Stránky: 1 192 382 555 556 557 558 559 560 561 573 763

VAN HALEN posouvají turné

12. 3. 2008
Obrázek: VAN HALEN posouvají turné

Eddie Van Halen je pod podhledem lékařů a v minulých dnes se podrobil blíže nespecifikovanému zákroku. Van Halen budou posouvat 17 koncertů a začnou hrát zase až 19. dubna. Kromě "záhadné" nemoci si taky vrabci na střeše (a novináři) špitají o generačním rozporu v kapele. Především jde o ostré zákulisní hádky mezi Eddiem a jeho 17. letým synem Wolfgangem, který v bandu hraje na basu.

---

Nová METALLICA v září

12. 3. 2008
Obrázek: Nová METALLICA v září

Alespoň se o to kapela pokusí. Jak v pátek řekl bubeník Lars Ulrich zpěvákovi Iron Maiden Bruce Dickinsonovi v jeho pořadu na rádia BBC 6 Music. A co se samotného natáčení týče, tak se Lars prozradil: "S tím, co jsem slyšel doposud jsem velmi spokojený. Nejsem z těch co tvrdí, že to nejnovější je to nejlepší, co jsme kdy udělali. Ale snažíme se a máme pořád ještě dost času to vylepšit." Metallica v květnu vyráží na turné a třeba včera potvrdili další termín - 14. srpna zahrají na Rock en France v severofrancouzském Arrasu. 3. června je očekáváme v Praze.

A ještě jedna novinka v dubnu kapela realizuje "retro nápad" a desky Kill 'Em All a Ride the Lightning vyjdou na vinylu. V červnu pak budou následovat alba Master Of Puppets a ..And Justice For All.

PS: jen pro zajímavost, když jsme zmiňovali radiovou show B. Dickinsona - tak TADY si můžete prohlédnout jeho playlisty. K povídání s Larsem vybral písničku Metalliky Through The Never

---

GELDOF zmlátil fanouška

11. 3. 2008
Obrázek: GELDOF zmlátil fanouška

Sir Bob (exšéf Boomtown Rats) se nebije "jen" za chudé (byl pořadatelem charitativního koncertu Live Aid), ale hájil čest své sboristky. Zara H. Phillips doprovázela Geldofa na konci 80. let během jeho sólové dráhy. Teď píše paměti a v nich taky vzpomíná na večer, kdy si k ní po koncertě příliš dovoloval jeden z fanoušků. Bob si ho zval stranou, stačily dvě rány a otrava se odporoučel se zlomeným nosem. Škoda každé rány, která padne vedle. Sir Bob Geldof je letos (už byl i v roce 2006) nominován na Nobelovu cenu míru.

---

NICK CAVE si padesátku uživá

11. 3. 2008
Obrázek: NICK CAVE si padesátku uživá

Nick Cave plánuje sepsat další román. Jeho prvotina vyšla před 20. lety a jmenuje se And The Ass Saw The Angel (u nás vyšla v roce 2002 pod názvem A uzřela oslice anděla). Jde o ultradepresivní knížku ve které Cave popisuje jedno z nejtěžších období svého života. Děj je líčen očima němého Euchrida Eucrowa, který se už od dětství brodí stokami lidské nenávisti, zlomyslnosti a zkaženosti. Drsný je taky film Proposition, ke kterému Nick dělal muziku a scénář. S režisérem snímku Johnem Hillcoatem si už domluvili další spolupráci. První ale Cave bude prezentovat novou úspěšnou (4 místo v Anglii) desku s kapelou Bad Seeds 'Dig!!! Lazarus, Dig!!! 24. května hrají v Praze - Arena HC Sparta.

Příznivci The Bad Seeds jistě uvítají i další koncerty (bývalých) členů kapely u nás. Zítra (středa 12.3.) ve Strahovském klubu 007 zahrají Gallon Drunk Jamese Johnstona a 19. dubna to v pražské Arše rozbalí také Blixa Bargeld s jeho Einstürzende Neubauten.

---

BEATLES news

10. 3. 2008
Obrázek: BEATLES news

Unikátní plakát, který podepsali Beatles při speciálním vystoupení pro členy fanklubu v klubu Cavern 5. dubna 1962, je nabízen v aukci za 6000 dolarů. K mání jsou také Lennonovy kalhoty za 2000 dolarů. Obojí zatím vlastní manažer liverpoolského Beatles Shopu Stephen Bailey, který nabídl to do výroční aukce, která se ...

---

Slováci budou hostit SLAYER

10. 3. 2008

Čerství držitelé grammy za nejlepší metalový výkon budou hlavní hvězdou festivalu Topfest, který se koná ve dnech 27. - 28. června v Zelenej Vodě u Nového Mesta nad Váhom.

---

Další vstoupili do Rock and Rollové síně slávy

10. 3. 2008
Obrázek: Další vstoupili do Rock and Rollové síně slávy

Během pondělního slavnostního ceremoiálu v hotelu Waldorf Astoria v New Yorku Billy Joel uvedl do Rock and Roll Hall of Fame Johna Mellencampa, Lou Reed canaďana Leonarda Cohena, leader Creedence Clearwater Revival John Fogerty skupinu The Ventures a herec Tom Hanks kapelu The Dave Clark Five. Tady se bude hodně vzpomínalo na frontmana Mikea Smitha, který před 14. dny zemřel. V kategorii non-performer byla oceněna autorsko-producentská dvojce Kenneth Gamble a Leon Huff. Pocty se dostalo i pop star Madonně, kterou do síně slávy uvedl Justin Timberlake. O uvedených rozhoduje více než 700 rockových expertů, ale i majitelů a ředitelů významných hudebních korporací.

John Mellencamp Dave Clark Leonard Cohen
---

Moderátoři Beatu zrají (jako víno)

10. 3. 2008
Obrázek: Moderátoři Beatu zrají (jako víno)

Během 3. dnů se na Beatu slavilo hned třikrát. V pátek měl kulatiny Martin Vyušil, v sobotu s ženami (MDŽ) a Vladimírem Mišíkem slavil Honza Tomek a včera se dortem cpal Dan Kohout. Dodatečné připití na Šůšovo, Johanovo i Ptícovo zdraví se taky počítá.

---

Bronzový BON SCOTT

8. 3. 2008
Obrázek: Bronzový BON SCOTT

V neděli 24. 2. byla v australském městě Fremantle odhalena bronzová socha zpěváka AC/DC v životní velikosti (autor - sochař Greg James - na fotce). Pokud tam pojedete, hledejte v přístavišti. Bon Scott se narodil 9. července 1946 ve Skotsku. Když mu bylo šest, tak se jeho rodina přestěhovala do Austrálie. Nejprve žili v Melbourne a o čtyři roky později se přestěhovali na západ Austrálie právě do Fremantle. A toto místo pak Bon označoval jako hometown.

Jak se "rodil" bronzový Bon si můžete krok po kroku prohlédnout ZDE

---

ASIA zahraje v Retru

7. 3. 2008
Obrázek: ASIA zahraje v Retru

Tak ani Lucerna, ani Průmyslový palác - britská supergroup osmdesátých let v původní sestavě ve složení Steve Howe (ex-Yes) John Wetton (ex-King Crimson, Uriah Heep, Roxy Music), Geoff Downes (ex-Yes, Buggles) a Carl Palmer (ex-ELP) zahraje pro české fanoušky 29. května v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha).

---
Stránky: 1 192 382 555 556 557 558 559 560 561 573 763