Stránky: 1 185 370 554 721 722 723 724 725 726 727 738

LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

11. 10. 2002
Obrázek: LED ZEPPELIN ÚDAJNĚ PŘIPRAVENI KE KONCERTOVÁNÍ

LED ZEPPELIN se údajně dávají opět dohromady, aby mohli 22 let po svém rozpadu vyrazit na americké turné. Zpěvák ROBERT PLANT se prý přidá ke zbývajícím členům kapely - kytaristovi JIMMYMU PAGEOVI a baskytaristovi JOHNU PAULU JONESOVI - poprvé od roku 1980. Zesnulého bubeníka JOHNA BONHAMA má nahradit jeho syn JASON. Hvězdy se sešly počátkem tohoto měsíce (10/2002), aby urovnaly hořké pocity z Plantova a Pageova turné v 90. letech - o kterém se Jones dozvěděl teprve z novin. Nyní s vyhlídkou na 10 miliónů dolarů za několik odehraných živých koncertů v Americe, je kapela připravena začít znovu fungovat.

---

ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

11. 10. 2002
Obrázek: ZÁHADA RETROSPEKTIVNÍHO ALBA DAVIDA BOWIEHO

DAVID BOWIE pátrá po vzniku podivného alba, které nikdy nevydal - bylo mu ale představeno během americké ranní show LIVE WITH REGIS AND KELLY. Když mu moderátoři včera (10. 10. 2002) ukázali obal jeho retrospektivního alba BOWIE! CHAMELEON, David se zděsil a tvrdil, že společnost, která jej vydala, zažaluje. O společnosti STARCALL RECORDS totiž prý v životě neslyšel.

---

POCTA BOBU DYLANOVI

11. 10. 2002
Obrázek: POCTA  BOBU DYLANOVI

BOB DYLAN se v domovském městě Hibbing ve státě Minnesota dočká zvláštního uznání. Zpěvák, skutečným jménem ROBERT ZIMMERMAN, vyrostl na americkém středozápadě, z domova odešel v sedmnácti letech v roce 1959, aby se věnoval hudební kariéře. Dnes jej obyvatelé Hibbingu oslavují. Zdejší knihovna shromáždila sbírku umělcových artefaktů a ačkoli je sbírka převážně mimo zrak veřejnosti, její části se objevují na dočasných výstavách. Zahrnuje 2.000 novinových a časopiseckých článků, 22 plakátů, 50 alb, 40 kompaktních disků a 45 desek v původních obalech, dále zveřejněné fotografie, texty či ročenku ze střední školy v Hibbing. Ve městě se každoročně shromažďují tisíce lidí, aby viděly, kde Dylan strávil své dětství. Do 24. 5. 2006, kdy hvězda oslaví své 65. narozeniny, by mělo v auditoriu knihovny vzniknout DYLANOVO MUZEUM. Místí lidé se také nevzdávají naděje, že se hvězda ve městě objeví osobně.

---

LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

10. 10. 2002
Obrázek: LIMP BIZKIT ZPÁTKY S NOVÝM ALBEM - A BEZ KYTARISTY

FRED DURST ze skupiny LIMP BIZKIT ukončil neúspěšné hledání nového kytaristy. Kapela loni začala hledat po celé zemi náhradu za odcházejícího WESE BORLANDA, nikoho vhodného však nenalezla, a tak se Durst rozhodl nastoupit na místo kytaristy sám. "Nikoho jsme nenašli, tak jsem vzal kytaru a sám se zbytkem kapely napsal nové album. Máme několik kytaristů, kteří si na albu zahrají - PAGE z HELMET a HEAD z KORN i někteří další," uvedl. Nové album prý ponese název LESS IS MORE.

---

LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

10. 10. 2002
Obrázek: LENNONŮV VRAH ZŮSTANE ZA MŘÍŽEMI

Vrah JOHNA LENNONA nebude z vězení propuštěn ani po druhém pokusu o své osvobození. MARK CHAPMAN (47), který Lennona zastřelil 8. 12. 1980 před jeho domem na Manhattanu, si v newyorském vězení ATTICA STATE PRISON odpykal 22 let. Včera (9. 10. 2002) porota rozhodla, že si Chapman za mřížemi pobude nejméně další dva roky a odmítla jeho propuštění v době, kdy by Lennon oslavil své 62. narozeniny. Vrah argumentoval tím, že už pro společnost není nebezpečný a že překonal psychické problémy, které jej k hrůznému činu v roce 1980 vedly. Porota se však přiklonila na stranu vdovy po Lennonovi, YOKO ONO, a k peticím podepsaným tisíci Lennonových fanoušků. Ono v roce 2000 uvedla, že by se po Chapmanově propuštění necítila bezpečně.

---

ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

10. 10. 2002
Obrázek: ROCKOVÉ HVĚZDY ZAZPÍVAJÍ K POCTĚ ELVISOVI

BONO VOX, TOM PETTY další hvězdy společně vystoupí v televizním pořadu na počest ELVISE PRESLEYHO. V hodinové show u příležitosti vydání Elvisova alba ELVIS 30+1 HITS se k nim připojí NO DOUBT, STEVEN TYLER z AEROSMITH, DAVE MATTHEWS a další. Show se bude vysílat v prosinci (2002). Elvisova alba se v uplynulém týdnu prodalo 336.000 kopií, což připravilo o šance na první pozici v hitparádě skupinu ROLLING STONES s jejich 40 LICKS. Jejich alba se v prvním týdnu prodalo 309.000 kopií.

---

POCTA LENNONOVI

9. 10. 2002
Obrázek: POCTA LENNONOVI

Vesnice Durness při pobřeží ve skotských Highlands se rozhodla vzdát hold legendárnímu JOHNU LENNONONOVI - hvězda tu totiž v dětství trávila prázdniny. Místní autority tu nechaly vztyčit tři velké kameny s vybranými verši z Lennonovy písně IN MY LIFE. Zvláštním hostem při slavnostním odhalení, k němuž došlo minulý měsíc, se stal Lennonův bratranec STAN PARKES, který sem s hvězdou na prázdniny jezdil. Ne všechny Lennonovy vzpomínky na Durness však byly veselé - během svého posledního výletu do Highlands v roce 1969 s YOKO ONO byl zraněn při automobilové nehodě v nedalekém Golspie a na památku si z toho odnesl 17 stehů v obličeji.

---

PINK FLOYD ŽÁDNÝ NÁVRAT NEPLÁNUJÍ

9. 10. 2002

DAVID GILMOUR zkazí veškeré naděje tisícovkám fanoušků skupiny PINK FLOYD - tvrdí totiž, že se členové legendární skupiny nikdy znovu nespojí. Britská kapela přestala vystupovat před osmi lety (1994) a Gilmour (56), který připravuje na příští rok (2003) sólovou desku, nemá na návrat Pink Floyd momentálně ani pomyšlení. "Prostě se absolutně sobecky soustředím na to, co teď dělám a baví mě to," uvedl. Ukončení dlouhotrvajícího napětí, které panuje mezi ním a baskytaristou Pink Floyd ROGEREM WATERSEM však nevyloučil. Uznal, že jejich chování je v podstatě dětinské.

---

KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

9. 10. 2002
Obrázek: KDE VZALI MANIC STREET PREACHERS SVÉ JMÉNO?

Inspirace, která stojí za názvem skupiny MANIC STREET PREACHERS, byla odhalena. Kapelu v podstatě pojmenoval jeden britský bezdomovec. Frontman skupiny JAMES DEAN BRADFIELD konečně osvětlil to, nad čím si fanoušci lámou hlavy už více než jedno desetiletí. "V Cardiffu byl takový průchod, kde jsem si dřív vydělával zpěvem," vzpomíná Bradfield. "Povalovalo se tam vždycky spousta bezdomovců a občas jsem je probudil. Jednou ráno mi jeden z nich řekl, 'Á, už je tu zas ten šílený pouliční kazatel (Manic Street Preacher), přišel nás vzbudit svým hnusným kvílením.'"

---

GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

9. 10. 2002
Obrázek: GRATEFUL DEAD SE VRACÍ K ŽIVOTU

Členové legendární rockové skupiny GRATEFUL DEAD vyrážejí po sedmileté přestávce v Americe na turné. Skupina si však nyní - z úcty k zesnulému frontmanovi JERRYMU GARCIOVI - říká THE OTHER. Během turné, které startuje 14. 11. 2002 v Roanoke ve Virginii, odehraje skupina 17 koncertů. První vystoupení po sedmi letech uskutečnila kapela během dvoudenních oslav Dead v srpnu (2002) ve Wisconsinu, což také znovu podnítilo její sjednocení.

---
Stránky: 1 185 370 554 721 722 723 724 725 726 727 738