Stránky: 1 192 384 575 734 735 736 737 738 739 740 766

BON JOVI SE VÝHRŮŽEK NELEKNOU

20. 12. 2002
Obrázek: BON JOVI SE VÝHRŮŽEK NELEKNOU

BON JOVI si nenechají mezinárodními záležitostmi překazit světové turné v roce 2003. Pokud jde o koncertování pod hrozbou bombových útoků, v tom už skupina prokázala jistou profesionalitu. Jako jedni z mála plánují Bon Jovi v příštím roce světové turné a na případné komplikace jsou podle kytaristy RICHIEHO SAMBORY připraveni. "V roce 1989 jsme hráli v anglickém Birminghamu, kde někdo vyhrožoval bombou už první večer koncertu. Museli kvůli tomu vyklidit arénu, ale žádná bomba se nenašla. Příští večer přišla výhružka znovu. Tehdy bombu nalezli a odpálili a my nakonec zahráli," vzpomíná Sambora. Turné BOUNCE zahájila kapela minulý měsíc (11/2002) v Austrálii.

---

KYLIE SI ZAZPÍVÁ S OZZYM

20. 12. 2002
Obrázek: KYLIE SI ZAZPÍVÁ S OZZYM

Zpěvačka KYLIE MINOGUEOVÁ se chystá nazpívat svůj hit ESPECIALLY FOR YOU z roku 1989 společně s králem temnot OZZY OSBOURNEM. Australanka se s duetem proslavila před třinácti lety - tehdy jej nazpívala se svým bývalým milencem JASONEM DONOVANEM. Teď se jedná o tom, že se zpěvačka objeví jako host seriálu THE OSBOURNES stanice MTV. Společný duet s Ozzym by jí měl zajistit slávu také v těžko dobyvatelné Americe. Podle britského plátku DAILY STAR Osbourneovi zpěvačce velmi fandí a jsou myšlence příznivě nakloněni. Star také tvrdí, že s nápadem přišla Ozzyho dcera KELLY, která se s Kylie spřátelila na turné v Americe. Pokud všechno dobře dopadne, společný duet Ozzyho a Kylie budou moci televizní diváci shlédnout již počátkem příštího roku (2003).

---

DYLAN: JMÉNO MI CESTU KE SLÁVĚ NEUSNADNILO

19. 12. 2002
Obrázek: DYLAN: JMÉNO MI CESTU KE SLÁVĚ NEUSNADNILO

Zpěvák JAKOB DYLAN (33) tvrdí, že mu jeho slavný otec cestu k úspěchu rozhodně nijak neulehčil. Kritici totiž vždycky očekávali, že se vyrovná odkazu, jaký zanechal BOB DYLAN. Srovnání se slavným otcem se prostě nevyhne a musí proto pracovat mnohem víc než jeho rivalové, kteří nemají zdaleka tak impozantní předky. Za to, že se jeho desky prodávají, ale opravdu nevděčí pouze slavnému jménu. "Desky si nekoupí šest milionů lidí jen proto, že jste s někým příbuzný," tvrdí Jakob.

---

VYPRODANÝ KONCERT ROLLING STONES V SÁZCE

19. 12. 2002
Obrázek: VYPRODANÝ KONCERT ROLLING STONES V SÁZCE

Osud koncertu skupiny ROLLING STONES v londýnském TWICKENHAM RUGBY GROUND je v rukou místních obyvatel. Přestože vstupenky byly už kompletně vyprodány, rockeři ještě nepožádali místní radu o povolení koncertovat na zdejším sportovním hřišti - a nikde není psáno, že jim uděleno bude. Obyvatelé zdejšího londýnského obvodu si vymohli v roce 1999 dokonce odvolání koncertu operního pěvce LUCIANA PAVAROTTIHO.

---

CLAPTON PŘÍŠTÍM SIREM?

19. 12. 2002
Obrázek: CLAPTON PŘÍŠTÍM SIREM?

Podle britských bookmakerů bude rocker ERIC CLAPTON v příštím roce (2003) určitě povýšen do rytířského stavu. Sázková kancelář WILLIAM HILL na to sází osm ku jedné. Hvězda si prošla těžkými časy alkoholové a drogové závislosti a dokázala se dát zase dohromady, což královna určitě ocení. Před měsícem (11/2002) pomáhal Clapton organizovat koncert na počest GEORGE HARRISONA. Jeho povýšení do rytířského stavu by znamenalo rozšíření klubu rytířů - rockerů, kterých v poslední době přibylo. Patří k nim SIR PAUL MCCARTNEY a SIR MICK JAGGER.

---

HLUČNÝ SOUSED OSBOURNEOVÝCH ODHALEN

18. 12. 2002
Obrázek: HLUČNÝ SOUSED OSBOURNEOVÝCH ODHALEN

Hlučný soused, který vzbudil vlnu nevole v rodině OSBOURNEOVÝCH během první série rodinné reality show, je zpěvák OWEN PAUL, interpret hitu MY FAVOURITE WASTE OF TIME z roku 1986. Paul pořádal vzadu na zahradě malou ukázku své tvorby, což jeho sousedům Osbourneovým pořádně hnulo žlučí. Diváci seriálu o rodině Osbourneových mohli sledovat, jak OZZY a SHARON chrlí přes sousedův plot nadávky na hrající kapelu a dokonce, jak na ni hází vše, co jim momentálně přišlo pod ruku. Šunková kýta, olivy, sýr, paštika - to všechno létalo přes plot, když Paul začal s přáteli zpívat píseň I'D LIKE TO TEACH THE WORLD TO SING. Podle Paulova svědectví byla Sharon v divoké palbě ještě zarputilejší než Ozzy.

---

HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

18. 12. 2002
Obrázek: HRŮZOSTRAŠNÝ LET JONA BON JOVIHO

Letadlo, na jehož palubě cestoval americký rocker JON BON JOVI, muselo nuceně přistát, když na cestě z Los Angeles do New Yorku explodoval jeden z jeho motorů. Cestující trnuli v hrůze, když uslyšeli hlasitou ránu a vzápětí uviděli z jednoho z motorů letadla QUANTAS vyšlehnout plamen. Mezi 191 cestujícími byl také zpěvák skupiny BON JOVI, který předtím přicestoval z australského Sydney, kde skupina odstartovala světové turné BOUNCE.

---

YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

17. 12. 2002
Obrázek: YOKO SE CHCE SOUDIT S PAULEM

YOKO ONO uvažuje o podání žaloby proti bývalému spoluhráči svého manžela Siru PAULOVI McCARTNEYMU, poté co nesprávně zmínil JOHNA LENNONA na své nové desce. Ono viděla rudě, když zjistila, že McCartney změnil autorství devatenácti beatlesovských písniček, které napsal spolu s Lennonem, vydaných na svém novém albu. Místo tradičního "Lennon - McCartney" se písničky na novém live CD BACK IN THE US objevují s autorstvím "Paul McCartney and John Lennon". Ono, kterou tato změna hluboce pobouřila, nyní uvažuje o žalobě proti šedesátiletému multimilionáři. Její právník PETER SHUKA k tomu říká: "Ta změna je nesmyslná, trapná a ubohá. Udělal to proti jejímu přání. Paul a John se před čtyřiceti lety dohodli na způsobu, jak budou své autorství uvádět. Je divné měnit to teď, když už se k tomu John nemůže vyjádřit." McCartney to údajně udělal proto, aby získal větší podíl slávy z hitů, které pro Beatles napsal, včetně YESTERDAY a HEY JUDE. Jeho mluvčí GEOFF BAKER však tvrdí: "Není to žádné rozdělení. Není to Lennon nebo McCartney. I kdyby Paul napsal 95 procent nebo více z těch písniček, nežádá, aby bylo Johnovo jméno odstraněno. Jen si nemyslí, že by mělo být na prvním místě."

---

MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

17. 12. 2002
Obrázek: MCCARTNEY PORAZIL ROLLING STONES

PAUL McCARTNEY porazil své odvěké rivaly ROLLING STONES se svým letos nejúspěšnějším turné po Americe. Podle listu POLLSTAR bývalý člen skupiny BEATLES se svým dvoudílným turné vydělal 103,3 milionu dolarů oproti devadesáti milionům Rolling Stones. Šéfredaktor časopisu Pollstar GARY BONGIOVANNI k tomu říká: "Letos je to poprvé, kdy Rolling Stones vyrazili na turné a nezískali první místo." McCartneymu se přesto nepodařilo překonat historické prvenství Stounů - jejich turné z roku 1994 vydělalo 121,2 milionu dolarů a bylo nejúspěšnějším v historii. Loňské (2001) turné skupiny U2 vydělalo 109,7 milionu dolarů.

---

R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

17. 12. 2002
Obrázek: R.E.M. PLÁNUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ

R.E.M. plánujÍ masivní světové turné na rok 2003. Po čtyřleté pauze skupina zahájí svoji letní šňůru vystoupením na festivalu v Glastonbury v červnu, a poté se vydá na turné po osmnácti evropských městech včetně Berlína, Vídně, Glasgowa, Manchesteru, Dublinu, Neapole a Varšavy. Na podzim se skupina vrátí na druhou stranu Atlantiku a zahájí americkou část svého turné. Na své oficiální webové stránce R.E.M. odhalují také své plány na samostatné koncerty po zbytku světa na rok 2004. Zpěvák MICHAEL STIPE o turné k dvacátému výročí svého prvního LP MURMUR říká: "Byli jsme zavřeni ve studiu a už jsme nedočkaví, až se zase dostaneme ven. Tak část příštího roku strávíme na turné s ostatními lidmi, kteří milují muziku."

---
Stránky: 1 192 384 575 734 735 736 737 738 739 740 766