží už pouze s jedinou písní - tou, která v kole základním dostane větší počet hlasů. Jména zařazených nebudou zveřejňována dopředu, tak aby na startovní čáře byly zachovány rovné podmínky. Do semifinále postupují vždy 3 kapely s největším počtem hlasů v pořadí, v jakém byly nasazeny. První semifinále tedy vznikne z devíti postupujích z prvních třech odvysílaných kol, doplňeno bude o jednu skupinu s "divokou kartou" poroty - tedy autorů pořadu. V případě že porota divokou kartu nevyužije, proběhne semifinále pouze s devíti postoupivšími. Ze dvou semfinálových kol postoupí vždy 5 kapel do jednoho kola finálového, které určí konečné pořadí.


Kalumet strýčka indiána
- tedy speciální ocenění autorů pořadu, bude udělováno jako vždy bez ohledu na výsledky.

Hlasování: probíhá pomocí SMS zaslaných na číslo 724 58 58 58. V základním kole bude hlasováno pro interpreta a jednu ze dvou písní, tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)NAZEV KAPELY(mezera)ČISLO SONGU(bude uvedeno v tabulce nasazených). V semifinéle a finále bude hlasováno už pouze pro interpreta, tvar SMS tedy bude následující: NADEJE(mezera)NAZEV KAPELY. Hlasovat můžete začít vždy po skončení pořadu až do nedělní půlnoci před pořadem následujícím. Bude-li tento termín změněn např. státním svátkem, neočekávanou událostí apod., bude změna vždy včas zveřejněna ve vysílání a na této stránce. Z jednoho telefonního čísla bude jako platný brán v jednom kole pouze jeden hlas. SMS jsou zpracovávány automaticky, proto jako neplatné budou vyřazeny zprávy v nesprávném tvaru, stejně jako hlasy pro kapely zařazené do jiných kol.


Vítězové
:

Jak je již tradící, držitelé Kalumetu společně s kapelami které obsadili první, druhé a třetí místo, si zahrají na Koncertě Nadějí pořádaném v některém z pražských rockových klubů. Vítězná kapela dostane příležitost vystoupit na letních festivalech nebo akcích pořádaných Radiem Beat . Písničky vítězné party budou zařazeny do vysílání Rádia Beat, muzika oceněných pak případně zařazena na kompilaci "Naděje Beatu".

---

Nechť je LEMMY rytířem!

14. 3. 2008
Obrázek: Nechť je LEMMY rytířem!

Fanoušci sepsali petici a chtějí, aby britská královna udělila zpěvákovi Motörhead rytířský řád. "Lemmyho úspěch v muzice je dobře znám a vážíme si ho. A stačí se podívat, kolik lidí už petici (byla zveřejněna v úterý) podepsalo." Kdo je taky pro - nechť navštíví tyto stránky.

---

Chystá se koncert v Hyde Parku

12. 3. 2008
Obrázek: Chystá se koncert v Hyde Parku

Den D bude 27. června a půjde o oslavu narozenin 90. držitele Nobelovy ceny míru Nelsona Mandely. Ten se narodil 18. července 1918. Pro někdejšího prezidenta Jihoafrická republiky zahrají v londýnském Hyde Parku U2, Queen, Annie Lennox a další. Akci bude moderovat herec Will Smith.

---

VAN HALEN posouvají turné

12. 3. 2008
Obrázek: VAN HALEN posouvají turné

Eddie Van Halen je pod podhledem lékařů a v minulých dnes se podrobil blíže nespecifikovanému zákroku. Van Halen budou posouvat 17 koncertů a začnou hrát zase až 19. dubna. Kromě "záhadné" nemoci si taky vrabci na střeše (a novináři) špitají o generačním rozporu v kapele. Především jde o ostré zákulisní hádky mezi Eddiem a jeho 17. letým synem Wolfgangem, který v bandu hraje na basu.

---

Nová METALLICA v září

12. 3. 2008
Obrázek: Nová METALLICA v září

Alespoň se o to kapela pokusí. Jak v pátek řekl bubeník Lars Ulrich zpěvákovi Iron Maiden Bruce Dickinsonovi v jeho pořadu na rádia BBC 6 Music. A co se samotného natáčení týče, tak se Lars prozradil: "S tím, co jsem slyšel doposud jsem velmi spokojený. Nejsem z těch co tvrdí, že to nejnovější je to nejlepší, co jsme kdy udělali. Ale snažíme se a máme pořád ještě dost času to vylepšit." Metallica v květnu vyráží na turné a třeba včera potvrdili další termín - 14. srpna zahrají na Rock en France v severofrancouzském Arrasu. 3. června je očekáváme v Praze.

A ještě jedna novinka v dubnu kapela realizuje "retro nápad" a desky Kill 'Em All a Ride the Lightning vyjdou na vinylu. V červnu pak budou následovat alba Master Of Puppets a ..And Justice For All.

PS: jen pro zajímavost, když jsme zmiňovali radiovou show B. Dickinsona - tak TADY si můžete prohlédnout jeho playlisty. K povídání s Larsem vybral písničku Metalliky Through The Never

---

GELDOF zmlátil fanouška

11. 3. 2008
Obrázek: GELDOF zmlátil fanouška

Sir Bob (exšéf Boomtown Rats) se nebije "jen" za chudé (byl pořadatelem charitativního koncertu Live Aid), ale hájil čest své sboristky. Zara H. Phillips doprovázela Geldofa na konci 80. let během jeho sólové dráhy. Teď píše paměti a v nich taky vzpomíná na večer, kdy si k ní po koncertě příliš dovoloval jeden z fanoušků. Bob si ho zval stranou, stačily dvě rány a otrava se odporoučel se zlomeným nosem. Škoda každé rány, která padne vedle. Sir Bob Geldof je letos (už byl i v roce 2006) nominován na Nobelovu cenu míru.

---
Stránky: 1 192 382 554 555 556 557 558 559 560 573 763