Stránky: 1 188 374 561 734 735 736 737 738 739 740 747

ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

2. 10. 2002
Obrázek: ELVISOVY DOMY NA PRODEJ

Domy, které kdysi patřily ELVISU PRESLEYMU, jsou na prodej. Jeden z nich, v kalifornském Palm Springs, je nabízen za 2 milióny dolarů včetně nábytku a Elvisových memorabilií. Dům na svazích San Jacinto Mountains má pět ložnic, saunu a místnost s párou. Z obývacího pokoje s krbem a stropem jako v katedrále je výhled na plavecký bazén. Dům Presleymu patřil v době jeho smrti. Poté jej koupil jeden z jeho společníků. Následně ho prodal jednomu japonskému hoteliérovi, Elvisovu příznivci, kterému se však po loňských teroristických útocích do Ameriky létat nechce. Presley vlastnil také dům v Bel-Air v Kalifornii, který byl v roce 2000 kompletně přestavěn a nabídnut k prodeji za 12,5 miliónu dolarů. K domu patří tenisový kurt a umělecké studio.

---

MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

1. 10. 2002
Obrázek: MCCARTNEY NENECHÁ LET IT BE BÝT

SIR PAUL McCARTNEY se rozhodl přepracovat album skupiny BEATLES - LET IT BE - s úplně novým obsazením. McCartney hodlá znovu vydat album v příštím roce (2003) bez původního nástrojového obsazení producentské legendy PHILA SPECTORA. Orchestrální party byly k původní nahrávce přidány postsynchronně ve studiu s požehnáním JOHNA LENNONA, přestože McCartney s tím tenkrát nesouhlasil.

---

ZPĚVÁK DROWNING POOL ZEMŘEL PŘIROZENOU SMRTÍ

1. 10. 2002

Zpěvák skupiny DROWNING POOL - DAVE WILLIAMS (30) - zemřel přirozeným způsobem. Potvrdila to toxikologická zpráva z pitvy a vyvrací tak zprávy o tom, že zpěvák zemřel na předávkování drogami. Zpěvák zemřel na kardiomyopatii, nemoc srdečního svalu. Zbytnělý sval zabránil volnému průchodu krve z jedné srdeční komory do druhé. Podle zprávy se v nose zemřelého nenašly žádné stopy kokainu a ani žádná jiná droga nebyla v těle zpěváka nalezena. Skupina Drowning Pool vystupovala na turné OZZYHO OSBOURNA, OZZFEST, a Williamsovo tělo bylo nalezeno v jejich autobusu 14. srpna 2002 ve Virginii. Veřejný pohřeb se konal 18. srpna 2002 v Texasu.

---

GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

30. 9. 2002
Obrázek: GELDOF TVRDÍ, ŽE CELEBRITY SURVIVOR BYL JEHO NÁPAD

SIR BOB GELDOF se soudí s tvůrci britského televizního pořadu I'M A CELEBRITY, GET ME OUT OF HERE! - tvrdí totiž, že s nápadem přišel on. S formátem původního pořadu SURVIVOR přišel Geldof společně s přítelem CHARLIEM PARSONSEM - a pro verzi se slavnými osobnostmi prý stanice ITV nikdy nezískala povolení. Jejich společnost CASTAWAY TELEVISION PRODUCTIONS LTD. proto podala žalobu pro porušení autorských práv. Žaloba prý v žádném případě neohrožuje charitativní rys programu.

---

COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

30. 9. 2002
Obrázek: COBAINOVA PÍSEŇ NA ROZLOUČENOU

Skladbu, která je považována za 'sebevražednou píseň' KURTA COBAINA (27) ze skupiny NIRVANA, si mohly minulé úterý (24. 9. 2002) stáhnout z internetu tisíce jeho fanoušků, ještě než tomu stačili udělat přítrž právníci. Text k písni YOU KNOW YOU'RE RIGHT, která zřejmě odkazuje na čelní představitelku skupiny THE HOLE a vdovu po Cobainovi, COURTNEY LOVE, je zřejmě posledním, co Cobain napsal předtím, než se 5. dubna 1994 střelil do hlavy. Slova písně jsou následující: "Už tě nikdy nebudu trápit, nikdy už to neslíbím, nikdy už tě neposlechnu, už nepromluvím ani slovo, vypadnu jednou provždy...". Píseň je již druhá po RIO DEMO SESSIONS, která minulý měsíc (8/2002) rovněž proklouzla na internet.

---

STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

30. 9. 2002
Obrázek: STEWARTA ZAŽALOVALI JEHO VLASTNÍ PRÁVNÍCI

RODA STEWARTA zažalovali jeho vlastní právníci. Stewart byl předvolán k soudu týmem advokátů, kteří jej obhajovali ve sporu s jeho bytovým návrhářem. Multimilionář jim totiž nezaplatil za jejich služby. Jednalo se o spor o 150.000 dolarů za práci, kterou odvedla na Stewartově domě v Anglii americká návrhářská firma.

---

NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

30. 9. 2002
Obrázek: NOEL ZAPLATIL PŘÍTELKYNI, ABY MLČELA

NOEL GALLAGHER ze skupiny OASIS zaplatil své bývalé přítelkyni SAŘE MACDONALDOVÉ 375.000 dolarů, aby si nechala podrobnosti o jejich vztahu pro sebe. Gallagher se tak chtěl ujistit, že blonďatá odbornice přes P.R. nepoběží hned do médií a zároveň, že si nebude žít špatně. Noel má za sebou rozvod s manželkou MEG MATTHEWSOVOU, který jej přišel na 6 miliónů dolarů. Pokud jde o Saru, velmi si prý s Noelem rozuměli, bohužel i jejich románek nakonec skončil. Jejich rozchod byl však přátelský a Noelovy peníze by měly Saru finančně zajistit do budoucna. Oba prý doufají, že jejich přátelství vydrží i nadále.

---

GNR VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ

27. 9. 2002
Obrázek: GNR VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ

GUNS N' ROSES byli nadšeni odezvou na jejich překvapivé představení při udílení cen MTV VIDEO MUSIC AWARDS. Skupina se chystá na severoamerické turné, které začíná 7. listopadu 2002 v kanadském Vancouveru. Guns n' Roses již několik koncertů odehráli letos v létě v Evropě a v Asii. Půjde o první turné skupiny po devíti letech. Zatím nebylo stanoveno pevné datum vydání jejich dlouho očekávaného comebackového alba CHINESE DEMOCRACY.

---

BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

27. 9. 2002
Obrázek: BEATLES VEDOU ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH ROCKOVÝCH ALB

Čtyři alba skupiny BEATLES se objevila v první desítce nejlepších rockových desek podle čtenářů časopisu ROLLING STONE. Jejich album REVOLVER z roku 1965 dokonce celý žebříček vede. Přes 23.000 čtenářů hlasovalo v anketě o 100 nejlepších desek všech dob a zdá se, že Beatles, Nirvana a U2 jsou hudebními fanoušky hodnoceny nejvýše. Mezi klasická alba, která se do první desítky těsně nedostala, patří TEN od PEARL JAM, THE BENDS skupiny RADIOHEAD, THRILLER MICHAELA JACKSONA a DARK SIDE OF THE MOON od PINK FLOYD.
1. REVOLVER - THE BEATLES
2. NEVERMIND - NIRVANA
3. SGT PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND - THE BEATLES
4. THE JOSHUA TREE - U2
5. THE WHITE ALBUM - THE BEATLES
6. ABBEY ROAD - THE BEATLES
7. APPETITE FOR DESTRUCTION - GUNS N' ROSES
8. OK COMPUTER - RADIOHEAD
9. LED ZEPPELIN - LED ZEPPELIN
10. ACHTUNG BABY - U2.

---

ELVIS SCIENTOLOGEM?

27. 9. 2002
Obrázek: ELVIS SCIENTOLOGEM?

Vdova po ELVISU PRESLEYM - PRISCILLA PRESLEYOVÁ (57) - tvrdí, že pokud by "Král" dnes žil, byl by Scientologem. Stejně jako její dcera LISA MARIE, je i Priscilla dlouholetou členkou této kontroverzní náboženské sekty. Bývalá hvězda seriálu DALLAS je přesvědčena, že scientologická víra by Elvisovi "hodně pomohla" s jeho závislostí na lécích. Priscilla k tomu říká: "Přála bych si, aby se za svého života se scientologií seznámil."

---
Stránky: 1 188 374 561 734 735 736 737 738 739 740 747